Pasākumu ceļvedis 10.maijam

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. maijs 2015 09:20
1565

Rīga

Ģimenes dienas Zoodārzā (Meža prospekts 1)

Visur valda rosība! Pāvi lepni lielās un izpleš savas krāšņās astes, dzērves klaigā un izpilda pavasarīgus riesta dančus, huzārpērtiķu mammām katrai savs auklējamais, lūšu saime papildinājusies ar mīlīgiem, bet drusku bailīgiem kaķēniem. Savukārt tīģeru aplokā pilnā sparā rit nebēdnīgas rotaļas. Viss notiek!

Izdrukā kuponu un Ģimeņu dienās 9. un 10. maijā pērc Rīgas Zoodārza ieejas biļeti ar 50% atlaidi no pamatcenas – pieaugušiem 3.00 EUR, bērniem – 2.00 EUR (Viens kupons derīgs līdz 5 ieejas biļešu iegādei)

12.00-16.00 Ģimeņu dienas pasākumi Zoodārzā. Ģimeņu dienās Rīgas zoodārzs aicina apmeklētājus piedalīties ģimeniskās aktivitātēs – risināt uzdevumus, spēlēt spēles, kā arī apciemot dzīvnieku ģimenes un vērot to rosīšanos.

Koncerts “Zeltītas vasaras” (Mazā Ģilde, Amatu iela 3)

Dzīvespriecīgs, rotaļīgs un mīlestības pilns koncerts kā dāvana māmiņām un vecmāmiņām svētkos. Koncerta programmu veidos populāras latviešu komponistu dziesmas bērniem, kā arī solo dziesmas ar Raiņa un Aspazijas dzeju.

Koncertā piedalīsies LNO solisti - Evita Zālīte – Grosa, Raimonds Bramanis, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis „Kolibri”. Koncertu vadīs Evita Zālīte – Grosa. Koncertmeistars Māris Treijs.

Izstāde „Mazie rīdzinieki“ (Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4)

Izstāde veidota, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus, radot stāstu par rīdzinieku bērnības pasaules reālijām no 18. gadsimta līdz mūsdienām. Dažādu laiku bērnu apģērbi, apavi, galda piederumi, saldumu kārbas, rotaļlietas, grāmatas, mēbeles – laikmetu un mūžu atspulgi. Izstādē eksponētas mūsu, mūsu vecāku, vecvecāku un vēl tālāku paaudžu bērnības lietas - liecinieces, lietas - atmiņas glabātājas. Lelle, ar kuru spēlējusies kāda meitene pirms 100 gadiem, 18. gs. zēnu bikses - Baltijas reģionā vienīgās, 20.gs. otrās puses visu zēnu sapnis - kājminamais automobilis - šie un virkne citu izstādes eksponātu izstādē aicina ikvienu atcerēties savu pasaules iepazīšanas procesu agrīnajos gados, bet šodienas bērnus - radoši darboties izstādes Aktivitāšu centrā. 

Citviet Latvijā

Pasakas par dabu (Džūkstes pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads)

Izstāde veltīta Pasaku tēva Ansa Lerha – Puškaiša (1859-1903) daiļradei un viņa oriģinālpasakām par dabu, kas rakstītas tautas pasaku tradīcijās. Izstādes pamatā ir A. Lerha - Puškaiša oriģinālpasaka "Četri Gada laiki" (1890), kurā autors caur dabas ritumu atklāj cilvēka dzīves patiesās vērtības. Kopumā folklorists izdeva septiņus sējumus, kas tolaik bija lielākais pasaku krājums pasaulē.

"Kur mēs varētu aprunāties? Iesim ķēķī!" (Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils)

Izstādē varēs iepazīt virtuves vēsturi, sākot no 19. gs. vidus līdz 20. gs. 70. gadiem:

  • pārtikuša lauku saimnieka ķēķi 19. gs. otrajā pusē, kur lielākā daļa dzīvei nepieciešamā tika sarūpēts pašu rokām;
  • piepilsētas iedzīvotāja trūcīgo virtuvi, kur saplūst lauku un pilsētas dzīvesveids;
  • 20. gs. sākuma Ventspils turīgā pilsoņa virtuvi, kur saimniecība bija nodota ķēkšas rīcībā;
  • 20. gs. 20.- 30. gadu latvisko virtuvi;
  • kara lauka virtuvi;
  • ne tik senās pagātnes virtuvi – 20. gs. 50.- 70. gadi.

Izstādi veido vairāk nekā 450 krājuma priekšmetu. Laiku lokos būs iejutušies dažādi priekšmeti – sākot ar tējkarotīti un beidzot ar 20. gs. 50. gados ražotu ledusskapi, turklāt katru virtuves epizodi papildina vēsturnieku sagatavota informācija par noteikto laiku un sabiedrību. Izstādei top arī muzejpedagoģiskā programma, kurā noteikti tiks izmantotas arī bezgala dažādās ēdienu receptes, kurām arī šajā izstādē atvēlēta īpaša vieta.

