Plūstošās smiltis

Linduchy
Linduchy 13. jūnijs 2016 08:48
1849

Neskatoties uz izcili nejauko laiku - drūmiem mākoņiem, negantu vēju un lietu, devāmies skatīt smilšu skulptūras Jelgavas Pils saliņā. Sākumā satraucos, ka stāvvietā nebūs ne brīva kriksīša, kur noparkot mūsu ķirsīti. Bet laikam jau lielākā tautas masa nobijās no lietus un +9 grādiem, tāpēc nolēma palikt mājās :D

Pie ieejas mūs informēja, ka var piedalīties pašiņu konkursā - jānofotogrāfējas ar visvairāk iepatikušos smilšu skulptūru, jāpublicē bilde Facebook vai Twitter. Izlozes galvenā balva - iepatikusies smilšu skulptūra :D Nu nē, joks, bet būtu gan amizanti, ja tāda būtu balva :D

Un tad mēs nokļuvām Āfrikā - ledus laikmeta Āfrikā :D Jo nu tāds aukstums kaut kā neiet kopā ar Āfriku :D Uz mākoņmalas laikam kāds sēdēja un vēroja mūs, jo uz to brīdi, kad devāmies skatīt smilšu mākslu, lietus mitējās. Drūmie mākoņi gan turpināja peldēt apkārt, bet vismaz bilžu uzņemšanai nekas netraucēja :)

Apbrīnoju māksliniekus, kuri iegulda savu laiku un talantu tik īslaicīgas mākslas veidošanā. Festivāla skulptūru veidošanā piedalījās 20 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Ukrainas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Bulgārijas, Portugāles, Turcijas un Krievijas. Smilšu skulptūru veidošanai tika izmantotas vairāk kā 1000 tonnas smilšu.

Pirmo vietu žūrija piešķīra māksliniekam no Portugāles Pedro Mira par smilšu skulptūru "Māte Āfrika".

Apskatot visas smilšu skulptūras, godīgi sakot, nevaru pateikt, kura mākslinieka individuālais darbs man patika vislabāk. Katrā skulptūrā bija kaut kas īpašs - vai nu domīgi mērkaķi, vai žirafes dibens :D Bet visvisspilgtāk palikusi atmiņā smilšu kompozīcija "Valdnieki", kuru veidoja mākslinieku grupa no Latvijas (Kārlis Īle, Maija Puncule, Ainars Zingniks) un Turcijas (Eda Kaytan). Darbā ir apvienoti Āfrikas raksturīgākie tēli - cilvēks, lauva, maskas vairogs ar Āfrikas kontūru, savanna un Kilimandžāro kalns. Kompozīcijā aci pret aci nostājas Āfrikas valdnieki - cilvēks un zvēru pavēlnieks lauva. Iespaidīga kompozīcija, noslīpēta pat vissīkākajās detaļās.

Festivāla programmu papildināja dažādi priekšnesumi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Neskatoties uz lietu, nolēmām palikt uz Laura Reinika un Samantas Tīnas uzstāšanos. Netālu no skatuves bija uzstutēta nojume, zem kuras veiksmīgi paslēpāmies no lietus, gaidot koncertu. Ieteikums organizētājiem - šādas nojumes derētu novietot vairākās vietās :)

20160612111350-53563.jpg

Lietus nedaudz pierima, tāpēc devāmies tuvāk skatuvei baudīt koncertu. Pēc kāda laika Laurim Reinikam uz skatuves uzradās "dēls" - 1.3 gadīgais Gatis. Mazā puikiņa uzstutēšana uz skatuves izraisīja sajūsmu no publikas. Mazais it nemaz neapjuka, iedeva Laurim roku un droši devās uz skatuves vidu. Ko lai saka - Laurim "dēls" piestāvēja :D Publikā netrūka arī lietuviešu, tāpēc tika iepriecināti arī tie ar dziesmu izpildīšanu lietuviešu valodā. Uzstāšanās izskaņā Laurim tika pasniegta puķe. Bet dāvinātāja tik sparīgi metās dziedātājam ap kaklu, ka no nabaga puķes vien atlika pliks kāts. Situāciju glāba humors :D

20160612112042-85601.jpg

Pēc neilga brīža uz skatuves kāpa Samanta Tīna. Laikam man pēdējā laikā Zvaigžņu karu tematika īpaši tuva, bet dziedātājas tērps man atgādināja Dārtu Veideru - pietrūka vien maskas un gaismas zobena :D Bet kurpes uz "killerpapēžiem" - riktīgas končiņas :)

20160612112152-33875.jpg

Samantas Tīnas uzstāšanās iekustināja tautu. Spēcīga balss un atraisītas kustības, taču man gan gribētos, lai repertuārā būtu vairāk savu dziesmu, neskatoties uz ārzemju gabalu popularitāti.

Vakara progarmmā bija paredzēta vēl Musiqq uzstāšanās un dejas ar DJ Mareku Ameriku, taču nolēmām, ka mani mati jau ir pietiekoši pielīdzinājuši mani skruļļainai aitai, tāpēc devāmies mājās sildīties :D 

Kopumā pasākums izdevies, neskatoties uz aukstumu un lietu :)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 13. jūnijs 2016 09:49 LosOjosVerdes

Nebija tik stiprs lietus, lai kaitētu skulptūrām :)
Dzimšanas dienas smilšu kūkai gan aktīvie fotogrāfēties gribētāji izlauza robu (devil)

LosOjosVerdes 12. jūnijs 2016 19:20

Jesus, tda plėve! ROFL Man vienai šķiet, ka seja aizvien sāk palikt līdzīga kam šādam?:*:D
Bet skulptūras interesantas. Nez, lietus kaitēja to izskatam?

mazaa raganina 12. jūnijs 2016 15:41 Nikte

ROFLROFLROFL

Nikte 12. jūnijs 2016 15:25

Samantai miskastes maisu tematika :D