Pēdējā brīža ceļojumi – kā tie palīdzēs ietaupīt un kad tomēr ceļojumu neatlikt uz pēdējo brīdi!

dolo_acca21
dolo_acca21 27. septembris 2015 21:14
1418

Steiga, patīkams satraukums, neziņa.. šīs ir tās emocijas, ar kādām daudziem asociējas frāze „pēdējā brīža ceļojums”. Par tiem ir dzirdējis teju katrs – kāds vairāk, kāds mazāk – taču dzirdēts ir. Liela daļa cilvēku uzskata, ka pēdējā brīža ceļojums nozīmē raitā solī ieskriet lidostā un nopirkt tuvākā reisa biļetes. Otra dzirdētākā interpretācija ir tikai vienu vai divas dienas pirms ceļojuma iegādāties lidmašīnas, vilciena, kuģa vai kāda cita transporta biļetes uz iecerēto vietu. Trešajiem šī frāze nozīmē perfektu ceļojuma izplānošanu, bet transporta biļešu iegādāšanās atlikšanu uz pēdējo brīdi, jo bieži vien tās var iegādāties par puscenu vai pat lētāk, ja pērk nedēļu vai pāris dienas pirms. Tātad – kas īsti ir pēdējā brīža ceļojumi? RentMama auto noma sniedz atbildi!

 Atpazīstamākā definīcija frāzei „pēdējā brīža ceļojums” ir ierašanās iecerētajā vietā 14 dienas pēc mājvietas rezervācijas. Bieži vien, ja regulāri seko līdzi informācijai, var pagūt nopirkt aviobiļetes daudz lētak par standartcenu. Taču, lai arī ietaupīšana ir viens no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki izvēlas ceļot pēdējā momentā, visvairāk ieekonomēt izdosies, rezervējot mājvietu, nevis pērkot aviobiļetes. Pārmaiņas pēc, izvēlieties rezervēt apartamentus privātmājā, nevis viesnīcā, turklāt ieteicams to darīt nedēļu vai divas pirms ierašanās un izmantot iespēju „nokaulēt” cenu, jo mājas īpašnieks  labāk izvēlēsies izīrēt to lētāk, nekā neizīrēt vispār. Mājaslapā www.homeaway.com var atrast īslaicīgu mājvietu jebkurā gaumē un gandrīz jebkurā valstī.

Tomēr arī lētas aviobiļetes ir gana nozīmīgs iemesls, lai ceļotu pēdējā brīdī. Kā jau minēts, ne vienmēr pēdējā brīdī izdodas atrast atlaižu piedāvājumu biļetei tieši uz to vietu, uz kuru plānots doties, tomēr bieži vien uzspīd veiksme. Lai nepalaistu garām izdevīgus piedāvājumus, ir regulāri jāmeklē par to informācija un, ja atrasta, jāpārbauda tā līdz pat vairākām reizēm dienā, jo bieži tūrisma pakalpojumu sniedzēji un aviokompānijas izsludina tā saucamo „laimīgo stundu”, kuras laikā biļetes tirgo ar ievērojamu atlaidi, vai arī lētās biļetes tiek ļoti ātri izpirktas. Otrs veids, kā nepalaist garām iespēju ietaupīt ievērojamu naudiņu, pērkot aviobiļetes, ir pierakstīties uz regulāriem e-pasta ziņojumiem pakalpojuma sniedzēju mājaslapā, kas nozīmē saņemt elektroniskās vēstules par visiem izdevīgākajiem piedāvājumiem. Viena no mājaslapām, kurā var atrast izdevīgus piedāvājumus ceļojumiem uz visu pasauli, ir Google Flights (www.google.vom/flights). Mājaslapa, kura piedāvā lidojumu kombinācijas, kādas nav atrodamas nekur citur, ir www.momondo.com.  Ietaupīt naudu, pērkot aviobiļetes, var arī izraugoties mazākas lidostas.

Ja izmantojat sociālo tīklu twitter.com, laicīgi pamanīt izdevīgākos piedāvājumus ir iespējams, sekojot dažādu aviokompāniju vai tūrisma pakalpojumu sniedzēju twitterkontiem. Piemēram, @Rickseaney lidojumu atlaides paziņo sākumā twitter.com, un tikai pēc tam citās mājaslapās. @JetBlueCheeps paziņo izdevīgākos piedāvājumus katru pirmdienu. @UnitedAirlines, @GetaTravelDeal arīdzan paziņo par atlaidēm savos twitterkontos.

Vēl viens veids, kā ietaupīt ceļojot, ir doties uz izvēlēto vietu nedēļas vidū, ne nogalē. Piemēram, ja ir vēlme ceļot ar prāmi, biļešu cenu atšķirība ir gandrīz 50% summas – nedēļas nogalē dārgāk, vidū – lētāk. Līdzīgi ir ar aviobiļetēm, bet vilcienu un autobusu biļešu cenas nemainās. Turklāt, - iepazīt izvēlēto ārvalsti nedēļas vidū būs daudz vieglāk un ērtāk, jo visvairāk tūristu muzejos, teātros un vienkārši pilsētu ielās ir tieši piektdienās, sestdienās un svētdienās.

Neskatoties uz daudzajiem plusiem ceļošanai pēdējā brīdī, RentMama auto noma iesaka neatlikt ceļojuma plānošanu uz pēdejo momentu, ja ceļojums ir nozīmīgs, piemēram, medusmēnesis, kāzas, dzimšanas diena. Šādos gadījumos nav vērts ekonomēt, lai zaudētu ērtības! Tāda veida notikumi prasa lielu vērību, noteiktību un punktualitāti, tādēļ visam jābūt izplānotam laicīgi, ja vien nevēlaties pavadīt savu ceļojumu ar sabojātu garastāvokli un nepiepildītām fantāzijām.

Pirms došanās ceļojumā, izplāno to laicīgi un izvērtē priotitātes – transports, mājvieta, apmeklējamās vietas. Tās ir lietas, kas garantēs izdevušos ceļojumu! Taču avantūrisms ir tikai veselīgs, tādēļ izmantojiet iespējas ceļot lētāk un spontānāk, tādējādi gan ietaupot, gan iegūstot neaizmirstamus piedzīvojumus!

 

Veiksmīgu ceļojumu vēlot,

RentMama auto noma

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
dolo_acca21 27. septembris 2015 22:44 LosOjosVerdes

Viss ok :) Žēl gan, ka tāda pieredze.. Portāls ir salīdzinoši jauns, tādēļ, iespējams, aizsākumos ir gadījušās kādas tehniskas aizķeršanās; cik zinu, tagad visi, kas izvēlas RentMamu ir gana apmierināti. Negodīgu "sistēmu" gan portāls nepiekopj :)

Linduchy 27. septembris 2015 22:41 LosOjosVerdes

Nu jā, 1x - nejaušība, 2x - sakritība, bet 3x - tā jau ir sistēma :S

LosOjosVerdes 27. septembris 2015 22:28

Sorry par kļūdām, rakstu no telefona

LosOjosVerdes 27. septembris 2015 22:27 doloresaRM

3x. Pēc tam atmetu ar roku:D un nevēlējos auto uz nākošo dienu, bet vienreiz pat pēc nedēļas vēlèjos. Un kas svarīgi- uz nedēļas vidu, no pirmdienas līdz piektdienai, kad tomèr nav tik liela piepras8juma. Man izskat8jâs nenopietni tas viss. Esmu atradusi autonomu, kas principā vienmēr atrod kādu risinājumu, neatstâjot bešā, arī ja pasūtu pēdējā br8dī.un pasaulē noteikti šādu nomu neizvēlētos. Vienmēr izmantoku ko zināmāku (lasi: uzticamāku).

dolo_acca21 27. septembris 2015 22:10 LosOjosVerdes

Vai šāda pieredze Jums ir bijusi vairākkārt, vai tikai vienreiz?

Arī citās autonomās ne vienmēr visi auto ir uzreiz pieejami! Ja tiek plānota auto iznomāšana, to nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi, tādā veidā nodrošinoties ar to, ka auto būs pieejams un rezervēts laicīgi..

Linduchy 27. septembris 2015 22:01 LosOjosVerdes

Tas gan neizklausās pēc godīgas komercprakses :S

Linduchy 27. septembris 2015 22:00

Nu tāda pavisam neuzkrītoša reklāma (devil)(devil)(devil)

LosOjosVerdes 27. septembris 2015 21:49

RentMama reklāma?:) Man pozitīvas pieredzes ar konkrēto nomu nav- cik centos ko iznomāt, atnāca atbilde, ka diemžēl auto nav pieejams, uzreiz piedāvājot 2x dārgâku variantu vai nomu ar astronomisku drošības maksu. Nē, man nepatika.