Nedēļas nogale Tartu

ilzy
ilzy 9. augusts 2015 15:34
1328
Tartu rātsnams.
Strūklaka ar studentiem, kas skūpstās.
Tartu universitātes ēka.
Eņģeļu tilts. Tilts celts 1838.gadā. Tilta nosaukums radies no nosaukuma "angļa tilts" (inglise sild").
Velna tilts. Tas 1913. ir būvēts kā Eņģeļu tilta pāris.
Tartu Doma baznīcas drupas.
Šeit iekārtojies Tartu universitātes muzejs.
Ik pa laikam var sastapt interesantus vides zīmējumus.
Tartu universitātes botāniskā dārza ainavas.
Tartu universitātes botāniskā dārza ainavas.
Tartu universitātes botāniskā dārza ainavas.
Tartu universitātes botāniskā dārza ainavas.
Dārzā ziedēja rozes.
Palmu mājā.
Fonā vītņu kāpnes, pa kurām var nokļūt augšā/lejā palmu mājā.
Esmu augšā.
Kaktusu telpa.
Vienkārši ziedošs skaistums.

Tartu biju bijusi caurbraucot uz pāris stundām pirms gandrīz četriem gadiem, un jau toreiz man likās, ka vajadzētu atbraukt vēlreiz. Patiesībā par daudzām vietām tā liekas, tomēr ar Tartu tas tika realizēts šovasar.

Uz Tartu devāmies ar autobusu. Lux Express autobusi turp-atpakaļ kursē divreiz dienā un piedāvā ērtu nokļūšanu un atkļūšanu.

Doma nebija gluži spontāna, tomēr jāteic, ka vasaras sezonai Tartu naktsmītnes ir norezervētas jau laicīgi un pēdējā brīža braucējiem ar neatrasties vieta vai var nākties maksāt diezgan nopietnu summiņu. Taču, kā izradījās pat no tās niecīgās viesnīcu izvēles, kas bija pieejama vasaras sākumā, trāpījām tīri foršā vietā – Hansa hotel (www.hansahotell.ee). Jā, nav gluži centrā, bet 10-15 minūšu gājiens līdz centram netraucēja.

Pilsēta liekas ļoti kompakta dēļ tās apbūves, pārsvarā dominē privātmājas un divu vai trīs stāvu dzīvokļu nami, protams, arī šādas tādas padomju laiku ēkas un pašā centrā ir sabūvēti pāris tirdzniecības centri un kāda augstceltne. Viss ir izstaigājams kājām.

Paši igauņi uzskata, ka Tartu ir nacionālais kultūras un izglītības šūpulis, kam grūti nepiekrist, jo faktiski viss ir pakārtots Tartu universitātei.

Apskatot Toomemägi kalnu, ieklīdām arī Tartu universitātes muzejā un jāteic, cepuri nost, interesants muzejs, kur var just ka viņi ļoti lepojas ar savu universitāti un galvenais to māk pietiekami interesanti pasniegt arī tiem, kas par to neko nezin. Forša un interesanta bija interaktīvā izstāde par dažādām cilvēka maņām, varēja daudz ko izmēģināt praktiski, lai saprastu kas kā darbojas cilvēka ķermenī.

Igaunijas Nacionālais muzejs ( Estonian National museum) gan bija atvērts, tomēr patstāvīgā ekspozīcija bija slēgta, lai 2016. gada vasarā jaunās telpās atgrieztos vēl iespaidīgāka. Nu neko, nenoskaidrojām, kas tad tie igauņi īsti ir.

Visu atsvēra Tartu universitātes botāniskais dārzs. Es uzreiz tajā iemīlējos. Relatīvi mazā teritorijā skaisti izveidota ainava, kas pilda gan izglītojošo funkciju, gan vienkārši priecē acis. Botāniskā dārza teritorija ir atvērta visiem un ir pieejama bez maksas, jāmaksā 3 eiro ir tikai par palmu mājas apmeklējumu. Arī palmu māja ir interesanta,jo ir iespējams uzkāpt augšējā līmenī(vai uzbraukt ar liftu, ja ir bail kāpt pa vītņveida kāpnēm vairāku metru augstumā), kur atsevišķā telpā izvietoti kaktusi, taču pārējā laikā iespējams būt starp palmu galotnēm.

Par ēšanu runājot, dīvaini, taču neatklājām, kāda tad ir īstā igauņu virtuve.

Tā kā Tartu nav ļoti liela, tad arī restorānu un kafejnīcu tur ir tik cik ir, taču kā vērojām, bija pieejams ļoti plašs klāsts dažādu citu virtuvju – itāļu, krievu, ķīniešu, indiešu, gruzīnu u.c. tik ne klasiski igauņu.

Līdz viņu superstilīgajam contemporary food restorānam „Meat market” tikām tikai svētdien un atklājām, ka tas svētdienās ir slēgts.

Bet tā pusdienas ieturējām jau pirms četriem gadiem iepazītajā grāmatveikala kafejnīcā/restorānā „CookBook” (www.cookbook.ee ), kas pa šo laiku ir paplašinājies, acīmredzot patīk gan vietējiem, gan ārzemniekiem. Pildītā pankūka ar dāzeņiem, lasi un tīģergarnelēm bija milzīga un ļoti garšīga.

Vakariņās bijām itāļu picērijā „La Dolce Vita”(http://www.ladolcevita.ee) , kas pašu vietējo igauņu vērtējumā esot viena no jaukākajām vietām, kur pavadīt vakarus. Tas arī pierādījās, jo bija ļoti daudz vietējās ģimenes,ar maziem un lieliem bērniem un pat vienu suni. Meitenes svinēja savu vecmeitu ballīti un pie blakus galdiņa rociņās saķērušies acīs lūkojās kāds pārītis, kam jau krietni pāri par 30.

Par ēdienu jāteic, ļoti plaša izvēle ar dažādām pastām, ko arī izvēlējāmies un kas bija ļoti garšīgas.

Pēdējās dienas pusdienas ieturējām vietējā paba „Pahad poisid” (Bad boys) (http://pahadpoisid.ee ) āra terasē. Ēdiens paba stilā, kartupeļi, dažāda veida ceptas gaļas u.t.t., bijām izbadējušies, līdz ar to gribējās i gaļiņu, i tos apceptos kartupeļus. Pieejama ļoti plaša alus izvēle.

P.S Tikai svētdienā atklāju, ka Tartu ir vairāki kolosāli vintage veikaliņi un antikvariāti ar ļoti rosinošiem skatlogiem, žēl, svētdienā tie bija slēgti.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 9. augusts 2015 17:08

Būs vien jābrauc Tartu ekspedīcijā man ar (angel)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā