Nozagtā laulība

Linduchy
Linduchy 8. septembris 2018 12:47
1054

Tesa Demelo plāno kļūt par medmāsu un precēties ar mīļoto vīrieti. Taču nepārdomāta rīcība izjauc visus plānus. Viņa atsauc saderināšanos ar mūža lielo mīlestību. Negaidīts dzīves pavērsiens aizved Tesu bezmīlestības laulībā ar pavisam svešu vīrieti. Viņa nonāk tālā provinces pilsētā, turīgā ģimenē, kas mīt lepnā namā. Tomēr jaunā sieviete jūtas neiederīga. Ģimenē valda noslēpumi un savāda izturēšanās, taču Tesa nespēj tikt prom...

Grāmatas stāsts risinās Otrā pasaules kara beigās, Ziemeļkarolīnā. Romāna sižetu ir iedvesmojis patiess notikums, proti, Hikorijas pilsētas iedzīvotāju paveiktais brīnumdarbs - viņi piecdesmit četru stundu laikā uzbūvēja, aprīkoja un ar personālu apgādāja slimnīcu poliomielīta pacientiem.

Intriģējošs un aizraujošs stāsts par likteņa līkločiem, noslēpumiem un diskrimināciju. Šajā stāstā ir cieši savijušās 20. gadsimta vidus problēmas.

Romānā tiek ieskicēta Otrā pasaules kara ietekme uz ASV iedzīvotājiem - sākot no degvielas un cukura limitiem, līdz ilgām pēc brāļiem, dēliem, līgavaiņiem, kas ir nosūtīti karot uz tālām zemēm.

Briesmīgā kara beigu gados ASV piemeklēja nežēlīga poliomielīta epidēmija, kura skāra ne tikai nabadzīgās, bet arī turīgās ģimenes, gan baltos, gan melnādainos iedzīvotājus.

Šo stāstu papildina sieviešu jautājums - cīņa starp sievišķīgas mājsaimnieces statusu un vēlēšanos būt patstāvīgai, svarīgai, sasniegt kaut ko dzīvē vairāk, nekā glītu izšuvumu krustdūrienā.

Taču tieši rasu nevienlīdzības jautājums ir romāna kodols, ap kuru risinās visi pārējie notikumi. Šobrīd, kad dzīvojam demokrātiskā un mūsdienīgā vidē, liekas prātam neaptverami, ka salīdzinoši nesenā pagātnē ASV ir valdījusi tāda tumsonība un neiecietība attiecībā uz melnādainiem iedzīvotājiem. Šķiet absurdi, ka tolaik baltādainam vīrietim par laulību melnādainu sievieti varēja piespriest cietumsodu. 

Diānas Čemberlenas romāns "Nozagtā laulība" ir uzrakstīts plūstošā un viegli uztveramā formā. Stāsts ir interesants, un vēl interesantākas ir stāsta beigas. Godīgi sakot, biju domājusi, ka būs cits atrisinājums, tāpēc grāmatas noslēgums mani pārsteidza.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies