Mīlestība iet caur vēderu

Linduchy
Linduchy 16. septembris 2016 16:40
1246

Ieraugot Ingas Lindstrēmas grāmatu "Mīlestība uz salas", mani uzrunāja šīs grāmatas vizuālais noformējums - grāmatas vāka attēls ar zilo toņu gammu mani vienkārši apbūra. Skats, kurā var, tēlaini izsakoties, noslīkt - ilgi skatīties un meditēt, prātā pārceļoties uz šo skaisto vietu.

Viegli vasarīgais romāns stāsta par Stokholmas restorāna pavāri Katrīnu un viņas centieniem izrauties no uzspiestajiem vadības rāmjiem ēdiena gatavošanā un pasniegšanā. Katrīna ir vientuļa māte. Viņa no visas sirds mīl savu meitiņu un dara visu, lai viņai būtu laimīga bērnība un nekā netrūktu.

Negaidīta vēstule no pagātnes izjauc Katrīnas un viņas meitas plānus doties ilgi plānotajās un gaidītajās vasaras brīvdienās uz Spāniju. Tā vietā viņas dodas uz nelielu piekrastes pilsētiņu satikties ar pagātni. Dzīve neplānoti sagriežas ar kājām gaisā, kad Katrīna iepazīstas ar Svenu.  

Grāmatas stāstu papildina bailes un nedrošība, aprēķins un tauriņi vēderā, uzdrīkstēšanās riskēt, kulinārie šedevri un gleznaini Zviedrijas ainavu apraksti.

Viegli un ātri izlasāms, skaists un garšīgs romāns. Jā, nedaudz banāls, bet bezgala romantisks.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 18. septembris 2016 18:34
Kerstyna 17. septembris 2016 16:42 Kaķmeitene

Jap. Bet labi noder izklaidei.

Linduchy 17. septembris 2016 12:37 Kerstyna

skaidrs - tad jau viegli romantisks kino bez pretenzijām uz kino šedevru :)

Kerstyna 17. septembris 2016 11:00 Kaķmeitene

Daudzi Lindstrēmas romāni ir ekranizēti un visās filmās ir akcents uz ainavu, mūziku, noskaņu, sižets parasti ir diezgan līdzīgs. Vai nu veca mīlestība nerūs, vai dzimtu naids, vai seni noslēpumi, vai ģimeniskas nesaskaņas..., bet beigas jau vienmēr laimīgas.

Linduchy 17. septembris 2016 10:39 Kerstyna

O, nezināju, ka ir arī filma. Kaut kur internetā skatījies? :)

Kerstyna 17. septembris 2016 10:12

Vkar šo grāmatu dabūju, izlasīju. Un.... Tas patiešām ir banāls, mazliet plakani-pliekans , kārtīgs lubenis. Jo filmā šis romāns ir papildināts ar krāšņiem Zviedrijas šēru dabasskatiem, mūziku un aktieru darbu, līdz ar to filma ir skatāma, bet tā.....
Vienīgi grāmatas beigās minētās receptītes gan varētu izmēģināt :)