Ne gluži ideāla ģimene

Linduchy
Linduchy 5. decembris 2017 16:56
1136

Fērna Kārlaila ir rosīga sieviete - sieva, māte, krustmeita, uzņēmēja. Viņas dzīve ir rūpes par apkārtējiem - gan ģimeni, gan citiem personāžiem. Fērnai ir laba sirds un maigs raksturs, viņa neprot pateikt "nē", tāpēc bieži vien cilvēki viņu izmanto un "kāpj uz galvas".

Fērnas ģimene ir pārdzīvojusi lakus, kad naudas nav īpaši daudz, bet šobrīd ģimenes budžetam ir uzsmaidījusi veiksme. Nauda ir, taču tā nespēj atrisināt visas problēmas ... jo īpaši vīra 40gadnieka krīzi. Viņam ir neīstenots mūziķa sapnis. Fērnas glabātais noslēpums nāk gaismā, un visa dzīve sagriežas ar kājām gaisā. Viņas dzīvē notiekošo haosu papildina īgnās krustmātes pārcelšanās pie viņas, arī ekstravagantā mājkalpotāja (kas pat nezina, kur mājā atrodas tīrīšanas birste) Fērnas māju uzlūko kā lielisku patvērumu. Fērnai pietiek rūpju, jo nepilngadīgais dēls paziņo, ka kļūs par tēvu. Savukārt labākā draudzene, kas ir pārvākusies dzīvot Francijā, kārtējo reizi piedzīvo spontāno abortu. Notikumi ap Fērnu mutuļo, mājā nav ne mirkli miera, bet kur ir pašas Fērnas vieta? Viņu nomoka pārdzīvojumi un pārdomas, kā atkal kļūt iekārojamai sievietei vīriešu acīs, ja reiz vīrs ir nodevis viņu, pametot viņu, iegādājoties šikus apartamentus un atrodot sev glaunu "asistenti" mūzikas grupas atdzīvināšanai. 

Lasot Klēras Sendijas grāmatu "Ne gluži ideāla ģimene", mani pārņēma līdzjūtība pret grāmatas galveno varoni. Viņa ir pazaudējusi sevi, savu sievišķo dabu - to ir aprijušas rūpes, raizes un sadzīviski sīkumi. Mani pārņēma līdzjūtība ikreiz, kad lasīju viņas domas par mīlestību, kavēšanos starp vīra pagātnes vēstuļu rindām.

Fērnas vietā daudzas sievietes nospļautos, patriektu no mājas īgnos un mūždien neapmierinātos iemītniekus, ļautos kaislīgam mīlas sakaram ar stipri jaunāku vīrieti un baudītu dzīvi brīvas sievietes statusā.

Šis ir aizraujošs stāsts par vienas "ģimenes" (lieku pēdiņās, jo ne visiem viņiem ir asinsradniecība) ikdienas dzīvi, svētku stresu, ķildām, mīlestību un rūpēm. Viens gads viņu dzīvē. Interesanti uzrakstīts stāsts, kurā ir vieta gan gaumīgam humoram, gan līdzjūtības mirkļiem, gan epizodēm, kurās saki sev, ka noteikti rīkotos savādāk. Papildus vērtību šim stāstam deva tas, ka tajā tika atainota vidusslāņa ģimenes dzīve - parasta un pazīstama. 

Bet stāsta galvenā mācība ir neizdarīt priekšlaicīgus secinājumus, nestrebt karstu un nepadoties, cīnoties par savu mūža mīlu, ja arī sanācis nedaudz nomaldīties no ceļa. Lai arī cik viss redzamais šķistu pārliecinošs, vienmēr saglabājas kripatiņa varbūtības - ka ne viss ir tāds, kāds izskatās.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies