Nervus kutinoša filma - Purpura smaile

Linduchy
Linduchy 8. novembris 2015 21:11
1048

Jāsaka atklāti, ka neesmu šausmu filmu cienītāja. Vismaz tipiskās šausmu filmas (Zāģis un līdzīgas filmas, kur tik slaktē visus pēc kārtas, lai asinis šķīst pa visām malām) manī izraisa vien riebumu. Vienmēr pie sevis nodomāju, nu cik garīgi neveselam jābūt, lai gribētu ko tik pretīgu skatīties un tīksmināties par to.

Bet izsmalcinātas, nervus kutinošas filmas ar pārdomātu sižetu un lieliskiem aktieriem ir cita lieta. Tieši šādiem vārdiem es varētu aprakstīt Giljermo del Toro jaunāko veikumu - šausmu filmu "Purpura smaile" (Crimson Peak).

Kinolente Latvijas kinoteātros parādījās jau oktobra vidū. Ļoti gribēju to noskatīties, bet teikšu godīgi - man bija bail to skatīties vienai. Arī Halloween programmā mums nebija ieplānots kinoteātra apmeklējums ... kaut derēja, jo tieši šī filma būtu lieliski atbilstoša mošķīgam vakaram.

Lai nu kā, šajās brīvdienās beidzot noskatījos šo filmu. Baisi skaista! Jā, tieši tā! Skaisti aktieri, fantastiski tērpi un baisas, šermuļus uzdzenošas gotiskas dekorācijas spoku namā.

Stāsts ir par jaunu un bagātu meiteni, kas iekļuvusi bīstamās un viltīgās lamatās. Edīte ir dumpiniece, viņa nevēlas būt kā visas tipiskās tā laika (19. gs. beigas) sievietes. Viņas tēvs ir bagāts amerikāņu uzņēmējs. Meitene nesteidzas kļūt par precētu dāmu, tāpēc velta visu savu uzmanību grāmatu rakstīšanai - par spokiem, par mīlestību un ciešanām.

Bet tad pilsētā ierodas jauns un pievilcīgs aristokrāts no Lielbritānijas, lai lūgtu Edītes tēvu finansēt viņa novatorisko projektu. Starp Edīti un jaunekli rodas romantiskas jūtas. Notikumu virkne noved meiteni līdz savām jaunajām mājām - baisajā Purpura smailē.

Izsmalcināta filma, kuru noskatījos ar baudu, bez riebuma par pretīgiem skatiem.

Režisors: Guillermo del Toro

Lomās: Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Charlie Hunnam, Jim Beaver, Doug Jones, Leslie Hope

Attēls: www.flickeringmyth.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VesmaSk 9. novembris 2015 09:37

Paldies! Šo ielikšu potenciāli skatāmo filmu sarakstā. Man patīk spocīgas mājas un seni noslēpumi.

Linduchy 9. novembris 2015 08:16 LosOjosVerdes

Atradu gan ... bija vērts pagaidīt :D

LosOjosVerdes 9. novembris 2015 07:42

Atradu kādu, kas paturētu rociņu?:D Tu tik smalki aprakstīji, ka pat mani ieinteresèji ar baidāmgabalu