Kubas mākslinieka Italo Rene Eksposito gleznu izstāde „Dievs. Mīlestība. Kuba“ (Liepājas muzejs, Kūrmājas Prospekts 16, Liepāja)

Būdams gados jauns mākslinieks, savos darbos autors risina mūžsenas tēmas - mīlestība, vīrietis un sieviete, Dievs.

Italo Rene Eksposito glezniecībā meklē atbildes jautājumiem – cik liela un dziļa ir ticība Dievam vai tikai mīlestībai? Vai cerība tiešām mirst pēdējā? Kas svarīgāks miesa vai dvēsele? Vai tiešām mēs esam nemirstīgi? Kas mūs sagaida pēc nāves? Un vai nāve vispār ir?

“Vējlukturis” un “Spēlmaņu laiks 2015” (Tukuma pilsētas kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums)

Teātra mīļi šajā nedēļas nogalē aicināti uz Tukuma pilsētas Kultūras namu, kur gan sestdien, gan svētdien no pulksten 11:00 līdz pašam vakaram norisināsies Tukuma novada un starpnovadu bērnu teātru skate "Vējlukturis" un amatierteātru skate "Spēlmaņu laiks 2015". Lieliska iespēja pabūt teātra izrāžu maratonā.

Mātes diena, Pavasara tirgus, Tūrisma sezonas atklāšana (Jaunpils)

10. maijs ir Mātes diena, Pavasara tirgus diena un vēl Tūrisma sezonas atklāšana. Tie ir trīskārtīgi svētki, tādēļ no 11:00 aicināti pulcēties uz koncertu un tūrisma sezonas atklāšanu laukumā pie kafejnīcas "Līvas".Svētku koncertā piedalīsies Jaunpils vidusskolas skolēnu tautas deju kolektīvi, Jaunpils kultūras nama pašdarbnieki un Viesatu folkloras kopa "Viesi".

No plkst. 11:00 -14:00 laukumā starp Lestenes un Vēju ielu darbosies radošās darbnīcas un atrakcijas. Jaunpilnieku garā tās būs viduslaiku izklaides un spēles, kuras apmeklētājiem piedāvās Jaunpils pils un viduslaiku sēta "Niedru Lija" .

Darbnīcā "7balles" pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izgatavot kuģīšus, bet darbnīcā "Zīmēsim, līmēsim un krāsosim" biedrības "Kamenes" dalībnieču, Jutas un Lienes vadībā varēs sagatavot dāvaniņas mammai.

No maija Jaunpils pils atsāk piedāvāt ekskursiju, kurā papildus Jaunpils pilij tiek apskatīta arī Jaunpils baznīca, tādēļ lieliska iespēja doties ekskursijā plkst. 13:00 uz Jaunpils baznīcu ( pulcēšanās pie Jaunpils pils).

Plkst. 14:00 visi aicināti uz Jaunpils Amatu mājas atklāšanu, kurā piedalīsies Jaunpils audēju kopa un Viesatu folkloras kopa "Viesi". 

Visas dienas garumā būs atvērta Jaunpils baznīca. Šajā dienā bez maksas varēs apmeklēt arī Jaunpils muzeju, kas izvietots Jaunpils pilī.

Koncertuzvedums “Ceļojums? Lai top!” (Madonas pilsētas kultūras nams, Raiņa iela 12, Madona)

Aicinām doties muzikālā ceļojumā kopā ar Ļaudonas pagasta jaukto kori. Koncerta viesi instrumentālais ansamblis Artura Kloppes vadībā un TDA "Vidzeme".

Mātes dienas torte (Valmieras pagasta kultūras nams, Vanagu iela 4, Valmieras pagasts, Burtnieku novads)

Bērnu pašdarbības kolektīvu koncerts. 

Jelgavas Stādu dienas 2015 (Jelgavas pils parks, Lielā iela 2, Jelgava)

Katru pavasari Jelgavā pulcējas labākie dārznieki, lai Jelgavas pils parkā piedalītos Stādu dienās. Latvijas stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāru tirgotāji Stādu dienās pārdod Latvijā audzētu stādāmo materiālu, dekoratīvus elementus dārzam, augsnes bagātinātājus, dārza inventāru, kā arī sniedz profesionālas konsultācijas, bet vietējie mākslinieki rūpējas par patīkamu svētku gaisotni.

13. Lielais labdarības robežtirgus (Valka)

Pasākuma programmā:

10:00 Grilēšanas konkurss "Grils bez robežām"

10:30 Valkas bērni - māmiņām. Koncerts.

12:00 Valgas bērni - māmiņām. Koncerts

Vairāk par šiem un citiem pasākumiem www.1188.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies