Noslēdzies gaidītākais šīs vasaras mūzikas notikums "Country Bauska Festival"

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 15. jūlijs 2019 10:29
480
“Country Bauska” festivāla 2019 pirmajā dienā valdīja draudzīga atmosfēra, cilvēki bija smaidīgi un labprāt iesaistījās festivāla aktivitātēs. Pasākumu atklāja Bauskas novada domes pašvaldības priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un abi festivāla producenti: Uldis Ozoliņš un Mārtiņš Jātnieks. Festivālu atklāja pērnā gada “X Faktors” finālistes, meiteņu vokālā grupa “Carnelian” un grupa “Bekars Band”. Klausītājus festivāla pirmajā dienā priecēja tādas pašmāju leģendas kā “Sestā Jūdze” un “Dakota”, grupa “Mustangs”, daudzsološā grupa “Zelta kniede” no Siguldas, kā arī Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš. Kā pirmās dienas galvenais mākslinieks uz skatuves tika gaidīta Nīderlandes grupa “Cousin Hatfield”, kas ir vieni no retajiem Eiropā, kas uzstājas western swing stilā. Tas ir viskrāšņākais no visa ko kantrī mūzika piedāvā, proti - tradicionālā kantrī sintēzi ar džeza mūziku. Tā ir tehniski sarežģīta un no mūziķiem prasa augstu profesionalitāti. Tajā pašā laikā western swing ir ļoti dzīvespriecīgs, piesātināts ar aranžējumiem un galvenais - dejot aicinošs, ko “Cousin Hatfield” uzstāšanās laikā varēja novērot arī Bauskas Pilskalna estrādē. Starp priekšnesumiem vairākkārt varēja vērot līnijdeju paraugdemonstrējumus un iemēģināt savus spēkus uz deju grīdas pats. Festivāla teritorijā visu tā laiku bija pieejamas bezmaksas atrakcijas bērniem, tostarp iespēja pacelties pār koku galotnēm ar “LMT” gaisa balonu. Tāpat, norisinājās aktīva tirdzniecība, nodrošinot iespēju iegādāties kovboju cepures, un citus aksesuārus, kas piestāv īstiem kantrī faniem. Festivāla teritorijā iespējams piedalīties dažādās aktivitātēs, tostarp apmeklēt “Skaistuma kūti”, kur meitenes parūpēsies par ārējā izskata atbilstību kantrifestivālam. Savukārt, vakarā sasildīties varēja, izbaudot īpašos, festivālam radītos kokteiļus.

“Country Bauska Festival 2019” noslēdzas ar grandiozu kopā sadziedāšanu, kur uz skatuves kāpa teju visas grupas – festivāla dalībnieces. Abas festivāla dienas apmeklētāju priecēja gan Latvijas mākslinieki, gan viesi no ārvalstīm, kuri pēc uzstāšanās arī neslēpa sajūsmu par to kā viņu sagaida Latvijas kantrī mūzikas cienītāji. 

Festivālā savu prasmi pilnībā parādīja arī līnijdejotāji, kuru paraugdemonstrējumi uzsāka pasākuma otro dienu. Savukārt no grupām uz lielās skatuves pirmā kāpa latviešu grupa The Rolltons.Otro festivāla dienu uz mazās skatuves atklāja iecavnieces Carnelian, kurām sekoja Bauskas grupu Bekars. Abas jauno dziedātāju grupas kopīgi uzstājās arī festivāla pirmajā dienā, iesildot skatītājus pie lielās skatuves. Savukārt mazās skatuves festivāla noslēdzošā jaunā grupa Country Side.

Otrās dienas viena no gaidītākajām grupām bija visu iemīļotā Latvian Blues Band, kas uz “Courntry Bauska Festival” skatuves kāpa pirmo reizi. 

No ārzemju viesiem, neapšaubāmi, visi īpaši gaidīja neapstrīdamu kantrī leģendu, izcilo ģitāristu Albertu Lee. Viņš ir muzicējis ar tādiem māksliniekiem kā Ēriks Kleptons, Vins Džills, Villijs Nelsons u.c. Pirmo reizi prestižajai “Grammy” balvai viņš tika nominēts kā komponists, kad sarakstīja dziesmu “CountryBoy”, ko izpildīja Rikijs Skags. 2002. gadā saņēmis “Grammy” kā labākais kantrimūzikas ģitārists.

Siltu sagaidīšanu un kantrī draugu sajūsmu izpelnījās arī viesi no Vācijas, grupa BIG S, kuri visus sanākušos iekustināja kantrī roka ritmos. Pelnītu atsaucību izpelnījās arī mūsu kaimiņu, lietuviešu, grupa Hank Williams Tribute. Tas ir jauns Klaipēdas mūzikas skolas skolotāja Viktorasa Timašovasa projekts. 

“Country Bauska Festival 2019” noslēdzošajā dienā uz Lielās skatuves kāpa arī pasākuma producents Mārtiņš Jātnieks ar savu grupu. “Neskatoties uz to, ka uz mani gūlās virkne organizatoriskās atbildības, man bija patiess prieks uzstāties tik draudzīgai un atsaucīgai publikai. Es no sirds izbaudīju festivālu! Pēdējā gada laikā tika ieguldīts smags darbs, lai festivālu padarītu daudzveidīgāku, lielāku uzsvaru liekot uz to, lai klausītajiem būtu iespēja izbaudīt, un daudziem no klātesošajiem arī uzzināt, par mūsdienīgiem kantrīmūzikas virzieniem. Festivāla teritorija bija iekārtota tā, lai būtu ērta visiem apmeklētājiem – bija bērnu stūrītis, kur bez maksas varēja izbaudīt dažādas atrakcijas. Divas skatuves festivāla teritorijā nodrošināja to, ka varēja izvēlēties: doties pie Lielās skatuves un mesties uz deju grīdas vai izbaudīt koncertu sēdus, vai pie Mazās skatuves – griezties enerģiskos deju ritmos un līnijdejās.” 

“Savukārt, brīvkoncerts, kas sestdien norisinājās pie Bauskas novada pašvaldības, nodrošināja to, ka mēs izpildām mērķi: mēs ienesām kantrimūzikas svētkus visā pilsētā un bijām sasniedzami tiem, kas, kāda iemesla dēļ, nevarēja apmeklēt festivālu Pilskalna estrādē. Mums ir jābūt lepniem par to, ka Bauskā, festivālam norisinoties jau 21. gadu pēc kārtas, Bauska jau ir iezīmēta Eiropas kantrīmūzikas kartē, kas nodrošinās to, ka arī nākamajos gados festivālam varēs piesaistīt ļoti augsta līmeņa mūziķus gan no Latvijas, gan ārvastīm. Uz tikšanos nākamgad,” tā Mārtiņš Jātnieks.

Savukārt festivāla otrs producents Uldis Ozoliņšatzina, ka šogad ir liels gandarījums par krāšņo festivāla programmu: “Ir liels prieks, ka paši mūziķi to novērtēja, piemēram, Nīderlandes grupa “Cousin Hatfield”, kura uzstājās festivāla pirmajā dienā, dēļ otrās dienas galvenā mākslinieka Alberta Lee uzstāšanās, pārcēla savu došanos prom par dienu vēlāk. Arī Alberts Lee apmeklēja festivālu pirmajā dienā, pozitīvi vērtējot vairākus jau zināmos un jaunos mūziķus. Šis festivāls pašiem mūziķiem dod lieliskas iespējas iepazīties ar ārvalstu viesiem, dibināt kontaktus, kas veicina savstarpējo sadarbību un jaunu mūzikas projektu rašanos. Manuprāt, mēs no organizatoriskās puses, veidojot šī gada festivāla programmu, atļāvāmies eksperimentēt daudz vairāk kā līdz šīm. Jau sākotnēji, mērķis bija izglītot mūsu klausītājus un atklāt kantrimūzikas kā mūzikas žanra bagātību: sākot no western swing, beidzot ar kantriroku. Ir svarīgi, ka festivāls iet līdzi laikam. Tāda arī ir panākumu atslēga tam, ka nākošajā gadā Bauskā, jūlija otrajā nedēļās nogalē, festivāls norisināsies jau 22. reizi pēc kārtas.”

Tiekamies Country Bauska Festival 2020! 

Foto: Edgars Namiķis

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies