Mežģīnes driskās

Autors: Linduchy, 2018. gada 19. jūlijs, 10:14:38
Mežģīnes driskās

Kad Latvijā tika izdota Karīnas Račko grāmata “Saplēstās mežģīnes”, vieni sajūsmā spiedza, citi – kritizēja. Par šo darbu ir uzrakstītas neskaitāmas recenzijas. Nogaidīju, kad pāries lielā ažiotāža ap Saplēstajām mežģīnēm un tikai tad ķēros klāt pie erotiskās grāmatas lasīšanas, lai dalītos ar savām pārdomām par šo stāstu.

Jau no pirmajām stāsta lapaspusēm bija skaidrs, ka šis darbs, neskatoties uz erotikas žanru, neraisīs manī sajūsmu un vēlmi atstāt šo grāmatu plauktā, lai to vēlreiz kādreiz pārlasītu.

Erotikas un pikantu seksa ainu aprakstu šajā grāmatā netrūka. Kādai tīnei vai mājsaimniecei, kuru piepilda ilgas pēc kaut kā kutinoša, tas noteikti varētu patikt. Taču visu stāstu caurvij snobisms, tīņa vecumam atbilstoša uzvedība, ziepju operas notikumu attīstības gaita, jo ar stāsta varoņiem atgadās viss, kas vien var atgadīties.

Džonatans. Es lieliski saprotu, ka Latvijas grāmatu tirgus ir neliels, taču galvenā tēla izvēlētais vārds, manuprāt, ir gaužām neveiksmīgs. Cik Džonatanus-latviešus jūs pazīstat? Es – nevienu. Var jau būt, ka man ir ierobežots paziņu loks, bet tomēr Džonatans man nu nekādi neasociējas ar latvieti. Bet šajā stāstā Džonatans ir superseksīgs, superveiksmīgs un bagāts mačo-plastiskais ķirurgs. Iekārojams tik ļoti, ka sievietes pašas karas kaklā un guļas viņam apakšā, paplešot kājas. Bet Džonatanam ir baisa pagātne…nu it kā. Jāklis un sieviešu siržu lauzējs, auksts kā ledus, dzeltenās preses nemitīgas uzmanības objekts – baigais Alfa tēviņš, kuru grib visas, visur un vienmēr.

Sarunas pieklusa līdz apslāpētai murdoņai. Sieviešu sejās iegūla apbrīnas pilni, nepārprotami izsalkuši skatieni. Šur tur kāda pārsteigumā klusi ieelsojās, cita sāka smaidīt platāk vai, gluži pretēji, ne visai pārliecinoši centās demonstrēt pilnīgu vienaldzību. Klātesošie vīrieši saspringa, it kā sajutušies apdraudēti, tomēr uzkrītoši izlikās neko nemanām.

Ketlīna. Paijmeitiņa mājās, izcilniece mācībās, caca dizaineru drēbēs draugu lokā, bet sirdī (it kā) gluži kompleksaina, par sevi nepārliecināta sapņotāja, kas neuzdrīkstas atklāt vecākiem, ka it nemaz negrib kļūt par ārsti, tāpēc slepenībā kaļ plānus par mukšanu uz Ņujorku, lai kļūtu tur par modes dizaineri. Ketlīnai, spriežot pēc vārdiem, derdzas snobisms un lepnais dzīvesveids, taču viņas uzvedība nesakrīt ar “filozofiju”, jo stāstā tik uzsvērti un detalizēti tiek pieminēti slavenu dizaineru tērpi, kuros ikdienā tērpjas Ketlīna. Arī viņas automašīna nav no budžeta klases. Par nemitīgu dirnēšanu restorānos vispār klusēju.

Kāds kaut ko minēja par ārstu sūro dzīvi Latvijā? Izlasiet šo grāmatu, tā atklās, ka ārstu dzīve nav nemaz tik nožēlojama – lepnas villas un apartamenti, dārgas automašīnas, ceļojumi, dārgi hobiji, viesības ar ekskluzīvu šampanieti, TIKAI slavenu dizaineru drēbes.

Atgriežoties pie stāsta varoņiem – Džonatans izstūrējis no autosalona savā jaunajā Bentley, bet Ketlīna ņem un ietriecas lepnajā autiņā. Ceļu satiksmes negadījumam seko asu vārdu lavīna un slepenas domas katram varonim, ka varētu to otru paņemt priekšā un skarbi izjāt, atvainojos par tiešumu. Bet rīcība neseko, Ketlīna vienkārši pamet notikumu vietu. Tā lūk! Izcils paraugs tam, ka likums nav visiem viens.

Tālākie stāsta notikumi ir Greja 50 nokrāsu (50 Shades of Grey) un Grejas anatomijas (Grey’s Anatomy) apvienojums. Autore šajā grāmatā ir samudžinājusi visu un vēl vairāk. Gluži kā literatūras rasols. Tukšums. Daudz seksa. Izrādīšanās ar bagātību. Un tam visam pa virsu abu grāmatas varoņu mīla. Lielā mīla? Nu, nezinu gan. Viens nepārdomāts vārds, bilde dzelteno mediju interneta vietnēs, satikšanās ar “ex” – un viss, tiek uzmesta lūpa. Bērnudārzs, kaut kādu nenobriedušu tīņu attiecības. Lai izdaiļotu visu šo ziepju operu, protams, Džonatana un Ketlīnas attiecībām ir neskaitāmi nelabvēļi, kas vērpj intrigas, kaļ neģēlīgus plānus un nebaidās pat sašmucēt rokas. Grāmata noteikti nav garlaicīga, jo katrā lapaspusē kaut kas mutuļo, kaut kas briest un kaut kas drāžas. Ak jā, un nemitīgi tiek plēstas mežģīnes. Mans mērs bija pilns, kad tika apdraudēta Oscar de la Renta mežģīnu kleita.

Kam patiks Saplēstās mežģīnes? Tiem, kas grib palasīt kaut ko viegli lasāmu, piesātinātu ar erotiku un uzjautrinošu.