Nākošnedēļ sāksies 28. Rīgas modes nedēļa

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2018. gada 15. marts, 17:14:15
Nākošnedēļ sāksies 28. Rīgas modes nedēļa

Nākamajā nedēļā, 19. martā, sāksies 28. Rīgas modes nedēļa, kas norisināsies līdz 23. martam. Šajā Modes nedēļā Latvijas un ārvalstu dizaineri izrādīs savas jaunākās 2018./2019. g. rudens/ziemas kolekcijas, taču, bez dizaineru skatēm, tiek plānota virkne citu pasākumu gan radošā, gan izglītojošā gaisotnē.
 
Modes nedēļas oficiālais atklāšanas pasākums norisināsies 20. martā sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA, augstskolas Arhitektūras un mediju centrā H2O 6. RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O 6 atrodas bijušajā ražotnes "Grīvas mēbeles" ēkā un ir lielākais mediju studiju centrs Baltijā. Zīmīgi, ka H2O 6 ir mūsdienīga, radoša vide arhitektūras un audiovizuālās mediju mākslas profesionāļiem, kas šo vietu padara par īpaši piemērotu, lai uzņemtu RIGA FASHION WEEK viesus – modes un mākslas cienītājus.
 
RFW atklāšanas pasākuma laikā būs iespēja piedzīvot Baltijas valstu sadraudzību un modes daudzpusību, jo tajā savas kolekcijas prezentēs trīs zīmoli Rebellionaires no Igaunijas, LYLI by Lilija Larionova no Lietuvas un QooQoo no Latvijas. Rebellionaires ir vien pagājušā gadā dibināts unisex apģērbu zīmols jauniešiem, kas balstās uz brīvā laika ielas stilu, nosakot personīgo stilu, pašizpausmi un komfortu par prioritāti. Turpretī Lilija Larionova ir modes māksliniece no Viļņas ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Dizaineres jaunās kolekcijas "LYLI" iedvesmas pamatā ir amerikāņu mākslinieka Jeff Koons darbi. Pašmāju zīmols QooQoo nekad nebeidz pārsteigt, radot nepierastas un inovatīvas drēbes drosmīgiem un radošiem cilvēkiem, kas nebaidās izpaust savu personisko individuālo stilu. Šoreiz QooQoo radīs īstu 70. gadu atmosfēru ar savu kolekciju "Galaktiskais Kolhozs", tādējādi turpinot paust savu ironiju, kas ir viena no zīmola iezīmēm.
 
Turpat, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 Aisteres ielā 2, 20.martā notiks arī Latvijas bērnu modes zīmolu Paade Mode, Aristocrat Kids un Leny Tomy Factory kolekciju prezentācija.
 
Šosezon Rīgas modes nedēļas programma ietvers arī tādu Latvijas dizaineru modes skates kā Bergs Privé, Cinnamon Concept, Katya Katya London, Narciss by Alise Trautmane, Natalija Jansone, Nóló, One Wolf, Public Makes Image, Talented, bērnu, kā arī ārvalstu dizaineru Anna K (Ukraina), Diana Arno (Igaunija) un Morfosis (Itālija) skates viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija. Bet RFW pirmajā dienā, 19. martā, viesnīcā Grand Poet Hotel, norisināsies vienīgais pasākums Latvijā, kurš atzīmē un pievērš sabiedrības uzmanību Latvijas modes industrijas speciālistu sasniegumiem, - ikgadējā Latvijas Modes un stila gada balvas pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tiek apbalvoti iepriekšējā gada veiksmīgākie modes industrijas profesionāļi, izvērtējot viņu darbus un sasniegumus gan Latvijas, gan starptautiskajā kontekstā.
 
2018./2019.gada rudens-ziemas kolekcijām veltītās RIGA FASHION WEEK programma 19.-23.martam atrodama RFW oficiālajā mājas lapā www.rfw.lv.