Operdziedātājs Juris Jope pievienojas „(Ne)Pareizajiem Dziesmu svētkiem”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 25. septembris 2018 12:11
361

17.oktobrī VEF Kultūras pilī, 31.oktobrī Salacgrīvā, 5.novembrī Ventspils teātra namā “Jūras vārti” un 30.novembrī Krustpils Kultūras namā būs iespēja noskatīties „Jaunā Muzikālā teātra” lieluzvedumu „(Ne)pareizie dziesmu svētki”, kas šovasar ar lieliem panākumiem tika izrādīts vairākās Latvijas pilsētu estrādēs.  Kā informē izrādes veidotāji, sākot ar 17.oktobri, uzvedumam pievienosies Latvijas Nacionālās operas solists Juris Jope. 

„Esmu priecīgs par iespēju piedalīties šajā uzvedumā, kurā varēšu neiziet no sava operdziedātāja ampluā un tehniski nebojāt savu balsi. Esmu piekritis tajā piedalīties, jo man ļoti  patīk humors, turklāt, kad strādāju Latvijas Nacionālajā teātrī, man bija pat iesauka Satīriķis, jo mēdzu par visu jokot. Uzskatu, ka humora mums ir par maz, bet tas ir vitāli nepieciešams, tas dod dzīves enerģiju. Un Mārtiņš Egliens, kurš ir šā uzveduma režisors, māk sagatavot jokus uz skatuves. Esmu ar viņu strādājis kopā Nacionālajā teātrī, un uzticos viņam.” 

Atgādināsim, ka  Juris TV3 raidījumā „Izklausies redzēts” attēloja gan operdziedātāju Jāni Sproģi, gan dziedātāju Žoržu Siksnu,  ar savu priekšnesumu izpelnoties skatītāju un žūrijas atzinību. Tagad skatītāji varēs viņu redzēt, atveidojot Miervaldi Jenču, dziedot kopā ar  tenoriem – Nauri Puntuli (viņu atveidos Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris) un Guntaru Ruņģi (viņu atveidos aktieris Marģers Eglinskis). Tāpat skatītāji varēs novērtēt, kā Jurim Jopem izdosies atveidot pazīstamo dziedātāju un vokālo pedagogu Andri Daņiļenko un citus dziedātājus. Jāpiebilst arī, ka Juris Jope ļoti nopietni attiecas pret savu operdziedātāja karjeru un nupat ir beidzis maģistratūru Lietuvas Mūzikas akadēmijā, bet šobrīd  viņam uzticētas vairākas nopietnas lomas Nacionālās operas iestudējumos (Viktora loma  Zigmara Liepiņa operā „Turaidas Roze” u.c.). Izrādes režsisors Mārtiņš Egliens ir ļoti priecīgs, ka uzvedumā iesaistās  Juris Jope, jo „viņam piemīt  izteikts plastiskums, kas palīdz labi iejusties dažādos tēlos’, un ļoti skaista balss, un  reti sakrīt, ka aktierim piemīt gan laba humora izjūta, gan izcils dziedātāja talants”.

Lielizrādē „(Ne)PAREIZIE DZIESMU SVĒTKI” ar dziesmām, jokiem un pārģērbšanos,   skatītāji varēs tikties ar iemīļotām grupām un dziedātājiem aktieru atveidojumā un interpretācijā: Donu, „Trim Latvijas tenoriem”,  Ingu Pētersonu, Vari Vētru, Olgu Rajecku, Uģi Rozi, Mirdzu Zīveri, Imantu Vanzoviču, „Eldorado”, Eduardu Rozenštrauhu,  Ojāru Grīnbergu, Ritu Trenci, „Lingu”, Imantu Skrastiņu, „Līviem”, „Liepājas brāļiem” u.c., tāpat uzvedumā  piedalās arī dažādas sabiedrībā pazīstamas personas, kā arī notiek improvizēta TV spēle „Vai esi gudrāks par piektklasnieku?” . 

Uzveduma producente Laila Ilze Purmaliete  ir gandarīta par aktieru paveikto darbu, kas patiesībā bija ļoti ilgs un grūts: „Uzvedums tika veidots pusgadu, kamēr katram izpildītājam un personai tika atrasta „īstā rozīnīte” un šarms, kas skatītājiem liks priecāties un atpazīt savus iemīļotos māksliniekus. Galvenais uzdevums bija, lai neviens no atveidotajiem māksliniekiem  neapvainotos, jo uzveduma mērķis ir vairot VISIEM  pozitīvās emocijas un likt skatītājiem izsmieties. Man īpašs prieks, ka dažviet aktieri  piedzīvoja stāvaplausus, kas humora žanrā nav sevišķi bieži iespējams.”  

Izrādē piedalās Latvijas Nacionālā teātra aktieri Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Brūveris, Kristians Kareļins,  aktieris  Marģers Eglinskis,  Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers vai Pēteris Lapiņš un aktrise Elīna Avotiņa, kas nominēta „Spēlmaņu nakts 2017” balvai kā Gada jaunā skatuves māksliniece;  deju grupa Kārļa Boža vadībā (viņš ir ilggadīgs „Dzirnu” dejotājs un horeogrāfa Agra Daņiļeviča skolnieks). 

Režisors: Mārtiņš Egliens, tērpu māksliniece – Danuta Ābele, scenogrāfija – Elizabete Trumpe, horeogrāfs – Kārlis Božs, skaņu un gaismu režija – Dainis Āboliņš. Producente: Laila Ilze Purmaliete

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” tīklā un pasākumu norises vietās.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies