Nedēļas nogalē aicina uz starptautisko Pierobežas festivālu „Ezere – vieta, kur satikties! Ezere – vieta, kur beidzas robežas!”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 13. augusts 2019 15:41
989

Šajā nedēļas nogalē, sestdien, 17. augustā, Saldus novada Ezerē notiks jau piektais starptautiskais Pierobežas festivāls “Ezere – vieta, kur satikties. Ezere – vieta, kur pazūd robežas”, ko rīko vairākas nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību un Ezeres pagasta pārvaldi. Festivālu iespējams apmeklēt bez ieejas maksas. 

Tā kā Latvijā jau izsenis dzīvo ne tikai latvieši, bet līdzās pastāv dažādu tautu pārstāvji ar savām tradīcijām un kultūras mantojumu, kas ir cilvēces vēsturiskajā atmiņā un reizē arī dažādu tautu un nāciju pieredzes apliecinājums, tad Pierobežas festivāla organizatori vēlas vienuviet apvienot nemateriālā kultūras mantojuma mijiedarbību ar laikmetīgo, pievienojot arī mūziku, sportiski izglītojošas aktivitātes. Festivālā tiks pausta latviešu un lietuviešu tautu tradicionālā kultūra – dziesmas, instrumentālā mūzika, rotaļas, dejas, kā arī lietišķās mākslas, amatniecības, mājražošanas un citas kultūras izpausmes formas. Festivāls šo gadu gaitā izaudzis par lielāko nevalstisko organizāciju un pašvaldības kopīgi rīkoto pasākumu Ezerē. 

Šogad Pierobežas festivāla programmu kuplinās „Niedru lijas viduslaiku sēta”, kurā katram būs iespēja izmēģināt roku senajos amatos - šaušanā, cirvja mešanā un monētas kalšanā, kā arī piemērīt viduslaiku bruņu kopijas un ieročus, katram interesentam būs iespēja iepazīt senos zemgaļu un kuršu tērpus, iet rotaļās, pīt prievītes un iemēģināt roku rotu kalšanas meistarklasēs.   

Paralēli izglītojošajām aktivitātēm festivāla pamatdoma ir stimulēt dažādu sabiedrības grupu un kopienu sadarbību kultūras projektu ideju realizēšanā, sekmēt dažādu sabiedrības grupu un kopienu savstarpēju cieņpilnu dialogu, kas balstīts kopīgā pieredzē, sociālajā atmiņā un līdzāspastāvēšanas praksē. 

Ikviens apmeklētājs var apmeklēt sev tīkamāko aktivitāti - meistarklases, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, dažādus starpkultūru kolektīvu koncertus, Tautas skrējienu, lielo tirgus andeli, kurā īpaša dalība ļauta amatu meistariem un mājražotājiem, u.tml.  

Jau tradicionāli festivāla ietvaros notiks Tautas skrējiens Mažeiķi – Ezere. Dienas programmas koncertā dalībniekus priecēs pūšamo instrumentu orķestris „Griaustinis” un  „Linksmieji vyrukai” no Lietuvas, kapela „Spēlmaņi” un dziedātāja Samanta Tīna ar pavadošo grupu. Vakara programmā – īpašie viesi būs dūdu un bungu grupa „AUĻI”. Pēc koncerta apmeklētājus priecēs un deju ritmos aizraus DJ Marex Našenieks.

Festivālu rīko nodibinājums “Lielezeres fonds”, biedrības “Mūsu ligzda”, “Sadarbības platforma”, “Pa sentēvu pēdām”, kā arī Saldus novada pašvaldība un Ezeres pagasta pārvalde. 

Piekto Pierobežas festivālu finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldība, Mažeiķu pilsētas pašvaldība, British Council pārstāvniecība Latvijā, Ezeres pagasta pārvalde, Saldus novada pašvaldības TIKSC, Valsts Kultūrkapitāla fonds, kā arī zīmols „Biezpiena Bumbeles”, radio „Mažeikiai FM”, „Kurzemes radio”, Mažeiķu reģionālā TV „Roventa”, SIA „Saldus maiznieks”, kafejnīca „Ķēķis”, zīmols „Cannelle Bakery”, Ezeres „ELVI”, SIA "ASL GROUP" un citi individuālie atbalstītāji.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies