Pozitīvais piektdienas vakars ar REĀLI SLIKTAJIEM PUIŠIEM

Autors: Linduchy, 2016. gada 12. marts, 12:00:00
Pozitīvais piektdienas vakars ar REĀLI SLIKTAJIEM PUIŠIEM

Šonedēļ piektdienas vakaru nolēmu pavadīt ar REĀLI SLIKTAJIEM PUIŠIEM Dailes teātrī – un ne brīdi to nenožēloju :) Puiši bija „reāli slikti“, padumji un sasodīti uzjautrinoši. Reāli smieklīga komēdija divos cēlienos :D

Britu dramaturga, farsa meistara un Britu Impērijas ordeņa kavaliera Reja Kūnija un viņa dēla Maikla Kūnija sarakstīto komēdiju „Reāli sliktie puiši“ Dailes teātrī iestudējis Dž.Dž. Džilindžers.

Lūk, šī izrāde Džilindžeram ir izdevusies fantastiski uzjautrinoša, izklaidējoša un ļoti gaumīgi noformēta, bez liekas vulgaritātes. Protams, izrādē ir režisoram raksturīgie pikantie momenti, izteicieni utt., bet šajā izrādē tas netraucē, tieši pretēji – padara visu vēl „sulīgāku“ (labā nozīmē).

Stāsts ir par trīs brāļiem Kervudiem, kuru šeftēšanās, melošana un pamuļķu daba ir novedusi personāžus nervus kutinošā un uzjautrinošā situācijā.

Tā nu ir sagadījies, ka viens no brāļiem (Toms – Kaspars Zāle) kopā ar savu sievu Lindu (Dārta Daneviča) ir nolēmuši adoptēt bērnu. Viņi cītīgi gatavojas bērnu adoptēšanas aģentūras inspektores misis Poteres (Sarmīte Rubule) vizītei. Un procesā izdomā iesaistīties arī Toma brāļi – Diks (kontrabandists, Aldis Siliņš) un Gerijs (morga sanitāra 3. palīgs, Edijs Zalaks). Vietā teiciens „ar labiem nodomiem ceļš uz elli bruģēts“, jo Gerija sarūpētais līķis, Dika nelegālā kontrabandas darbība un uz pēdām minošais konstebls Daunss (Artis Robežnieks) draud novest Tomu līdz infarktam un nervu sabrukumam – tieši tajā dienā, kad viņi gaida svarīgās inspektores vizīti.

Izrādes darbība norisinās Toma un Lindas Kervudu mājā. Skatuves dekorācijas vienkārši lieliskas un gaumīgas. Ļoti patika skatuves fons – tiešām likās, ka tur ir milzīgs logs, aiz kura aug koki. Tas radīja plašuma un gaišuma efektu. Kervudu mājas interjers veidots, apvienojot angļu tradicionālo dizainu ar mūsdienīgiem akcentiem – ar ietilpīgu dīvānu notikumu centrā. Un galvenais, ka viss ir sagatavots bērna ienākšanai ģimenē – par visu ir padomāts :D

Kostīmu mākslinieces Ilzes Vītoliņas veidotais tērps misis Poterei bija šīs izrādes „modes nagla“ – satriecošs (labā nozīmē). Namamātes Lindas tērps svarīgās inspektores sagaidīšanai ir veidots vienkāršs, gaumīgs, bet tajā pat laikā – ak, tie svārki. Super, super, super! :) Arī pārējo izrādes personāžu tērpi bija uzjautrinoši, „ar odziņu“.

Aktierspēle vairāk kā lieliska. Izrādes laikā pirmajā rindā sēdošai sievietei sāka uzstājīgi zvanīt telefons (jā, jā, neskatoties uz atgādinājumu pirms izrādes sākuma, ka telefonus jāizslēdz). Aktieri lieliski noreaģēja – notēloja, ka tā tam ir jābūt, riņķoja gurnus telefona zvana signāla ritmā :D

Izrādes horeogrāfija bija pat ļoti uzjautrinoša. Super! :D

Forša izrāde, kuru varu ieteikt no sirds (un no rajona :D ) – ir vērts aiziet, nebūs jānožēlo pavadītais laiks, pamatīga smieklu deva un labs garastāvoklis garantēts.

P.S. kas mani pozitīvi pārsteidza – zālē bija ļoti daudz jauniešu. Tas priecē, ka Dailes teātris veido izrādes, kuras labprāt apmeklē jaunieši, bagātinot savu kultūras dzīvi. :)

Foto: Gunārs Janaitis, www.dailesteatris.lv