Nostaļģija..

Autors: pece, 2010. gada 10. septembris, 14:49:39
Nostaļģija..

Man šonedēļ bija dāvāta tikšanās ar Stokholmu. Biju tur biznesa darīšanās, bet tā sanāca, ka pietika laiks arī mazai meditācijai un nostalģiskām atmiņām.

 

 

 

 

 

Ar šo pilsētu man ir īpašas attiecības, tā ir pirmā pilsēta, ārpus bijušās PSRS teritorijas, uz kuru devos viena pati, neorganizētā pasākumā. Man bija jānokļūst Upsalā uz vasaras skolu. Braucu ar prāmi, no rīta cēlos, lai skatītos šēras un baudītu saulainu vasaras rītu. Tieši šēras ir manas pirmās atmiņas par šo skaisto pilsētu. Vēlāk ir daudzkārt nācies pabūt Stokholmā, gan to šķērsojot, gan iepazīstot dažādos veidos. Ļoti patīk vērot kā pilsēta gadu gaitā mainās.

 

 

Šoreiz es gaidīju braucienu ar nepacietību, jo tieši šobrīd manā dzīvē ir tāds pārvērtēšanas periods, kad nenāk par ļaunu pakavēties arī nostalģiskās pārdomās par to kas bijis un par iespējām, gan par tām, kuras ir izmantotas, gan tām, kuras neesmu izmantojusi, gan tām, ko dod šodiena.

 

 

Ielidoju rīta agrumā, bet sanāksme sākās vien pusdienslaikā. Izmantoju šo izdevību izmest mazu loku pa vecpilsētu un iegrimt atmiņās, palaižot domas vaļā, lai lido brīvībā. Vienā mirklī es sapratu – šī reize būs, lai gremdētos nostalģiskās atmiņās. Ieraudzīju McDonaldu, kurā kādreiz mēdzām ieturēties kopā ar savām studiju biedrenēm. Piesēdu, iemalkoju kafiju, mazliet pastrādāju. Paskatījos pa logu un sapratu, ka nekas jau te daudz nav mainījies pa šo laiku.

 

 

Vakarā nostaigāju gar krastmalu, papriecēju acis gar kuģīšiem un jahtām, baudīju saulrietu un turpināju kavēties atmiņās. Šī ir mana mīļākā Stokholmas daļa, ko apciemoju ikreiz esot Stokholmā.

 

 

Otrā dienā pēc sanāksmes bij vēl mazliet laiks ieelpot pilsētas gaisu, pasēdēju parciņā un ļāvu domām lidot pretī sapņiem.Ir tik forši ļauties šādiem mirkļiem un tos izbaudīt – vējš apvija savas liegās rokas un saule glāstīja man matus, sajutos kā studiju laikos, kad laiks ritēja lēnāk un visa pasaule bij pie manām kājām.

 

 

Padalies arī Tu savās nostaļģiskajās atmiņās!