Medījot templiešu dārgumus

Linduchy
Linduchy 8. janvāris 2017 15:13
1304

Termometrs rādīja -18, zem kājām gurkstēja sniegs, sals pamatīgi koda degunā un vaigos. Devos mājās ar sildošu domu, ka tur mani gaida bezgala gards kakao un 448 lapaspuses bieza grāmata.

Man ļoti patīk lasīt. Un vēsturiski romāni mani aizrauj jo īpaši. Lasot var ceļot laikā un telpā. Paņemot rokās Olivera Peča grāmatu "Bendes meita un melnais mūks", aizceļoju uz 1660. gada aukstā un sniegotā janvāra Bavārijas pilsētiņu Šongavu, kur ir saindēts Lorenca baznīcas mācītājs. Pēdējiem spēkiem viņš vēl paspēj atstāt zīmi, kas norāda uz sensenu templieša kapu baznīcas kriptā. 

Bende Jākobs Kuisls, viņa meita Magdalēna un dakteris Simons ķeras pie leģendāro templiešu dārgumu meklējumiem, tomēr viņi nav vienīgie. Arī lielceļa laupītāju banda un baisais melnais mūks seko viņiem pa pēdām...

Olivera Peča sarakstīto vēsturisko kriminālromānu izlasīju ar lielu aizrautību un interesi. "Bendes meita un melnais mūks" ir stāsts, kurā harmoniski savijās reliģijas fanātisms, baisu ainu attēlojums, piedzīvojumu gars un zinātkāre, iedvesmojoši vietu apraksti, interesanti fakti par tā laika ārstniecību, attiecību sarežģījumi, absurdā lietu kārtība un šķipsniņa lieliska humora.

Kā jau kārtīgam kriminālromānam pienākas, šajā darbā netrūka asiņu, līķu un spriedzes. Ja esi gatava baisām ainām un piedzīvojumu spriedzei, "Bendes meita un melnais mūks" būs lieliska lasāmviela tumšiem, aukstiem un sniegotiem ziemas vakariem.

Grāmatas noslēgumā autors piedāvā nelielu ceļvedi pa vēsturiskajā kriminālromānā aprakstītajām vietām. Būtu interesanti kādreiz apskatīt šīs vietas dzīvē - doties savā ceļā pa pēdām templiešu dārgumiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies