Neredzamais pavediens

Autors: Linduchy, 2018. gada 6. marts, 11:25:40
Neredzamais pavediens

50. gadu Londona. Ekscentrisks un harismātisks modes mākslinieks Reinolds Vūdkoks darina fantastiskus un izsmalcinātus tērpus slavenībām un aristokrātijas pārstāvēm. Viņš ir viegli aizkaitināms, tāpēc visam ir jānotiek tikai un vienīgi pēc viņa gribas.

Modes mākslinieka dzīvē ir vairākas svarīgas sievietes - mātes rēgs, māsa Sirilla un mūza. Mūzas gan nāk un iet. Kad tās ir izsmēlušas savas iedvesmošanas spējas un sāk apgrūtināt ekscentrisko Reinoldsu, viņa māsa Sirilla taktiski tiek vaļā no sievietēm. Bet tad modes mākslinieka dzīvē ienāk īpaša sieviete - Alma. Viņa kļūst par Reinoldsa mūzu. Lai arī Sirilla domā, ka Alma ir kārtējā īslaicīgā aizraušanās un iedvesmas avots, tomēr jauno sievieti un modes mākslinieku saista kaut kas vairāk - neizskaidrojams un neredzams pavediens.

Filmas stāstu caurvij tieksme pēc perfekcijas un kontroles. Stāsta sākumā varētu šķist, ka Reinolds Vūdkoks pakļaus sev trauslo Almu, taču arī jaunajai sievietei ir savi sapņi un cerības. Viņa grib ieņemt daudz svarīgāku vietu modes mākslinieka dzīvē, nevis tikai būt mūza. Viņai peitiek drosmes un uzdrīkstēšanās panākt savu. Reinolds strikti ievēro savu dienaskārtību, kura ir noslīpēta līdz smalkākajai detaļai. Viņam nepatīk pārsteigumi un atkāpes no ierastās kārtības. Taču Alma ir neatlaidīga. Viņa sarīko romantiskas vakariņas, vēloties tikai to labāko, kā arī izbaudīt divvientulību ar Reinoldsu. Vakara romantisko noskaņu gan izjauc modes mākslinieka kritiskā un nievājošā attieksme pret Almu un viņas pagatavoto ēdienu. Aizvainojums, nevēlēšanās atkāpties un kļūt par kārtējo atstumto mūzu Almai liek spert izmisuma soli - piebērt Reinoldsa tējai indīgas sēnes. Viņai ir tikai viena vēlēšanās - redzēt Reinoldsu vāju un būt vienīgajai, kura drīkst un spēj parūpēties par viņu.

Pola Tomasa Andersona filma "Neredzamais pavediens" (Phantom Thread) ir gotisks mīlassstāsts, kurā ir sava vieta arī rēgam un lāstam. Filmas stāsts un izpildījums līdzinās elegantai, izmeklētai un nesteidzīgai pavedināšanai divu stundu garumā.  Katra kustība, skatiens, mīmika un izteiktais vārds apliecina aktieru meistarību. Ne velti šī filma ir tikusi izvirzīta 6 Oskara nominācijām. Filma saņēma Oskaru par labāko kostīmu dizainu.