Pārgājiens, karsta tēja termosā un nakšņošana teltī. Kā pavadīt svētkus tuvāk dabai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 28. decembris 2020 12:30
164

Lielāko daļu laika šogad esam pavadījuši paliekot mājās, strādājot attālināti un izvairoties no drūzmēšanās lielveikalos. Tuvojas gada gaišākais un sirsnīgākais laiks, tāpēc aktīvās atpūtas eksperts Fjällräven ir sagatavojis ieteikumus, kā svētkus pavadīt citādākā manierē – tuvāk dabai, kopā ar ģimeni un saskaņā ar aktuālajiem valdības noteikumiem. 

Kurp vislabāk doties? 

Aktīvās atpūtas entuziastiem noteikti patiks pārgājiens ar speciālajām purva kurpēm Lielajā Ķemeru tīrelī vai Cenas tīrelī. Tiem, kuriem sirdij tuvākas ir mierīgas pastaigas, iesakām doties uz Ogres Zilajiem kalniem, kur varēsiet baudīt meža mieru, līdzi paņemtās pusdienas un, iespējams, pat saskatīt sniegu koku galotnēs, ja uzkāpsiet skatu tornī. Savukārt ģimenēm ar bērniem interesanti būs kādā no Latvijas briežu dārziem. 

Kādu apģērbu vilkt, dodoties dabā ziemā?

Pirms katras došanās dabā ir svarīgi izvērēt laikapstākļus, lai piemeklētu pārgājienam vai pastaigai atbilstošāko apģērbu. Ziemā praktiskākās būs jakas, kas ir ne tikai siltas, bet arī ūdens izturīgas, lai varētu pasargāt no negaidīta lietus vai sniega. Zem jakas ieteicams vilkt džemperi, kuram sastāvā ir vilna, jo tas ir ļoti universāls materiāls – tas spēj gan atdzesēt ķermeni, gan sasildīt, kad tas ir nepieciešams. Kājās iesakām vilkt tādus apavus, kas ir ražoti no stingra materiāla un ar rievotu zoli, lai mazinātu paslīdēšanas risku.  

Ko likt mugursomā?

Ziemas pastaigu un pārgājienu mugursomās ir jābūt termosam ar kādu siltu dzērienu, piemēram, tēju, kafiju vai augu uzlējumu. Veselīgas un sātīgas uzkodas, piemēram, rieksti un žāvēti augļi, arī lieliski iederēsies pārgājiena uzkodu komplektā, jo tie ātri nesabojāsies un ir labs enerģijas avots.  

Jauns gads – jauni izaicinājumi 

Kāpēc gan jauno gadu nesagaidīt citādāk kā ierasts? Jaunu piedzīvojumu meklētājiem varam ieteikt ar ģimeni pārnakšņot zem klajas debess mežā. Teltī, kurā nakšņosiet, ir jābūt ūdens izturīgai, liela izmēra un ar plašu priekštelpu. Ļoti būtiski ir tas, lai teltij būtu ventilācijas atveres, kuras ir iespējams pavisam aizvērt sliktu laikapstākļu gadījumā. Ieteicams izmantot dubultos gulēšanas paklājus. Viens no matračiem var būt ar sintētisko pildījumu, bet otrs – ar kājas pumpi piepumpējamais. Matračus, kas paši piepūšas, ziemā nav ieteicams izmantot, jo ne vienmēr tie piepūšas līdz galam.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies