Pieci iemesli, kādēļ apmeklēt Menorku Vidusjūrā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 4. marts 2019 10:41
540

Menorka tiek dēvēta par vienu no Vidusjūras pērlēm, kas ir slavena ar brīnumaini krāšņajām pludmalēm, pasakainiem dabas skatiem un aktīvās atpūtas iespējām. Salas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Maona (Mao vai Mahon), kuras vēsturiskajās ielās var iegrimt pilsētas burvībā un baudīt vietējo kultūru. Menorka salā ir iespējams gan laiski gozēties saulē un apskatīt krāšņās pludmales, gan doties ekskursijās un iepazīt teju 700 kvadrātkilometru lielo salu, atklājot mazos ciematiņus un iepazīstot salas iedzīvotāju kultūru. Latvijas lidsabiedrība airBaltic apkopojusi piecus ieteikumus, kas iedvesmos plānot ceļojumu uz vieno no skaistākajām Baleāru salām – Menorku. 

1. Pludmaļu burvība. Dodoties uz Menorku, noteikti ir jāieplāno laiks, lai apskatītu brīnumainās pludmales, kas ieskauj salu. Cala Pregondaun Platja de Cavalleria atrodas Manorkas ziemeļu daļā, kas ir vairāk klinšainas un piemērotas pārgājieniem, savukārt salas dienvidos pludmales – Cala Macarelletavai Cala Turqueta ir vairāk piemērotas laiskai atpūtai, baudot mierīgo ūdens šalkoņu un mieru.  

2. Pilsētiņu maģija. Maona ir Menorkas vēsturiskā galvaspilsēta un lielākā pilsēta salā, kas izceļas ar savu arhitektūru – vēsturiskajām akmens būvēm, kā arī klinšainajām un mazajām ielām, kas caurstrāvo ikvienu salas viesi ar savu vēsturisko burvību. Noteikti viesošanās laikā uz salas būtu jāapskata arī Sjutadeļa (Ciutadella), kas ir otra lielākā salas pilsētiņa un ir ievērības cienīga, pateicoties savai elegancei un vēsturiskajam šarmam.  Vēstures mīļotajiem Menorka sniedz dažādu pieredzi laikmetu ietekmes novērojumiem. Piemēram, 3 000 gadus vecais, leģendām apvītais Naveta d’es Tudons piemineklis, kas joprojām ir tūristu apskatei pieejams un apbrīnojami saglabājies, parāda pagātnes arhitektūras varenību. 

3. Aktīvā atpūta. Salas krāšņumu noteikti ir vērts apskatīt ne tikai no pastaigu takām un pilsētas ieliņām, bet arī baudot ūdens aktivitātes – braucienos ar kanoe laivām, sērfojot un snorkelējot. Un kas gan var būt labāk, kā apskatīt salu no putna lidojuma? Paraglaidings (Planoram Paragliding) sniegs elpu aizraujošu dzīves pieredzi, piedzīvojot satriecošākos dabas skatus. Iesakām šo lidojumu veikt, piemēram, saulrieta laikā, gūstot skaistākos mirkļus. Vieta, kur aktivitātes var piemeklēt ikvienam un atpūsties kopā ar ģimeni ir Aero Club & Hippodrome. Tur iespējams vērot zirgu skriešanas sacensības, pašiem piedalīties braucienos ar kartingiem, baudīt lieliskas vietējās maltītes un dzērienus. 

4. Nepieradinātā daba. Jeep Safari Menorka sniedz neaizmirstamu pieredzi. Braucot šajā tūrē pa salu profesionālu gidu pavadībā, iespējams redzēt eksotiskas dabas ainavas salas centrālajos apvidos, krāšņas pludmales un klintis salas krastos un civilizācijas gandrīz neskartās salas nomales.   

5. Gardēžu paradīze. Gastronomisko vērtību cienītājiem noteikti būtu jāapmeklē Bodegas Binifadet vīna darītava. Tā durvis vēra 1979. gadā kā vienīgā augstas kvalitātes vīna darītava un restorāns Menorkā. Šī noteikti ir viena no tām vietām, kas ir piemērota atpūtas baudīšanai divatā, lai iepazītu salas romantisko pusi. Cova dén Xoroi bārs, kas ir ierīkots alā ar skatu uz Vidusjūru, ir viena no populārākajām dzērienu baudīšanas vietām, pateicoties gardajiem kokteiļiem un elpu aizraujošajiem skatiem. 

Latvijas lidsabiedrība airBaltic, sākot no 12. maija, uzsāksiknedēļas lidojumus uz Menorka salu, piedāvājot ceļotājiem nokļūt īstā vasaras paradīzē Vidusjūrā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies