Meklējot skaisto kaimiņos-Traķi!

mazaa raganina
mazaa raganina 4. maijs 2011 00:00
5646

 

No gleznainās Austrijas pārcelsimies tepat uz blakus kaimiņvalsti Lietuvu. Vai Jūs zinājāt, ka pārdesmit kilometrus no Viļņas atrodas ne mazāk gleznaina vieta, ko par Traķiem sauc?(lietuviski Trakai)

 

Par šādu neparasti skaistu vietu tepat līdzās uzzināju pavisam nejauši no draugiem.lv ceļojumu sadaļas, izlasot vienu konkrētu stāstu un man bija skaidrs, ka man tas ir jāredz savām acīm. Šo braucienu mēs apvienojām ar Viļņas paskati, bet par Viļņu būs cits stāsts.

 

Tātad kas ir Traķi? Tā ir pilsēta, kas atrodas Lietuvas Dienvidos 30km no Viļņas. Kā katra sevi cienoša Lietuvas pilsēta arī šī sagaida mūs ar savu ,,stabu”- pilsētas simbolu! Līst lietus, bet man tas ir jānofotografē, lai tur lūst vai plīst!

 

Pilsēta atrodas ezeru ielokā, kur vien skaties, visapkārt ezeri un pats gleznainākais skats Traķu ezerpils pa vidu šiem ezeriem. Pils būve tika aizsākta 14.gs. sākumā un 15.gs. 15.-16.gs. tā kalpoja par Lietuvas cara Lielā un viņa ģimenes rezidenci. Šajā laikā vērojams pils uzplaukums – uz šejieni brauca augsti stāvošas personas un ārzemju viesi, tika rīkotas greznas dzīres un pieņemšanas, bet par bagātības, kas glabājās pilī, tika stāstītas neticamas leģendas.

 

Padomju gados tā tika pamatīgi nolaista, bet par laimi lietuvieši laikus attapās un sāka pili atjaunot. Šobrīd tā ir viena no galvenajiem tūrisma apskates objektiem Traķos. Tur regulāri notiek dažādi pasākumi un tas ir iecienīts apskates objekts gan pašu lietuviešu vidū, gan ārzemju tūristiem. Tā ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tūristiem tiek piedāvāta iespēja burāt ar jahtu pa apkārtējiem ezeriem, tas varētu būt ļoti romantisks pasākums.

Pretējā krastā redzama Užutraķu pils.

Šajā apvidū savulaik uz dzīvi apmetās karaīmi- turku tautas saimei piederošie iedzīvotāji.  Karaīmu mājas ir ar trim logiem uz ielas pusi. Viens logs esot veltījums Dievam, otrs dzimtenei, bet trešais Vītautam, kurš tautai ierādījis jauno mājvietu. Vītautam Dižajam 1389. gadā labpatikās atvest līdzi no Krimas karagājiena 400 tatāru un karaīmu ģimeņu. Valdniekam esot simpatizējusi viņu drosme un karotmāka, tādēļ viņš nolēmis no karaīmiem veidot personisko gvardi. Turklāt karaīmi bijuši veikli tirgotāji un prasmīgi amatnieki. Lietuviešu valdnieki atzinuši karaīmu autonomiju un privilēģijas. Mūsdienās Traķos dzīvo ap 60 šai mazajai tautai piederīgo; Lietuvā viņu ir 250, bet visā pasaulē – 2000. Traķu pilī karaīmiem veltīta neliela ekspozīcija, bet uzņēmīgais karaīms Jurijs pilsētā iekārtojis restorānu «Kybynlar», kur cienā ar kibiniem – pīrādziņiem ar jēra vai cūkas gaļu, biezpienu, kāpostiem. Pīrādziņu saturs atbilst klejotāju dzīves specifikai – tajos iecepa to, ko varēja sadabūt.

Karaīmu nams.

 

Šī pilsētiņa apbur ar savu šarmu, nesteidzību un mieru. Esmu šeit bijusi jau divas reizes un saka, ka trīs lietas, labas lietas...

Vecā pasta ēka.

 

Naktsmājas šeit ir gandrīz ik uz katra soļa, tomēr iesaku iepriekš rezervēt, lai nebūtu lieku raižu. No savas puses varu ieteikt šo viesu namu:,,Ant ežero kranto” www.pailsekite.dar.lt Jauka saimniece, ļoti patīkami numuriņi, romantisks skats pa logu. Vārdu sakot brauciet un izbaudiet!

Eh... rakstot šo visu es atkal sailgojos pēc pastaigas Traķos...

 

http://www.trakai.info/

 

lt

 

http://www.trakai.lt/

 

http://www.apollo.lv/portal/fun/articles/110994/0

 

 

 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
4. maijs 2011 20:03

Arī patik Traķi (Y)

lauritta123 4. maijs 2011 19:19

Esmu tur bijusi pirms daudziem gadiem- ar exdraugu braucām ar mašīnu nedēļu garā braucienā, nakšņojām ceļa krogos (tur parasti piedāvāja lētu naktsmītni vai kempingtipa māju) Tur tiešām ir vērts aizbraukt- skaisti!

madmozele 4. maijs 2011 18:06

Ieintriģēji,tepat kaimiņzemē tāds skaistums (F)

mazaa raganina 4. maijs 2011 11:48

Man arī ļoti, ļoti patīk Lietuvā, nezinu pat kāpēc!!!!!!!

Noelle 4. maijs 2011 11:36

Mjā, Traķos patiešām ir ĻOTI skaisti - arī pirms pāris gadiem aizbraucām apskatīt arī kaimiņzemi :) Vispār ļoti patīk Lietuva. Liekas, ka tepat kaimiņos, bet tā IR citādāka, to var just, jau pārbraucot robežu.

mazaa raganina 4. maijs 2011 10:21

Bet kāds skats no augšas!!!!Vau!!!!Man ir kartiņas, kas fotografētas no helihoptera(droši vien)--skats neatkārtojams!!!!!!

mazaa raganina 4. maijs 2011 10:19

Elpa aizraujas tajā brīdī, kad brauc Traķos iekšā- visapkārt ezeri un pa vidu neticami skaista pils.Ir tāds efekts!!!Kā pasakā! (angel)

silva9 4. maijs 2011 10:11

Lieliska un skaista vieta esmu ļoti sen atpakaļ bijusi labprāt pabūtu vēlreiz vasarā. :)

Ilze_Liekmane 4. maijs 2011 09:12

Skaista vieta, jauks ceļojuma apraksts :)