Mūziķi Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma-Ķirse aicina uz aizraujošu koncertlekciju «Mūsu stāsts par Rīgu»

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2021. gada 9. septembris, 11:14:01
Mūziķi Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma-Ķirse aicina  uz aizraujošu koncertlekciju «Mūsu stāsts par Rīgu»

Sākoties jaunajam mācību gadam un, atzīmējot projekta «Latvijas skolas soma» trīs gadu jubileju, mūziķis, komponists un producents Jānis Ķirsis, kurš bija šā projekta atklāšanas koncerta mākslinieciskais vadītājs, Latvijas skolu audzēkņiem piedāvās koncertlekciju «Mūsu stāsts par Rīgu».  

Tas būs aizraujošs, muzikāli izzinošs ceļojums laikā un telpā, kas vēstīs par Latvijas galvaspilsētas Rīgas kā kultūras norišu lielpilsētas vēsturi, tagadni un nākotni. Koncertlekcijas laikā Jānis kopā ar dziedātāju un mūziķi Rūtu Dūdumu-Ķirsi dosies izzināt Rīgas pirmsākumus: leģendu par «Lielo Kristapu», Augusta Deglava romānu «Rīga» un citus nostāstus un vēsturiskus notikumus;  tāpat abi mūziķi aicinās iepazīt šā brīža Rīgu un arī aizceļot nākotnē. Videoieskats koncertlekcijā pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=g87Nd665Yms 

«Viens no būtiskākajiem  mūsu sagatavotās koncertlekcijas vēstījumiem ir ne tikai iepazīstināšana ar Rīgas kultūras procesiem vēstures un šodienas kontekstā, bet arī ļaut vaļu iztēlei un iesaistīties dialogā koncertlekcijas laikā (kā arī uzdevums pēc lekcijas noklausīšanās), ikkatram no skolēniem radot savu stāstu par «Rīgu nākotnē»: mākslas darbi, literatūra, arhitektūra un citas radošas izpausmes, kas veicinātu atgriezenisko saiti ar skolniekiem,» uzsver J. Ķirsis.

Programmā iekļauta mūzika, kas tiešā veidā atspoguļo vēstures un mūsdienu notikumus Rīgā: gregoriskie dziedājumi, Riharda Vāgnera mūzikas piemēri, vācu, zviedru tautas melodijas,  latviešu tautasdziesmas «Rīga dimd”, «Rīga, mana baltā Rīga», «Pūt, vējiņi», latviešu komponistu darbi – Mārtiņa Brauna «Saule, Pērkons, Daugava»; «Es zinu, Tu esi» (labdarības akcijas «Dod Pieci» himna), «Tavs karogs», kā arī citas iemīļotas komponistu Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera, Jāņa Lūsēna u.c. dziesmas.

Atgādināsim arī, ka «Latvijas skolas somas» atklāšanas pasākums «100 Latvijas stāsti 100 minūtēs» saņēma pasaules atzinību: pasaulē prestižajā konkursā «EventEx Award», kas tiek uzskatīts par pasākumu industrijas «Oskaru», tas ieguva piecas godalgas, tostarp tika atzīts par labāko pasākumu pasaulē kategorijā «Labākais koncerts»).  

Pieteikties koncertlekcijām var Jāņa Ķirša mājaslapā: https://janiskirsis.com/musu-stasts-par-rigu/