Mīlestība starp vēstures putekļiem

Autors: Linduchy, 2016. gada 13. augusts, 10:08:24
Mīlestība starp vēstures putekļiem

Smalkiem kokriezumiem rotāta kumode, trausls porcelāna trauks ar vijīgu ziedu motīvu, stikla smaržu pudelītes vai kristāla lampa – nezinātājam tās var būt tikai parastas lietas, kuras ar vieglu roku tiek izmestas atkritumos vai izpārdotas par lētu naudu. Bet antīku lietu mednieki un patiesi cienītāji spēj atpazīt un novērtēt īstus vēstures šedevrus.

Māsas Džīna un Sallija no savas tantes Reinijas ir mantojušas stendu Franču Namā – antīko lietu tirgotavā skaistā vietā Anglijas laukos. Agrāk Franču nams bija izcila senlietu tirgotava ar dvēseli, bet nu tas pārdzīvo grūtības.

Džīna ir enerģiska sabiedrisko attiecību speciāliste, taču ekonomiskā krīze un izjukušas romantiskās attiecības liek pārskatīt savu dzīvi. Viņa ir apņēmības pilna Franču Namu pārveidot par 21. gadsimtam atbilstošu iepirkšanās vietu par spīti tā nīgrajam īpašniekam Metjū Belingeram.

Šī grāmata ir par mīlestību. Par nespēju atvērties jaunām romantiskām jūtām pēc sāpīgas šķiršanās un bailēm no atraidījuma, vilšanās un jaunām sāpēm. Par piesardzīgiem un nesteidzīgiem soļiem tuvāk vienam pie otra, tuvāk jaunai mīlestībai un kaislei.

Stāstu papildina smaga atbildības nasta par mantojuma saglabāšanu un centieniem pierādīt savas spējas, lepnums, nespēja palūgt un pieņemt palīdzību grūtā brīdī, iesūnojis uzskats, ka pašam ir jātiek ar visu galā.

Lasot šo romānu, mani aizkustināja abu māsu attiecības. Tik sirsnīgas un tuvas, viņām nav noslēpumu vienai no otras. Viņas ir gan māsas, gan labākās draudzenes - mūždien turās kopā, atbalstot, uzklausot, iedrošinot, sniedzot padomu un palīdzot viena otrai jebkurā dzīves situācijā. Īpaši palika atmiņā un aizkustināja grāmatā aprakstītās ainas, kurās notika gatavošanās pasākumiem – siltums un mīlestība, spēja saņemties un darīt, atrisināt jebkuru problēmu ar radošu domāšanu. Var paveikt visu, ja vien tev blakus ir balstošs plecs. Pārdzīvoju un priecājos kopā ar romāna tēliem.

Fantastiski iedvesmojoša grāmata!