oHo

sauljuks
sauljuks 21. septembris 2019 09:44
159

Attēls: www.pixabay.com

"Pasaki, ko Tu meklē internetā un pateikšu, kas Tu esi" - tā mani šodien sveica oHo, kad kā ierasti ievadījusi savu niku un paroli, gaidīju, kamēr tas ielādēs mana profila sākuma lapu.

OHo uzradās kaut kad pirms gadiem 18. Un tajā brīdī es kategoriski nolēmu, ka man nevajag iepazīties internetā. Kapēc man tagad visai pasaulei, vai vismaz zināmai Latvijas daļai ir redzami jāpropagandē, ka es, lūk, gribu iepazīties. Bet pēc tam, kad mani vairākkārtīgi aicināja jau dažādi cilvēki, kuri uz šo vietni pārcēlušies no kāda čata, kurā es kādu laika sprīdi pirms oHo nonācu nejauši, nolēmu ielūrēt, kas tas oHo par zvēru ir un ko ziemā ēd.
Pirmā iepazīšanās portāla anketa tapa ar zināmu skepsi un vienaldzību. Joprojām uzskatīju, ka negribu iepazīties tādā veidā un tur atrodos tīri komunikācijas iespēju dēļ.
Un tad sākās randiņi un kļuva jautri!
Jautra bija arī online sarakste un tēmu domāšana. Toreiz oHo izskatījās savādāk nekā tagad. Tāds nedaudz mīlīgāks un vienkāršāks. Ja godīgi - patika labāk par šo variantu, lai gan šis nu jau ir pierasts.
Tajā laikā biju skaista, jauna un neprecēta un manai anketai bija piekrišana. Tas bija laiks, kad cilvēki gāja uz aklajiem randiņiem! Kad mobilie telefoni vēl nebija visiem un bildes ievietošana internetā bija nedaudz komplicēta. Man bija pāris foto ieskenēti, bet ļoti izvairījos tos kādam sūtīt. Joprojām izvairos savu foto sūtīt svešiem cilvēkiem.
Randiņi, tātad. Pārsteigumi un smiekli. Adrenalīns un uztraukums. Man kā daiļā dzimuma pārstāvei, tie bija arī - bezmaksas pusdienas vai vismaz kafija un kūka, reizēm vakariņas un kāds brauciens kaut kur.
Un rūpīga laika plānošana. Loģistika bija fantastiska. Pēc tam, kad izdevās uztaisīt personisko rekordu un satikt vienas dienas laikā piecus nepazīstamus cilvēkus, biju ievilināta un pieradināta. Tas gan man tā arī ir palicis nepārspēts rekords.
Tas pavēra personīgās pieredzes apvāršņus. Zināju, ka pasaulē ir dažādi cilvēki. Bet zināt un zināt ir divas dažādas lietas. Nu es to varēju izbaudīt. Ja ar loģistiku man izdodas tikt galā tīri labi, tad hronists emu slikts. Nebija man tajā laikā ne Dienasgrāmatas, ne kādu citu pierakstu. Tagad mazliet žēl. Nav ne pieradījumu, ne informācijas avotu, kurp ielūkoties. Jāiztiek vien ar atmiņām par pāris spilgtākajiem randiņiem, kas toreiz bija. Nē, par tiem nestāstīšu, bet atcerēties, atceros!
Vai var atrast Savu cilvēku internetā? Var. Tieši tāpat kā jebkur citur. Brīdī, kad cilvēks ir satikts - nav svarīgi vairs - kā un kur, un kāpēc. Ir satikts un pie darba ķeras māte Daba ar hormoniem, feromoniem un personības rakstura iezīmēm.
Ir tikai tā atšķirība, ka ejot uz randiņiem, kas sarunāti iepazīšanās portālā - to skaits ir lielāks un attiecīgi lielāks ir arī vilšanās skaits. Un lai arī procentuāli sanāk vien tas pats, sajūta ir, ka to nosacīti nederīgo ir vairāk!
Atliek vien uztvert randiņus kā jautru laika pavadīšanas veidu.
Tiesa gan, vienā brīdī tas var apnikt. Rodas sajūta, ka šajā dīķī man derīgu zivju nav.
Nu lūk, un tad ieslēdzas vēl citas portāla iespējas. Var uzdot jautājumus un priecāties par atbildēt. Var ierosināt diskusijas tēmu. Var rakstīt un publicēties un galu galā - var dibināt domubiedru grupu un rīkot tikšanās šādas grupas ietvaros. Šādas tikšanās ir labas ar to, ka izpaliek nepieciešamība uzmanību veltīt vienam cilvēkam. Kur sapulcējušies vairāki cilvēki, vienmēr būs kāds ar kuru var parunāties un apnikuma gadījumā, nomainīt pret citu, vai pievienoties citai diskusijai, kas turpat blakus notiek. Var rīkot pankūku vai kāršu spēles vakarus. Svarīgi ir darboties, saglabāt nelielu entuziasma un jautrības devu.
Mazu dzirkstelīti piešķilt katram notikumam un viss izdosies!

p.s. Raksts, kas tapa ļoti negribīgi (mūzis nepamodās), tikai, lai piedalītos sieviešukluba.lv blogu konkursā.

Blogu konkurss “Mežonīgā interneta laikmets”

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 22. septembris 2019 10:31

Kādi tik nedarbi nav tikuši sastrādāti vecajos labajos čata laikos :$ROFL

VesmaSk 22. septembris 2019 08:31

Mjā, nu reizēm socportāli pievelk un ievelk. Vai nu man to nezināt. :D