Pretī pavasarim ar limuzīnu

Linduchy
Linduchy 26. maijs 2017 12:43
1510

Saulainā un siltā ceturtdienas rītā 11. novembra krastmalā, pie Lielā Kristapa masu mediju pārstāvjus sagaidīja lepns VS Imperia limuzīns un šarmantās Olgas - leģendārā aktrise Olga Dreģe un enerģiskā TAD "Dzintariņš" vadītāja Olga Freiberga, bet mūžam jaunā Olga Rajecka ar nelielu nokavēšanos ieradās kā starojošs un košs pavasara vēstnesis. 

Jautrā, nepiespiestā un muzikālā kompānijā devāmies pretī pavasarim pa Rīgas bulvāriem uz E. Smiļģa teātra muzeju, lai ieskandinātu 17. jūnijā Kandavas Ozolāju estrādē plānoto mūzikas un deju festivālu "Ielūdz Olgas".

Šogad tajā piedalīsies dziedošie aktieri Varis Vētra, Andris Bērziņš, Jānis Paukštello un Ivars Kalniņš, grupa „Turaidas roze” un dziedātājs Uģis Roze, grupa  „Eolika” pilnā sastāvā, TDA "Dzintariņš, "Liesma", „Līgo”, „Rotaļa XO” un Kandavas deju skola.

20170526114734-10678.jpg

Pie muzeja šarmantās Olgas pārsteidza mūžam galantais Varis Vētra, pasniedzot katrai dāmai pa lilijai.

20170526112247-25267.jpg

Par Olgu fotosesijas centrālo vietu kļuva Olgas Dreģes ziedošā ābelīte. 2016. gada 26. oktobrī "Spēlmaņu naktī" Olgai Dreģei tika pasniegta balva "Par mūža ieguldījumu teātra mākslā". Aktrisei par godu muzeja dārzā tika iestādīta paradīzes ābelīte, ka šobrīd ir skaisti uzziedējusi un vēlāk dos augļus - kā simbolu aktrises bagātīgajai radošajai darbībai. 

20170526115133-11052.jpg

Pasākumu piepildīja ābeļziedu un ceriņu aromāts, mākslinieku muzikālās improvizācijas ar nomierinošas ūdens strūklakas skaņām fonā un sarunas par un ap gaidāmo koncertu, mākslinieku ikdienu, kā arī mūžīgās jaunības un enerģijas noslēpumiem.

Olga Dreģe dalījās savās pārdomās par ceriņu laika īpatnībām un to aromāta izraisīto prāta uzbudinājumu cilvēkiem, kā arī pastāstīja par pavasara ikdienas rituālu, pa teātra ģērbtuves logu vērojot aizkustinošu vārnu ģimenes ligzdas vīšanu,  perēšanu un pat putnu cīņas.

Aktrises nebeidzamo enerģiskumu stiprina darbs - tikko ir noslēdzies 17 gadu dzīves periods ar latviešu iecienītāko seriālu "Ugunsgrēks", bet Olgai Dreģei nav laika domāt par atpūtu, jo jauni projekti birst kā no pārpilnības raga. Novēlam aktrisei panākumus un ātrāku atveseļošanos pēc nesen gūtās traumas.

Olga Rajecka sarunās atklāja, ka viņas iekšējo pasauli vislabāk raksturo krāsas. Ja dvēsele ir krāsaina, tad tas izpaužās arī apģērbā un apavos. Nudien, Olgai vienmēr izdodas apkārtējos pārsteigt ar skaistiem, pārdomātiem un elegantiem tērpiem ar akcentu uz apaviem. Skaistas kurpes ir dziedātājas sievišķīgā vājība.

Pavasaris māksliniecei ir īpašs laiks, kad var izbaudīt dabas brīnumaino spēku, veicot dažādus dārza darbus, klausoties piemājas dīķa varžu skaņas un burvīgo lakstīgalu dziesmas.

Olga Freiberga sarunās atklāja, ka mūžīgās jaunības un enerģijas noslēpums ir meklējams dejās, kā arī ikdienas darbā ar bērniem un jauniešiem. TAD "Dzintariņš" vadītāja saka, ka, strādājot ar bērniem, arī pati nedaudz kļūst bērna prātā.

Runājot par bērniem, enerģiskā Olga atklāja, ka ir jāmāk sevi kontrolēt un pieņemt savu bērnu izvēli. Ja arī bērnu izvēlētais dzīves ceļš īsti nav pieņemams, tomēr ir jāļauj viņiem dzīvot patstāvīgi, pašiem pieņemt savus lēmumus dzīvē.

20170526123819-54842.jpg

Sarunās atkal un atkal atgriezās pavasara un dabas tēma, bet noslēgumā, iedvesmojoties no Olgas Rajeckas pavasarīgā tēla, ar Vari Vētru salīdzinājām sieviešu un vīriešu iepirkšanās paradumus. Cik ļoti gan atšķirās sievietes no vīriešiem. Sievietei pucēšanās ir neatņemama dzīves sastāvdaļa - neskaitāmi tērpi katram dzīves gadījumam un, protams, katram tērpam pieskaņoti apavi un aksesuāri, bet vīriešiem garderobes kults nav tik izteikts - pāris krekli, pāris bikšu, kāds uzvalks un daži apavu pāri vai pat viens universāls, kvalitatīvs apavu pāris, kas derēs jebkurai dzīves situācijai. Nonācām pie secinājuma, ka vīrietis var atļauties izskatīties vienkārši elegants, ja viņam pie sāniem ir sapucēta dāma. Cita runa ir tad, ja vīrietis ir "mednieks", kas ik nedēļas nogali dodās uz ballītēm, kur ir jāizrādās un jāizceļās uz apkārtējo fona. Varis Vētra sarunā atklāja, ka, lai arī garderobes lietas viņam nav tik svarīgas, tomēr novērtē iespēju iepirkties ārzemēs, jo cenu atšķirības ir jūtamas vairākkārtīgi.

Patīkamas sarunas, smaidi, veselīgs humors, draudzīga kolēģu "aprunāšana" un pavasara baudīšana ar lieliskiem māksliniekiem. Paldies!

„Ja jums ir brīvs laiks un vēlme izbaudīt kaut ko patiešām jauku, gaidīsim jūs Olgu svētkos, kur netrūks ne jautru deju, ne skanīgu dziesmu, ne iemīļoto mākslinieku!” pauž visas trīs Olgas, solot, ka šajā pirmsjāņu pasākumā skatītājiem būs gan iespēja izdziedāties, gan priecēt acis ar dejotāju raito soli.

Biļetes uz pasākumu “Ielūdz Olgas!” var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize, kā arī pirms pasākuma.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ofelija 26. maijs 2017 15:44

Paldies ,ka padalijies!Bija loti interesanti lasiit!