Pa Karavadžo pēdām

Autors: Linduchy, 2017. gada 29. augusts, 09:19:35
Pa Karavadžo pēdām

Augusta otrajā pusē iegrimu romānā par mākslas pasauli un kapeņu izlaupītājiem, sekojot pa pēdām Karavadžo gleznai. 

Mikelandželo Merīzi da Karavadžo bija itāliešu mākslinieks, kas kļuva slavens ar reliģiska satura gleznojumiem.

Viena no Karavadžo gleznām pēkšņi ir parādījusies atklātībā. Nenovērtējamo mākslas darbu kāro iegūt savā īpašumā daudzi. Bijušais mākslas šedevru zaglis Toms Kērks piekrīt palīdzēt īpašajai aģentei Dženiferai Braunai atrast nenovērtējamo Karavadžo gleznu.

Džeims Tvinings ir sarakstījis aizraujošu romānu par mākslas pasaules mafijas sazvērestībām, nežēlību un plašumu, atklājot lasītājiem senu mākslas priekšmetu iegūšanas, tirdzniecības, pārvietošanas un arī viltošanas noslēpumus. Kapeņu izlaupīšana, slepkavības, mafijas atriebība, iznīcinot nodevējus un konkurentus. Noziedzīgais tīkls, kas ir ielaidis savus taustekļus visdažādākajās struktūrās, lai nodrošinātu sev netraucētu darbošanos un galvu reibinošu ienākumu gūšanu.

Grāmatas autors smalki apraksta gan stāsta tēlus, gan notikumu vidi. Tas liek sašutumā noraudzīties uz noziedznieku necieņu pret seniem mākslas darbiem, pārvēršot to visu par netīru biznesu, kas apdraud ikvienu,  kurš nostājas seno mākslas darbu mafijas ceļā.

Aromātiska kafija un agro rītu miers ļāva nesteidzīgi izbaudīt šo romānu. Tas aizrāva un lika aizmirst par laika ritējumu. Romāns, kuru nevar nolikt malā, jo ir neapturama vēlēšanās uzzināt tālākos notikumus, kāds liktenis sagaida grāmatas tēlus, kas beigās iegūs nenovērtējamo Karavadžo mākslas šedevru.