Noslēdzies XII mūzikas festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2016. gada 15. augusts, 17:24:34
Noslēdzies XII mūzikas festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante

Ar krāšņu un žanriski daudzveidīgu programmu noslēdzies XII starptautiskais mūzikas festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante. Festivāla kulminācijas koncertā „Gala Galante” uzstājās ievērojami ārvalstu un pašmāju mākslinieki, kuri festivāla labākajās tradīcijās klausītājiem bija sagatavojuši vairākus muzikālus pārsteigumus. Pirmo reizi SUMMERTIME vēsturē noslēguma koncertu un tā aizkulises mūzikas mīļotājiem bija iespēja vērot arī tiešraidē.

Dzintaru koncertzālē kopā ar Inesi Galanti koncertēja Sanktpēterburgas skolu apguvušais mecosoprāns, pasaules opermūzikas mīļiem un Latvijas publikai labi pazīstamā Oļesja Petrova (Олеся Петрова, Krievija), Ineses skatuves partneri Sergejs Jēgers un Intars Busulis – augstākās meistarības vokālisti katrs savā žanrā. Noslēguma koncertu krāšņoja arī neparastas balss īpašnieks un spožs ģitārists Džonijs Rozenbergs (Johnny Rosenberg, Nīderlande), ekspresīvā vokāliste, dejotāja un perkusioniste Dobē Njaorē (Dobet Gnahoré, Kotdivuāra) un virtuozais džeza pianists Valērijs Grohovksis (Валерий Гроховоский, Krievija, ASV). Pie festivāla orķestra pults stājās diriģents un festivāla mākslinieciskais vadītājs Ekharts Viciks (Ekhart Wycik, Vācija).

Šogad SUMMERTIME vadmotīvs bija ceļojums jeb kustība, kas atspoguļo mākslinieka dzīvi kā nepārtrauktu virzību, spilgtus iespaidus un jaunu pieredzi. Nedēļas garumā uz Dzintaru koncertzāles skatuves varēja dzirdēt Ineses Galantes pasaules izjūtai radniecīgas mūzikas zvaigznes – Grammy balvas ieguvējus, radiostaciju hītu autorus, smalkus klasiskās mūzikas interpretus un džeza lielmeistarus. SUMMERTIME atklāšanas un noslēguma koncertu ieraksti pieejami LMT Straume arhīvā.

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, AS Olainfarm, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Pētera Avena labdarības fondu Paaudze, Amber Beverage Group, t/c Spice, Radio Baltkom, izdevniecībām Rīgas Viļņi un Dienas Žurnāli.

Par Ineses Galantes fondu

Fonds izveidots ar mērķi organizēt dažāda mēroga koncertus un radošus mākslinieciskus projektus, muzikālās nometnes, meistarklases, koncertēt reģionos un pilsētās visā Latvijā, atbalstīt jaunos talantus - mūziķus, sniedzot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem Latvijas māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu īstenošanu.

Foto: LETA, Ieva Čīka