Repertuārs kinoteātrī “Splendid Palace” no 31.augusta līdz 6.septembrim

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. septembris 2018 07:22
673

FANTOMASS ATGRIEŽAS

“Fantomass” (“Fantomas”)

Francija, 1964. gads, 100 min.

Režisors: Andrē Junabels

Galvenajās lomās: Žans Marē, Luijs de Finess, Milēna Demonžo, Žaks Dināms 

Kad franču detektīvromānu rakstnieki Pjērs Suvestrs un Marsels Alēns radīja Fantomasu tālajā 1911. gadā, tie noteikti nedomāja, ka viņu izdomātais personāžs dzīvos tik ilgu dzīvi grāmatās, radio lugās un tolaik vēl pavisam eksotiskajā kinematogrāfā. Un pilnīgi noteikti ne to, ka īsteni pasaules slavu šis personāžs iemantos caur komēdijas prizmu - režisora Andrē Junbela triloģija ar Luiju de Finesu un Žanu Marē galvenajās lomās būtiski atkāpās no pirmavota, ieviešot tajā komēdijas un pat parodijas notis, gan iesmejot par tobrīd strauji aktuālo un Džeimsa Bonda popularizēto spiegu kino tēmu, gan arī cītīgi sekojot tā piemēram.

Fantomass ir leģendārs noziedznieks, laupītājs un zaglis, kura īsto seju neviens nav redzējis - izmantojot sarežģītas maskas un kostīmus, viņš var atveidot praktiski ikvienu, radot apjukumu policijas rindās. Kad avantūrisks žurnālists Fandors (Žans Marē) publicē fiktīvu interviju ar Fantomasu, viņš ir saniknots un draud žurnālistam ar izrēķināšanos. Taču Fantomasam pa pēdām seko viņa ilggadējais pretinieks, nenogurdināmais inspektors Žuvs (Luijs de Finess), kura uzstājība ir salīdzināma vien ar viņa stulbumu…

35MM KINO SKAPIS 

Savas 95. jubilejas gadā Splendid Palace, apliecina savu uzticību klasiskajām kino vērtībām!

Projekts “35mm kino skapis” piedāvā izcilas filmas no kinoteātra "Splendid Palace" filmu kopiju arhīva! 

Spilgtākās nesenās vēstures filmas, kas jau kļuvušas par šī perioda klasiku un tiks demonstrētas no 35 mm kino filmas.

2012. gadā Holivuda oficiāli paziņoja, par principiālu atteikšanos no filmas demonstrēšanas un filmu lentas, turpinot strādāt tikai digitālajos formātos. Kinoprojektori klusē. Romantiskais kino rādīšanas tirkškis ir apklusis, gaismas stars vairs nelauž zāles tumsu caur filmlenti, izlaužoties uz ekrāna. Ir sācies cits laikmets.

Gada garumā, katru mēnesi, katra filma tiks piedāvāta tikai 2 seansos uz 35 mm filmas, kopumā  izveidojot filmu izlasi, sadarbībā ar Acme film. 

Projektu atklāsim 6.septembrī plkst. 19.00 ar  filmu “Lielās cerības” (Great Expectations, 2012.). Ar ievadlekciju uzstāsies režisors Jānis Striečs: ”35 mm filma un jaunais laikmets”. Režisors kurš visu savu mūžu strādājis uz 35 mm, radot savus izcilākos darbu “Teātris”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, "Mans draugs -  nenopietns cilvēks”, tomēr  jau pēdējos darbus veidojis digitāli.

LAIKA TILTI

(BRIDGES OF TIME)

Lietuva, Latvija, Igaunija, 2018

Garums: 1 st. 20 min.

Dokumentālā filma

REŽISORI Kristīne Briede un Audrjus Stonis

SCENĀRISTI Kristīne Briede, Audrjus Stonis

SCENĀRIJA LĪDZAUTORI Ramune Rakauskaite, Arūns Matelis, Riho Vestriks

OPERATORI Audrjus Kemežis, Valdis Celmiņš, Jānis Šēnbergs, Joseps Matjus, Laisvūns Karvelis

MONTĀŽA Kosts Radlinsks, Andra Doršs

KOMPONISTS  Ģiedrjus Puskunigis

SKAŅU REŽISORS Artis Dukaļskis

MĀKSLINIECES Mažvide Kokanauskiene, Silvija Kuriene

KOPRODUCENTS Riho Vestriks

PRODUCENTI Uldis Cekulis, Aļģimante Mateliene, Arūns Matelis

«Mēs filmējam Zemi, bet atceramies, ka Debesis ir virs mums.»

Hercs Franks 

Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa meditatīvā filma portretē 1960. gadu Baltijas jaunā viļņa kino poētu paaudzi. Apzināti atteikušies no hronoloģiskas faktu izpētes, autori poētiskā dokumentālā kino strāvojuma kopainu atklāj, izmantojot pašu filmas varoņu tēlaino rokrakstu. 

1960. gadu sākumā, kad Francijas cinéma vérité pionieri aizsāka jauna reālisma meklējumus, kad sevi aizvien spēcīgāk sāka pieteikt Kvebekas tiešais kino, Baltijā veidojās dokumentālistu paaudze, kas padomju realitātes ietekmē, deva priekšroku romantiskākam skatam uz apkārtējo pasauli. Šī meditatīvā, dzejiskā filma, kuras autoru – latvietes un lietuvieša – rāmajam pieskārienam harmoniski mijoties ar stilistiski daudzveidīgajiem Baltijas jaunā viļņa darbiem, prasmīgi pārkāpj pieņemtās historiogrāfiskās izpētes robežas un izveido veselas paaudzes dokumentālistu portretu. Rezultāts ir meistarīgs dokumentālās jaunrades ontoloģijas poētiskais traktējums. Jeb kino poēma par kino poētiem. 

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma latviešu, lietuviešu, ebreju, igauņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā. 

Filmas pirmizrāde Kinoteātrī “Splendid Palace” 5. septembrī plkst. 18.00! Repertuārā no 6.septembra.

ĪSLANDES AMAZONE

(WOMAN AT WAR)

Īrija, Francija, Ukraina, 2018

Garums: 100 minūtes

Trilleris

Režisors: Benedikts Erlingsons

Lomās: Halldóra Geirharõsdóttir, Davíõ Þór Jónsson, Ómar Guõjónsson, Jóhann Sigurõsson 

Hatla viena pati piesaka karu vietējai alumīnija rūpniecībai. Viņa ir gatava likt uz spēles visu, lai pasargātu neskarto Īslandes augstkalnes dabu. Un tad piepeši viņas dzīvē ienāk maza bārenīte. 

Hatla ir neatkarīga 50 gadus veca sieviete. Kordiriģentes ikdienas dzīve ir kā uz delnas, bet rūpīgi slēpta paliek vides aktīvistes darbība. Hatla klusībā sākusi vientuļas sievietes cīņu pret vietējo alumīnija rūpniecību. Rūpnīca piesārņo neskarto Īslandes dabu, un valdība kopā ar uzņēmuma vadību grasās parakstīt līgumu ar Ķīnu par ražošanas paplašināšanu. Piepeši tiek saņemta ziņa no Ukrainas. Pirms kāda laika Hatla pieteikusies adoptēt bērnu. Nu Donbasa bērnunamā gaida mazā Nika. Palikdama kvēla kalnu dabas aizstāve, Hatla sapņo par mātes lomu un izšķiras par pēdējo, pašu skaļāko uzbrukumu alumīnija rūpniecībai.

Eiropas Parlamenta Lux Kino balvas fināliste!

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma īslandiešu, subtitri latviešu un krievu valodā.

6.septembrī plkst. 19.00 kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē tiks organizēta filmas PIRMZIRĀDE.

CŪKA

(Pig)

Irāna, 2018

Garums: 1 st. 48 min.

Komēdija

Režisors: Mani Hagīgī

Lomās: Hasans Madžūnī, Leila Hatāmī, Leila Rašīdī

Teherānā cits pēc cita iet bojā modīgi kinematogrāfisti. Savulaik nežēlastībā kritušo, tagad aizmirsto režisoru Hasanu nebiedē nāve, drīzāk tas, ka slepkava viņu atstājis bez ievērības. Vai tiešām viņš nav gana talantīgs? Viņš ir gatavs darīt visu, lai atgūtu slavu. Drīz situācija krasi mainās – patmīli tur aizdomās par traģēdiju virkni. 

Provokators Mani Hagīgī skāris visas “Instagram” laikmeta nebūšanas, ironiski pasmaidījis arī par sevi. 

Satīriskās komēdijas “Cūka” pirmizrāde notika Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā. Režisors tur godināts jau ceturto reizi. 

Vecuma ierobežojums: 16+ 

Filma persiešu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

IEMESTI PASAULĒ 

IEMESTI PASAULĒ

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 28 min.

Dokumentāla filma

Režisore: Antra Cilinska

Operatori: Robert C Morton (Austrālija) un Andrejs Verhoustinskis

Montāžas režisore: Sandra Alksne un Antra Cilinska

Skaņu režisors: Anrijs Krenbergs

Pēcapstrāde Mātiņš Jurēvics, Oskars Morozs un Andris Zemītis

Trimdas latviešu ģimenē dzimušais Imants Tillers (1950) ir viens no vadošajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem, kura darbus var lasīt kā sava veida pasaules grāmatu, jo tajos visi notikumi ir saistīti un kultūras citāti savstarpēji mijiedarbojas. Mākslinieka vecāku emigrācija no Latvijas viņa darbos radījusi arī reflekcijas par migrāciju un dvēseles pārvietošanu. Imants Tillers pārstāvējis Austrāliju Sanpaulu biennālē (1975), Documenta 7 (1982) un 42. Venēcijas mākslas biennālē (1986). Autoram notikušas personālizstādes Mūsdienu mākslas institūtā Londonā (1988), Nacionālajā mākslas galerijā Velingtonā (1989), Nacionālajā Austrālijas mākslas galerijā Kanberā (2006). Starptautisku reputāciju Tillers ieguvis, piedaloties grupu izstādēs Gugenheima muzejā Ņujorkā, Osakas glezniecības triennālē (1990), Stedelijka muzejā Amsterdamā. Tāpat mākslinieks saņēmis nozīmīgas mākslas balvas: Osakas triennāles balvas (zeltu - 1993, bronzu - 1996, sudrabu - 2001), Beidžinas mākslas biennāles balvu (2003) un galveno Austrālijas mākslas balvu ainavu glezniecībā - Vinna balvu (2012, Wynne Prize). 2013. gadā iekļuva Austrālijas Arčibalda balvas finālā (Archibald Prize).

Antras Cilinskas dokumentālajā filmā “Iemesti pasaulē” skatītājam būs iespēja redzēt gan unikālo mākslas tapšanas procesu mākslinieka darbnīcā Austrālijā (mākslinieks savus darbus veido, izmantojot nelielus ar audeklu apvilktus taisnstūra kartonus, no kuriem tiek salikti bieži vien izmēros iespaidīgi darbi), gan sekot līdzi viņam dažādos mākslas notikumos. Unikāls ir fakts, ka filmēšanas grupai bija iespēja doties līdzi Imantam Tilleram pie aborigēnu mākslinieka Maikla Nelsona Džagamaras, kurš dzīvo ļoti noslēgtā kopienā. 

Filma valoda - angļu un latviešu, ar latviešu subtitriem.

Vecuma ierobežojums: 12+

NEUZTRAUCIES, TĀLU VIŅŠ NETIKS

(DON'T WORRY, HE WON'T GET FAR ON FOOT)

ASV, 2018

Garums: 1 st. 53 min.

Komēdija, drāma

Režisors: Gass van Sants

Lomās: Hoakins Fīnikss, Rūnija Mara, Džona Hills, Džeks Bleks 

Džonam Kalahanam piemīt dzīvesprieks, prasme nepiedienīgi jokot un tieksme iedzert.  Pēc nakts uzdzīves viņš cieš avārijā un paliek ratiņkrēslā. Draudzenes (Rūnija Mara) pamudināts, viņš negribīgi sāk ārstēties no alkohola atkarības un atklāj sevī karikatūrista talantu. Filmas pamatā ir patiess dzīvesstāsts. To veidojis “Zelta palmas zara” un citu nozīmīgu balvu ieguvējs Gass van Sants. Filma demonstrēta Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā, starptautiskā pirmizrāde notikusi  kinofestivālā “Sundance”. 

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies