Mīlestība iet caur vēderu

Autors: Linduchy, 2016. gada 16. septembris, 16:40:57
Mīlestība iet caur vēderu

Ieraugot Ingas Lindstrēmas grāmatu "Mīlestība uz salas", mani uzrunāja šīs grāmatas vizuālais noformējums - grāmatas vāka attēls ar zilo toņu gammu mani vienkārši apbūra. Skats, kurā var, tēlaini izsakoties, noslīkt - ilgi skatīties un meditēt, prātā pārceļoties uz šo skaisto vietu.

Viegli vasarīgais romāns stāsta par Stokholmas restorāna pavāri Katrīnu un viņas centieniem izrauties no uzspiestajiem vadības rāmjiem ēdiena gatavošanā un pasniegšanā. Katrīna ir vientuļa māte. Viņa no visas sirds mīl savu meitiņu un dara visu, lai viņai būtu laimīga bērnība un nekā netrūktu.

Negaidīta vēstule no pagātnes izjauc Katrīnas un viņas meitas plānus doties ilgi plānotajās un gaidītajās vasaras brīvdienās uz Spāniju. Tā vietā viņas dodas uz nelielu piekrastes pilsētiņu satikties ar pagātni. Dzīve neplānoti sagriežas ar kājām gaisā, kad Katrīna iepazīstas ar Svenu.  

Grāmatas stāstu papildina bailes un nedrošība, aprēķins un tauriņi vēderā, uzdrīkstēšanās riskēt, kulinārie šedevri un gleznaini Zviedrijas ainavu apraksti.

Viegli un ātri izlasāms, skaists un garšīgs romāns. Jā, nedaudz banāls, bet bezgala romantisks.