Postapokaliptisks romāns - "Vongezers"

Autors: Linduchy, 2019. gada 1. decembris, 17:38:38
Postapokaliptisks romāns - "Vongezers"

Gripa. Katru gadu uz planētas ar to saslimst miljoniem cilvēku. Mēs esam pieraduši to uzskatīt par neizbēgamu ļaunumu, bet tādu, kuru spējam uzveikt. Kāds paliek mājās un dzer zāles, kāds staigā apkārt, aplipinot arī citus... Bet kas notiktu, ja kādu dienu šāds vīruss neuzveicams, un karantīnas dēļ tiktu slēgtas skolas, slimnīcas un pat pilsētas?
Kad vīruss Maskavā izraisa epidēmiju un drīz vien izvēršas pandēmijā, vienpadsmit maskavieši apvieno spēkus, lai kopā pārvarētu bīstamo ceļu uz Karēliju, kur cer patverties drošībā. Brauciens ved pāri visai valstij. Vai viņiem pietiks degvielas un pārtikas? Vai izdosies veiksmīgi veikt tālo ceļu, braucot pa bedrainiem un aizputinātiem Krievijas ceļiem? Katrs kilometrs ir konfrontācija ar nāvi, nezināmām briesmām, greizsirdību un bailēm, katra stunda – cilvēcības pārbaudījums. 
Nekādu garantiju, nekādas aizsardzības, tikai bailes, cerība un vēlme izdzīvot.

Parastos apstākļos rakstnieces Janas Vagneres postapokaliptiskais romāns nebūtu mana lasīšanas izvēle Nr.1, bet tā nu sagadījās, ka aptrūkās lasāmvielas, un manās rokās nonāca šī grāmata.

Stāsts izrādījās necerēti aizraujošs un labs. Grāmatu bija ļoti grūti atlikt malā, lai dotos pie miera. Pēc lasīšanas galvā turpināja attīstīties sižets. Pateicoties detalizētam aprakstam, ļoti viegli radās klātesamības efekts - lasot šo postapokaliptisko romānu, es kļuvu par vienu no grupas. Prātoju, ko ņemtu līdzi es, ja rastos šāda situācija. Kurp es dotos, lai glābtos no nāvējošās slimības. Kā rīkotos situācijā, kad ir jācīnās par izdzīvošanu. Kādas emocijas pārņemtu mani, ja būtu jāatstāj viss, ko tu mīli un esi veidojusi gadiem ilgi, zinot, ka, iespējams, nekad vairs neatgriezīsies.

Katra lapaspuse kutināja nervus - kurš no grupas izdzīvos, bet kuram būs jāmirst. Katra rindkopa uzturēja spriedzi un lika just līdzi grāmatas varoņiem, ar šermuļiem iedomāties tos skatus, kuri bija aprakstīti stāstā. Katrs teikums radīja izsalkumu - lasīt vēl un uzzināt, ar ko tas viss beigsies.