Repertuārs kinoteātrī "Splendid Palace" no 03.05. - 09.05.

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 26. aprīlis, 09:15:31
Repertuārs kinoteātrī "Splendid Palace" no 03.05. - 09.05.

No 3. maija kinoteātrī "Splendid Palace" tiks demonstrēta režisora Žana Fransuā Rišē jaunākā filma - "Parīzes imperators" (L'Empereur de Paris).

No 5. maija kinoteātrī "Splendid Palace" būs iespēja noskatīties režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu "Ilmārs Blumbergs" – tas ir stāsts par pašradīšanas noslēpumu, personības vientulības aspektiem, apziņas meridiāniem un cilvēka mērogu...

6. maijā plkst. 18:00 un 8. maijā plkst. 20:15 notiks režisores Brigitas Eglītes dokumentālās filmas "Sestā diena" ĪPAŠIE SEANSI ar radošās grupas piedalīšanos.

3., 7. un 8. maijā plkst. 18:00 tiks demonstrēti filmas "Klusa upe" ĪPAŠIE SEANSI. 

8. maijā plkst. 19:00 uz kinoteātra "Splendid Palace" lielā ekrāna būs skatāms unikāls mākslas projekts - filmas "Māksla un zemapziņa" (Art & Mind) seanss ar RSU profesora Māra Taubes ievadlekciju. "Māksla un zemapziņa" pievēršas attiecībām starp mākslu un neprātu. No vienas puses, neprāta motīvs ir iedvesmojis vairāku apbrīnojamu mākslinieku darbus, bet no otras – garīgi neveseli cilvēki bieži vien izjūt neapturamu vēlmi radīt mākslas darbus. "Māksla un zemapziņa" izzina arī to, kā izcili, drosmīgi un avangarda mākslinieki pētījuši savu bezapziņu kā iedvesmu radošajam procesam.

Kinoteātris "Splendid Palace" turpina demonstrēt:

Valsts svētkos, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Nacionālais Kino centrs jau tradicionāli rīko 4. maija Latvijas filmu maratonu kinoteātrī "Splendid Palace" – bezmaksas seansus abās kinozālēs visas dienas garumā un brīvdabas seansu kinoteātra priekšpagalmā vakara noslēgumā. Šāgada akcenti – jaunākās Simtgades filmas un sešas pirmizrādes, tai skaitā Lietuvas Simtgades filma; arī brīvdabas seanss iecerēts Simtgades programmas noskaņās – ar Juri Kaukuli, Jauno Jāņu orķestri un Rozes Stiebras filmu "Saule brauca debesīs".