Orientēšanās spēle Rīgas Centrāltirgū

Linduchy
Linduchy 11. jūnijs 2019 21:14
1261

No rīta izpētīju laika prognozes - internetā tika solīts saulains un karsts laiks, bet telefons brīdināja par draudīgu lietu tieši tajā laikā, kad man plānā ir orientēšanās spēle Rīgas Centrāltirgū. Nolēmu ticēt (paļauties) uz pozitīvo laika prognozi.

Izbraucot no Jelgavas, apkārt jau vācās kopā tumši mākoņi. Pēc brīža nodārdēja pērkons, un debesīs nomirgoja zibens. Centos sev iestāstīt, ka gan jau līdz Rīgai negaiss netiks.

20190611203102-94296.jpg

Bet Rīga mani sagaidīja ar pamatīgu lietusgāzi. Pa ceļam uz spēles pulcēšanās vietu, lēkāju pa peļķēm un paguvu pat iegādāties lietussargu. Vasarīga lietusgāze nav nemaz tik liela traģēdija - ļauj pie reizes notestēt kosmētikas ūdensnoturību.

Spēles dalībnieku pulcēšanās vietā mani sagaidīja spēles rīkotāji un citi dalībnieki (dalībnieces). Organizatori bija sarūpējuši mums visiem lietusmētelīšus, lai nepiemērotie laikapstākļi nespētu aizkavēt aktivitātes ārpus telpām. Paldies par rūpēm! Lietusmētelītis tiešām bija noderīgs.

Pirms spēles sākuma visus dalībniekus sadalīja komandās. Mana komanda bija internacionāla - viena dalībniece bija no Latvijas, bet pārējās divas bija Lietuvas pārstāves, kurām ērtāk bija komunicēt angļu valodā. Tas nesagādāja problēmas, jo orientēšanās spēles uzdevumi ir pieejami latviešu, krievu un angļu valodā.

Orientēšanās spēles laikā svarīgākā lieta ir viedtālrunis. Neliela tehniskā instruktāža, un tad jau spēle varēja sākties. Kamēr risinājām spēles pirmos uzdevumus, arī lietus bija mitējies. Laika prognozē solītā saule un karstums bija klāt.

Rīgas Centrāltirgū mēdzu iepirkties diezgan bieži, bet parasti iepirkšanās laikā nepētu apkārt esošās detaļas. Tomēr spēja orientēties tirgus teritorijā spēles laikā bija visnotaļ noderīga.

Orientēšanās spēles uzdevumi bija ne tikai interesanti un izglītojoši, bet arī diezgan āķīgi. Dažos gadījumos pietika ar loģisko domāšanu, bet pāris gadījumos nācās riktīgi prātot un meklēt informāciju Google plašumos. Āķīgākajos jautājumos ļoti noderīgi bija padomi, bet reizēm arī palīdzības pasniegšanas veids apmulsināja vēl vairāk, tomēr visi uzdevumi tika atrisināti. 

20190611210800-49754.jpg

Orientēšanās spēli pavadījām jautri un izglītojoši. Uzzināju vairākus jaunus faktus par Rīgas Centrāltirgu. Bet viens no vēsturiskajiem uzdevumiem nedeva man mieru visu atlikušo dienu. Spēles laikā mūsu komanda nespēja "atkost" arī palīdzības norādes jēgu. Un tikai vakarā, kad biju atslābinājusies mājās uz dīvāna, es sapratu, kas par āķi tur bija.

Šādu izklaides veidu noteikti varu ieteikt draugu pulciņam, darba kolektīvam vai kuplai ģimenei (kā lielisku alternatīvu rasola ēšanas pasākumam). Var uzzināt daudz ko jaunu un ieraudzīt šķietami pazīstamu vietu no cita skatpunkta.

20190611210825-93809.jpg

Mūsu komanda saņēma otro vietu (no pirmās vietas mūs šķīra vien divas minūtes), taču tas nemazināja prieku par kopā pavadīto laiku un gūtajiem iespaidiem.

Paldies Fun Top Fun komandai!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies