Nedēļas nogalē Nacionālajā botāniskajā dārzā notiks lielākais stādu gadatirgus

pece
pece 15. maijs 2013 00:00
1023

Sestdien, 18.maijā, Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, svinot starptautisko augu dienu, notiks lielākais stādu gadatirgus.


Stādu gadatirgum dalību jau pieteikuši ap 150 stādu audzētāji, dārzkopji un amatnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sagaidāms, ka gadatirgus lielu interesi izraisīs ne tikai vietējos apmeklētājos, bet arī ārvalstu viesu vidū, jo vairākus gadus uz Nacionālā botāniskā dārza stādu gadatirgiem ierodas arī Somijas ekskursantu grupas.

Gadatirgus botāniskajā dārzā piekto gadu notiek ne tikai pavasarī un rudenī, bet arī vasarā. Kopā šādi gadatirgi tagad tiek organizēti septiņas reizes gadā.

Jau vairāk nekā 15 gadus, paliekot uzticīgs devīzei "Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!", Nacionālā botāniskā dārza gadatirgus piedāvā ne tikai tradicionālus dekoratīvo un pārtikas augu stādus, bet arī iespēju atrast retus, grūti pavairojamus, eksotiskus, sen meklētus vai iepriekš neredzētus stādu pasaules brīnumus, stāstīja Ķigure.

Maija gadatirgū tradicionāli gaidāms īpaši plašs vasaras puķu un ziemciešu stādu piedāvājums. Varēs iegādāties arī dekoratīvo un augļu koku, krūmu, vīteņaugu, dārzeņu, garšaugu stādus, dārza inventāru, bioloģisko mēslojumu un darba apģērbu. Būs iespēja nopirkt Latvijā brūvētu augļu vīnu, medu, maizītes, kūpinātas zivis un daudzas citas gardas lietas.

Cienot Latvijas amatniecības tradīcijas, Nacionālā botāniskā dārza stādu gadatirgos vienmēr ir gaidīti arī amatnieki ar saviem darinājumiem.

Tāpat tiek turpināta akcija "Uzdāvini podu puķei!", kurā botāniskā dārza apmeklētāji aicināti dāvināt lietotus plastmasas puķu podus. Pērn labvēļu atsaucība ļāva atkārtoti izmantot vairāk nekā 2000 podu.

Pastaigā pa botānisko dārzu maija vidū var aplūkot pilnā plaukumā ziedošās magnolijas, uzplaukušos rododendrus, ērikas, hiacintes, daļu tulpju kolekcijas, prīmulas, cīrulīšus, anemones, muskares, fritilārijas un daudz citu pavasara puķu. Tās skatāmas arī Starptautiskajai augu dienai veltītajā fotoizstādē Tūrisma informācijas centrā.

http://www.nbd.gov.lv/

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VIT@ 15. maijs 2013 21:18

Kā man patīk šādi tirdziņi (inlove)

Rebeka 15. maijs 2013 09:30

Esmu bijusi pirms 2 gadiem.. man patika šis pasākums :)