Mīlestība (L'amour) bez mīlestības

Autors: Linduchy, 2015. gada 23. novembris, 14:18:26
Mīlestība (L'amour) bez mīlestības

Tā jau mēdz teikt, ka mākslai ir jāizraisa emocijas. Un nav svarīgi, vai tās ir pozitīvas, vai negatīvas - galvenais ir kaut ko just.

Baltijas pērles kinofestivāla ietvaros tika demonstrēta Francijas un Beļģijas kopražotā filma Mīlestība (L'amour). Toreiz ļoti pārdzīvoju, ka nesanāca aiziet un noskatīties filmu kinoteātrī, jo tā Kannu kinofestivālā izraisīja šoku ar savām pārāk atklātajām seksa ainām (nu tiešām - vēl vairāk, vēl atklātāk nekā Larsa fon Trīra Nimfomānē).

Patiesībā, labi, ka man izpalika šīs filmas skatīšanās kinoteātrī. Mani ir grūti šokēt ar seksu (kāds brīnums :D ). Bet šī filma man izraisīja riebumu. Un ne jau sekss bija pie vainas. Mani šokēja nevis sekss, bet narkotiku klātbūtne filmā - ziniet, nu tā nodevīgā notiņa, kas slavina tos draņķus. Un tas man nav pieņemams! 

It kā filma esot par mīlestību. Nezinu, bet man tā filma vairāk atgādināja pagrimuma slavināšanu - narkotiku lietošana, sekss narkotiku apdullumā (jo tas, redz, ir pasaulē labākais sekss), krāpšana, greizsirdība, nekontrolētas dusmu lēkmes. Kur tur bija paslēpusies mīlestība, nepamanīju. Vismaz tā nebija mīlestība tādā veidolā, kādā es uz to skatos.

Lai nu kā, bet filmu es labprātāk ierindotu porno, nevis mākslas filmu kategorijā. Un jāsaka, ka šī māksla mani neatstāja vienaldzīgu - tā manī izraisīja riebumu.

Nav ievērības cienīga, labāk 2 stundas savas dzīves laika pavadīt lietderīgāk ;)

Režisors: Gaspar Noé

Lomās: Aomi Muyock, Karl Glusman, Klara Kristin