Pasākumi nedēļas nogalē: 27.-28.februāris

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. februāris 2016 10:44
1871

Zviedru Filmu nedēļa

Zviedru Filmu nedēļa notiks no 22. līdz 28. februārim kinoteātrī "K.Suns", Elizabetes ielā 83/85

Tiks prezentēta Tomasa Šēberga (Thomas Sjöberg) grāmata "Ingmars Bergmans - stāsts par mīlu seksu un nodevību". Izdevniecība Zvaigzne ABC, tulkotāja Ieva Pudure. Dokumentāla filma "Tikšanas ar Bergmanu" (Tresspassing Bergman).Tiks prezentēta Tomasa Šēberga (Thomas Sjöberg) grāmata "Ingmars Bergmans - stāsts par mīlu seksu un nodevību". Izdevniecība Zvaigzne ABC, tulkotāja Ieva Pudure. Dokumentāla filma "Tikšanas ar Bergmanu" (Tresspassing Bergman).

Norises vieta: "K. Suns" kinoteātris, Elizabetes iela 83, Rīga

***

Japānas filmu festivāls

26.02.2016 18:00

"Splendid Palace" kinoteātris, Elizabetes 61, Rīga

Ramen samurajs ラーメン侍 Ramen Samurai 2011. 115 min Režisors Naoki Segi

27.02.2016 18:00

"Splendid Palace" kinoteātris, Elizabetes 61, Rīga

Nūdeļu dievs ラーメンより大切なもの The God of Ramen 2013. 90 min Režisors Takaši Innami (Takashi Innami)

28.02.2016 18:00

"Splendid Palace" kinoteātris, Elizabetes 61, Rīga

Sēru laika recepte 四十九日のレシピ Mourning recipe 2013. 129 min Režisors Juki Tanada

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu sinhrono tulkojumu un subtitriem angļu valodā.

Uz kino seansiem ieeja brīva. Ieejas kartes var saņemt kinoteātra "Splendid Palace" kasē no 10. februāra.

Biļešu rezervācija nav pieejama. Vienam apmeklētājam piedāvājam līdz 2 ieejas kartēm.

Zāle atvērta 30 min pirms seansa sākuma. 

Norises vieta: "Splendid Palace" kinoteātris, Elizabetes 61, Rīga

***

Ģimenes diena "(Ne)baidies: skelets!"

27.februāris pl. 11:00

Latvijas Dabas muzejā izzināsim skeletus ģimenes dienas pasākumā "(Ne)baidies: skelets!". Vēl tikai dažas nedēļas muzejā būs apskatei pieejama īpaša skeletiem veltīta izstāde, kurā vienīgo reizi notiks īpaši ģimenēm veltītas aktivitātes.

Norises vieta: Latvijas Dabas muzejs, Kr. Barona 4, Rīga

***

Tautas deju kolektīvu koncerts "Deju putenī"

27.februāris pl.18:00

Uz koncertu "Deju putenis" aicina Ventspils Augstskolas jauniešu tautas deju kolektīvs "Strautuguns".Koncertā piedalās: Tautas Deju ansamblis "Ačkups" (Rīga), jauniešu deju kolektīvs "Austris" (Rīga), Tautas Deju ansamblis "Dancis" (Rīga), deju ansamblis "Dancītis" (Rīga), deju ansamblis "Pērle" (Rīga), jauniešu deju kolektīvs "Skalbe"(Jelgava), Tautas Deju ansamblis "Venta" (Kuldīga).

Norises vieta: "Jūras vārti" teātra nams, Loču 1, Ventspils

***

Dejo latīņamerikas deju zvaigznes

27.februāris pl.18:30

Krāšņi tērpi, ugunīgi ritmi, lieliski dejotāji - to visu jūs varēsiet baudīt 27.februāra vakarā SC "Daugavas sporta nams".Šajā pasākumā, kurš vienlaikus būs gan spilgts šovs, gan spraiga sportiska sacensība, tiks noskaidroti Latvijas labākie latīņamerikas deju pāri.

Norises vieta: Bērnu un jauniešu sporta centrs, Daugavas sporta nams, K. Barona 107, Rīga

***

Festivāla noslēguma koncerts "Vīnes klasika"

27.februāris pl.19:00

Austrijas galvaspilsēta Vīne ar rūpīgi koptu mājas muzicēšanas tradīciju vairākus gadsimtus bijusi un ir mākslu šūpulis, kas mūzikā izauklējusi ne vien dedzīgo Bēthovenu, dzirkstīgo Mocartu un kautro Māleru, bet arī liriski jūtīgo dziesminieku Franci Šūbertu un kaismīgi ekspresīvo romantiķi ar bērna dvēseli Albanu Bergu. Vīniešu partitūras – kvartets un kamerkoncerts – rotā augstāko virsotni pasaules kamermūzikā, turklāt abi solisti – Diāna Ketlere un Sergejs Malovs, kuru saknes meklējamas muzikālās dzimtās un kurus vieno studijas Zalcburgas Mozarteum universitātē, ir kaislīgi un aizrautīgi šī trauslā un izsmalcinātā žanra stāstnieki. 

Mūziķi: Diāna Ketlere, klavieres; Sergejs Malovs, vijole; Sinfonietta Rīga; Diriģents Normunds Šnē.

Programma: Albans Bergs - Kamerkoncerts klavierēm, vijolei un 13 pūšaminstrumentiem; Francis Šūberts - Kvartets reminorā "Nāve un meitene" D 810 Gustava Mālera pārlikumā stīgu instrumentu orķestrim.

Norises vieta: "Lielā ģilde" koncertzāle, Amatu 6, Rīga

***

Starptautisks flamenko koncertuzvedums "Karmena"

27.februāris pl.19:00

Pasaulslavenā un sensacionālā spāņu kultūras pērle "Karmena" dodas uz Latviju, lai vieni no Eiropas spilgtākajiem flamenko mūzikas un deju kolektīviem uzstātos vairākās Latvijas koncertzālēs. Koncertuzveduma pamatā ir klasiskais stāsts par kaismīgo čigānu meiteni vārdā Karmena, kas karsti tiecas pēc svelmainas mīlestības un izsaka to tikai temperamentīgajiem spāņiem vien raksturīgā dejas valodā – flamenco, kas izveidojies 18. gadsimtā valsts dienvidu čigānu vidē. Pasākuma viesi tiks aicināti iegremdēties autentiskās Andalūzijā sastopamajās kultūras tradīcijās.Virtuozie ģitāras meistari, kas savas prasmes apguvuši iespaidojoties no tādiem flamenko lietpratējiem kā Francisco Gustavo Gomes (Paco de Lucia), Rico Sanchez un protams visā pasaulē labi pazīstamajiem flamenko-rumba karaļiem "Gipsy Kings", aizgrābj klausītāju uzmanību izcilas ģitārspēles un "cante jondo" manierē izpildītā dziedājumā, kas rada hipnotiskas romu kultūrai piemītošas izjūtas.

Vairāk nekā 80 minūšu garā koncertuzveduma tapšanā piedalījusies inscenētāja Olga Pshenitsyna no Maskavas Lielā teātra. Internacionālā šova dalībnieki flamenko dejotprasmi apguvuši dažādās Eiropas deju skolās, kā arī pie zvaigznēm no flamenko šūpuļa Spānijas – Francesca Grima (Sevilla), Antonio el Pipa (Jerez de la Frontera), Natalia Meirino (Madrid), Concha Jareno (Madrid), Fran Vilchez (Granada), Sandra Cisneros (Malaga).

Norises vieta: Valmieras kultūras centrs, Rīgas 10, Valmiera

***

"Rock cafe" 4 gadu jubilejas svinības

27.februāris pl.20:00

Svētku kulminācija gaidāma sestdienas vakarā. Pulksten 20:00 notiks leģendārās grupas "Līvi", kas šogad svin nozīmīgo 40 gadu jubileju, koncerts "Līvi. 40. Deviņvīru spēks ir modies". Šis koncerts, kuru tā autors Ainars Virga organizē kā autentisku notikumu spilgtākajās vokāli instrumentālā ansambļa garās vēstures tradīcijās, būs "Līvu" 40. gadu jubilejas pirmā daļa pirms vasarā gaidāmā svinību turpinājuma koncertdārzā "Pūt, Vējiņi!". Šajā reizē tas nebūs festivāls, kurā piedalīsies virkne dažādos laikos ar grupu saistīti mūziķi, tas būs grupas "Līvi" šī brīža sastāva Koncerts ar lielo burtu. 

Vēl viens mūzikas gads Reiterna namā aizritējis, laiks nosvinēt Latvijas 1. Rokkafejnīcas 4. to gadu Vecrīgas sirdī. Trīs dienas - 25., 26. un 27. februārī - Mārstaļu ielā, Latvijas 1. Rokkafejnīcas visos četros stāvos, gaidāmi dažādi un aizraujoši notikumi, kuru virpulī nozīmīgākā loma tradicionāli būs atvēlēta dzīvajai mūzikai.

Norises vieta: Latvijas 1. rokkafejnīca - Reiterna nams, Mārstaļu 2, Rīga

***

Vaska figūras Mencendorfa namā

Mencendorfa namā ieradīsies liela vaska figūru kolekcija, aptuveni četrdesmit darbi. Rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem būs lieliska iespēja apskatīt apbrīnojami reālistiskas vēsturisku personību un leģendāru varoņu figūras. Tāpat būs pārstāvēti arī populāri tēli no kino filmām.Izstādes centrālais tēls ir kompozīcija, kas radīta pēc renesanses dižgara Sandro Botičelli (Sandro Botticelli, 1445-1510) gleznas "Veneras dzimšana" motīviem. Kompozīcijas pamatā ir sengrieķu mīts par mīlestības dievietes Afrodītes piedzimšanu no jūras putām. Nevar nepieminēt vēl kādu spilgtu personību no renesanses laikmeta – tas ir angļu dzejnieks un dramaturgs Viljams Šekspīrs (William Shakespeare, 1564-1616), kas ietērpts greznā laikmetam raksturīgā kostīmā.

Apmeklētājiem būs iespēja satikt tādus plaši zināmus tēlus, kā sengrieķu kara un gudrības dievieti Atēnu, renesanses laika dižgarus Mikelandželo un Leonardo da Vinči (kā arī apskatīt, kāda varētu būt izskatījumi viņa gleznotā Mona Liza).

Šogad izstādē varēs sastapt lielas personas Eiropas vēsturē, tāds ir franču imperators Napoleons Bonaparts (Napoléon Bonaparte, 1769-1821). Māksliniekus pārstāvēs vienu no spilgtākajiem spāņu sirreālisma gleznotājiem Salvadors Dalī. 

Vaska figūru izstāde ir atvērta katru dienu 10:00 – 19:00.

Norises vieta: Mencendorfa nams

***

Red Bull Twitch’n’Ride skijoringa sacensības

28.februāris pl.11:00

Iepriekšējos gados šīs sacensības notika Vidzemes pērlē Cēsīs, bet šogad dalībniekiem būs jauns izaicinājums – Ķeguma mototrase. Dalībnieki varēs izbaudīt "Zelta zirga" pagriezienus sekojošās kategorijās: Mazā Meistaru Klase, Lielā Meistaru Klase, Tautas Klase (MTK + LTK) un sacensības noslēgsies ar krosu bez radzēm.Dalībnieku reģistrācija 8:00 – 9:45

Brīvie treniņi + kvalifikācija 10:00

Dalībnieku sanāksme 10:45

Sacensību pirmais starts 11:00

Dalībniekiem un skatītājiem skijoringa sacensības Red Bull Twitch’n’Ride ir bez maksas.

Gadījumā, ja laikapstākļi nebūs piemēroti sacensībām, datums, uz kuru tiks pārceltas sacensības tiks publicēts Red Bull mājas lapā redbull.lv

Red Bull Twitch’n’Ride skijoringa sacensības atbalsta Ķeguma novada dome, Latvijas Skijoringa Federācija, Latvijas Alternatīvā Motosporta Asociācija, KSM, KS14 un Ervitex.

Info: www.1188.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies