REPERTUĀRS kino kafejnīcā Film Noir no 25.06. - 05.07

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. jūnijs 2018 08:36
1096

LIELĀ SPĀŅU ĢIMENE

(Family United)

Spānija, 2013

Komēdija

Garums: 95 min.

Režisors: Daniel Sánchez Arévalo

Lomās: Antonio de la Torre, Roberto Álamo, Quim Gutiérrez

Speciālveltījums tiem, kuriem „Lielais futbols” TV ekrānos ir par daudz.

Atmiņā palikušo spāņu filmu „Agora”, „Biutiful” un „Citi” producenti piedāvā juteklisko un dzīvīgo komēdiju, kas nominēta Spānijas kinoakadēmijas balvām „Goija”11 kategorijās. Tajā kā gardā kokteilī futbols sajaukts ar mīlestību un Bībeli. Efraims ir jaunākais no pieciem brāļiem. Viņu tēvs kopš bērnības sapņojis par tradicionālu spāņu ģimeni un devis dēliem vārdus no Bībeles. Mācīdamies skolā, Efraims romantiski lūdz klases biedreni Karlu 18 gadu vecumā kļūt par viņa sievu. Kopš noslēgts bērnu pakts, pagājuši astoņi gadi. Kas gan būtu domājis, ka jau sen noliktā kāzu diena sakritīs ar Pasaules kausa fināla spēli Dienvidāfrikā, kurā piedalās Spānijas futbolisti. Viss it kā sastingst, neviens neatkāpjas no televizora ekrāna. Efraims pulcina brāļus un tēvu pie kopīga galda. Ikvienam šajā tuvinieku komandā jāpiedalās izšķirīgās dzīves sacīkstēs – viņi pierāda, ka nav tādu ģimenes sarežģījumu, kurus nespētu pārvarēt brāļu un tēva mīlestība. Galu galā nav svarīgi, kas ir tavi brāļi, kas māsa, kas vecāki.

Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.           

Seansi:

26.06. plkst. 20:00

29.06. plkst. 18:00

04.07. plkst. 20:00 

Ieeja: 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.50 EUR.

KRIMINĀLĀS EKSELENCES FONDS

(Kriminālās ekselences fonds)

Komēdija, detektīvfilma, asa sižeta filma

Latvija, 2017

Garums: 126 min.

Režisors: Oskars Rupenheits

Lomās: Lauris Kļaviņš, Andris Daugaviņš, Jana Rubīna, Juris Riekstiņš, Māris Mičerevskis

Krāpnieki, pistole un nolaupīts sunītis - komēdijā "Kriminālās ekselences fonds"! Imants Veide raksta scenāriju seriālam par krāpniekiem un kopā ar čomu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Taču Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci žuļiki Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta Kaimiņiene, kurai, kā izrādās, ir lielāki pauti nekā visiem pārējiem kopā!

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Seansi:

25.06. plkst. 18:00

28.06. plkst. 20:00

02.07. plkst. 20:00

05.07. plkst. 18:00

Ieeja: 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.50 EUR.

BILLE

Latvija, 2018

Spēlfilma

Režisore: Ināra Kolmane

Garums: 100 min.

Scenārija autors: Evita Sniedze, Arvis Kolmanis

Operators: Jurģis Kmins

Mākslinieks: Ieva Romanova

Producents: Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone

Lomās: Rūta Kronberga , Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Gundars Āboliņš, Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa

Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem.

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki par Billi rūpējas, bet nepārstāj atgādināt, ka Bille ir neaptēsts bērns un nekas prātīgs no viņas neizaugs…

Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis - pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Billes personības ceļš pretī izaugsmei vijas cauri sarežģītam Latvijas vēstures posmam.

Reālajai Billei - rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties. Viņas radošais darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tostarp Trīszvaigžņu ordeni un nomināciju Nobela prēmijai literatūrā.

Filma latviešu valodā.

Seansi:

25.06. plkst. 20:30

26.06. plkst. 18:00

29.06. plkst. 20:00

04.07. plkst. 18:00

Ieeja: 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.50 EUR.

DUBULTĀ DZĪVE, SEKSS UN PSRS

Dokumentālā filma

Latvijas – Francijas – Ukrainas kopražojums, 2018

Garums: 61 min.

Scenārija autore un režisore: Ināra Kolmane

Operatori: Uldis Jancis, Oļeg Ļubimov, Vladimir Brijakov, Aleksandr Jevdokimov, Aleksandrs Grebņevs

Animācijas operators: Misko Lubarsky

Komponists: Aleksejs Aigi

Smilšu animācijas māksliniece: Olga Lisickaja

Montāžas režisore: Katya Chelli

Skaņu režisors: Olivier Lafuma

Producents: Jānis Juhņēvičs

Kopproducenti: Estelle Robin You, Vladimir Donn, Oleksii Moskalenko, Valerijs Simončuk

Ironiski, traģikas un humora pilni stāsti par Homo Sovieticus jeb Padomju cilvēku, kura dzīvē nebija vietas seksam, tikai mīlestībai pret plašo Padomju Savienību.

 

Kas notiek starp cilvēkiem totalitārā režīmā, kad attieksme pret seksu mainās no pilnīgas visatļautības līdz absolūtam noliegumam. Caur ironiju, humora un traģikas pilniem stāstiem filma „Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” pretnostata cilvēku reālo dzīvi un to viltus realitāti, kuru Komunistiskā partija un tās vadoņi centās uzspiest darbaļaužu masām, parādot varas aprindās valdošo dubultmorāli, kur elitei ir atļauts viss, savukārt ierindas pilsoņi tiek pārliecināti, ka nodarboties ar seksu ir neķītri un pat iedomāties par to ir apkaunojums.

Unikālas padomju perioda dubultās dzīves liecības, slepenas dienasgrāmatas un reāli cilvēku stāsti par savu dzīvi valstī, kurā oficiāli nerunāja par seksu.

Seansi:

28.06. plkst. 18:00

02.07. plkst. 18:00

Ieeja: 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.50 EUR.

KVADRĀTS

(The Square)

Zviedrija, Vācija, Francija, Dānija, 2017, 142 min.

Drāma, komēdija

Režisors: Rūbens Ēstlunds

Lomās: Kless Bangs, Dominiks Vests, Elizabete Mosa, Terijs Notari

2017. gada Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”, Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā filma atzīta par Eiropas labāko filmu un labāko komēdiju, Rūbens Estlunds sumināts kā labākais režisors un scenārists. Filmas kontā arī balva labākajam aktierim (Klāss Bangs) un māksliniekam (Jusefīne Osberga).

“Es domāju par to, kas ir uzskatāms par mākslu. Ja jūsu somu novietotu galerijā, vai tā kļūtu par mākslas objektu?”

Kristians ir lielas mūsdienu mākslas galerijas kurators: izskatīgs, izcili izglītots, asprātīgs. Viņu augstu vērtē modernās mākslas aprindās, ar viņu rēķinās hipsteri, viņa rīkotie burziņi ir populāri, instalācijas raisa neizpratni, reklāmas kampaņas – šoku. Viņa dzīvesveids ir visai bohēmisks – viņš dzīvo elitārā kooperatīvā īpašumā, vada “Tesla”, ir nevainojami laipns un pieklājīgs, domā tikai par augsto mākslu. Kristiana dzīve kardināli mainās pēc nepatīkama incidenta. Viņš ļaujas neparastam eksperimentam, un šim ekscentriskajam solim ir neparedzētas sekas.

Gudrs, ironisks un smalks kino, daudz provokāciju un intriģējošu jautājumu par civilizētās sabiedrības robežām. Kur beidzas politkorektums un sākas gļēvulība? Kā tolerance atšķiras no visatļautības? Kas ir humānisma izpausme, un kas ir piekāpšanās cilvēciskām vājībām? Filma neļauj skatītājam garlaikoties, jo piedāvā arvien jaunus sižeta pavērsienus. Rodas vēlēšanās izcelt atsevišķas ainas, lai stāstītu kā anekdotes. Daži brīži liek justies neveikli, tomēr tās ir satriecošas ainas.

Kvadrāts ir brīnišķīga izzūdošā humānisma tukšā ietvara metafora. Tas iemieso vienlīdzību, kas nevienam nav vajadzīga un principā nav sasniedzama. Tas demonstrē robežas, kuras nedrīkst pārkāpt. Un visbeidzot – tā ir XXI gadsimta atbilde Maļeviča pasaulslavenajai gleznai “Melnais kvadrāts”, kas bija pagājušā gadsimta nozīmīgākā ikona.

Filmas oriģinālvaloda: zviedru, angļu, dāņu ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 18+

Seansi:

27.06. plkst. 19:00

05.07. plkst. 20:30

Ieeja: 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.50 EUR.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies