Pavasaris Kuldīgā

Linduchy
Linduchy 19. marts 2019 16:03
1740

Kuldīga man ir ļoti īpaša pilsēta. Kāpēc? Nespēju to izskaidrot vārdiem, tomēr manā sirdī Kuldīgai ir sava vieta. Ar šo pilsētu man nesaistās kādas noteiktas atmiņas vai personas, bet pilsētas šarms mani ir apbūris, liekot iemīlēties un sapņot.

20190319155417-42894.jpg

Jau vairākus gadus sev solu, ka došos uz Kuldīgu baudīt Ziemassvētku pasaku, taču katru gadu šī vēlme paliek nepiepildīta. Tuvojoties siltākam laikam, atkal sev solu, ka šoreiz jau nu tiešām izbrīvēšu veselu nedēļu, lai padzīvotos Kurzemes sirdī, taču atkal un atkal plāni mainās.

20190319155445-43193.jpg

Marta otrā puse - ko tad šādā laikā var meklēt un atrast Kuldīgā? Zivis vēl nelido. Arī rumba vēl nevilina ar bezmaksas masāžu. Bet pilsētas seno laiku noskaņa un ar to saistītais šarms gan ir pieejams visa gada garumā, jebkādos laikapstākļos.

Un vēl martā Kuldīgā var baudīt gardus ēdienus Kuldīgas restorānu nedēļas "Taste Kuldīga" ietvaros. Ja šogad nepaguvi izgaršot Kuldīgu, nebēdā - restorānu nedēļa Kuldīgā norit katru gadu. Tā ir lieliska iespēja pamieloties kādā no Kuldīgas restorāniem par īpaši vilinošu cenu -  2 ēdieni par 10 EUR vai 3 ēdieni par 12 EUR.  

Šogad Kuldīgas restorānu nedēļas ietvaros tika popularizētas kaņepes, to daudzveidīgais pielietojums un vērtīgās īpašības. Kaņepes bija ne tikai ēdienu sastāvā, bet arī papildināja gaismas šovu, kura laikā tika izgaismota Ventas rumba.

20190319155520-13085.jpg

Plānojot Kuldīgas apmeklēšanu, jāņem vērā, ka laikus jādomā arī par nakšņošanas vietu un auto novietošanas iespējām. Uz to brīdi, kad man bija skaidrs ceļojuma maršruts, pilsētas viesnīcās nakšņošanas piedāvājums bija diezgan ierobežots. Un autostāvvietas bija īpaši sāpīgs moments daudziem pilsētas apmeklētājiem.

Ņemot vērā drūmos laikapstākļus un vietējo iedzīvotāju vērtējumu par šova redzamību sliktos laikapstākļos, nepalikām Kuldīgā līdz tumsai, lai skatītu šovu savām acīm. Bet pasākuma rīkotāji esot ņēmuši vērā ieteikumus un sola, ka nākamgad pasākums tiešām būs skatāms un baudāms jebkādos laikapstākļos.

Lai nu kā arī būtu, tomēr Kuldīgas apmeklēšana man sagādāja prieku un gandarījumu, neskatoties uz stāvvietu trūkumu un ne-pavasarīgajiem laikapstākļiem. Izstaigāju pilsētas senatnīgās ieliņas, smēlos iedvesmu veco namu dakstiņu jumtos un izvēdināju galvu pie vējiem ieskautās rumbas. Mana Kuldīgas mīlestība nav mazinājusies ne par gramu, gluži pretēji - tikai pieņēmusies spēkā, tāpēc ar nepacietību gaidu nākamo reizi, kad varēšu atkal paviesoties šajā viesmīlīgajā Kurzemes pilsētiņā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sauljuks 20. marts 2019 12:43

Tur ir skaisti jebkuros laika apstākļos! :) Biju ziemā, kad viss bija skaisti segts ar sniega segu. Ventas rumba bija ieausta ledus vižņos - skaisti! :)
Jauks apraksts! Tā vien gribas atkal turp aizbraukt! ;)

Inta 20. marts 2019 12:20

Tā ir brīnumjauka pilsēta.
Mēs bijām vasarā ar visu ģimeni un izbaudījām to skaistumu un atmosfēru:)

Linduchy 19. marts 2019 19:20 thezeezee

Varu tikai piekrist :)

thezeezee 19. marts 2019 16:46

Skaista pilsēta :)!