Medījot svētlaimi

Linduchy
Linduchy 24. jūnijs 2018 19:29
1428

Pēdējā laikā Latvijas literatūras aprindas ir pārņēmusi iekāre un sekss. Un, protams, arī manā lasāmvielas sarakstā ierindojās erotiskās literatūras "svaigākais" izdevums - Ievas Sīmanes "Svētlaimes medniece".

Sāksim ar grāmatas noformējumu. Zinu, ka nav pareizi vērtēt grāmatu pēc tās noformējuma, tomēr vizuālais noformējums man ir svarīgs, lai vispār rastos vēlme atvērt grāmatu un sākt to lasīt. Rozā krāsa mani uzrunā jebkādos veidos, grāmatas vāku rotā juteklisks pieneņpūkas attēls ar rasas pilienu - ļoti glīti, tāpēc grāmata par to vien jau saņem no manis cepumu.

Stāsts. Nu, grāmata ir par un ap seksu. DAUDZ seksa! Patiesību sakot, tajā nav nekā cita, izņemot seksu ar dažādiem vīriešiem, dažādās vietās, pozās, laikos un salikumos, jo grāmatas varone Eva alkst pašizzināt sevi. Iekāre viņai mēdz rasties visnegaidītākajos brīžos. Ļauties? Jā! Labāk nožēlot izdarīto, bet vēl labāk nenožēlot neko - tāds ir Evas dzīves vadmotīvs. Pievilcīgās un seksapīlu izstarojošās Evas dzīves ceļā tiek sastapti daudz un dažādi vīrieši, un visi viņi pat nav pēc viena šablona štancēti. Evai patīk daudzveidība, viņa ļaujas piedzīvojumiem, viņa uzklausa savas vagīnas sirdspukstus.

Pikantu un ļoti pikantu stāstiņu apkopojums. Bez kautrēšanās, pavisam atklāti un tieši. Notikumu un sajūtu procesu nepiesedz tikumības plīvurs vai romantisks ziedu pušķis - šajā grāmatā sekss ir kā uz delnas. Jā, iespējams, ka daudziem tas var šķist mulsinoši un pat nepieņemami. Kāds varētu Evu apzīmēt ar skarbāku vārdu - nogribējusies nimfomāne, kurai iekāre un vagīnas vēlmju apmierināšana ir pirmajā vietā. Taču, ja esi atvērta erotiskam piedzīvojumam, vari iekļaut šo grāmatu vasaras lasāmvielas sarakstā.

Un vēl vienu lietu es vēlētos īpaši izcelt. Pārmaiņas pēc, šis stāsts ir par "parastajiem mirstīgajiem" jeb vidusslāņa latviešiem. Nekādu privāto lidmašīnu, lepnu superauto, ekskluzīvu ceļojumu uz eksotiskām salām, dizaineru drēbju un citu luksus dzīves elementu. Es nesaku, ka luksus dzīvesstils būtu kaut kas slikt, tomēr pēc Greja 50 nokrāsām tas jau bija kļuvis tik klišejiski.

Īpašs cepums autorei par uzdrīkstēšanos uzrakstīt un publicēt šo grāmatu mūsu mazajā Latvijā, kur viens otru labi pazīst, kur vienam latvietim otrs latvietis ir gardākā uzkoda un aprunāšanas objekts.

Ieteikums no manis - ja attiecībās ar partneri ir iezagusies rutīna, ieplānojiet sev brīvdienas. Rezervējiet numuriņu viesnīcā vai paņemiet telti un dodieties kaut kur pie dabas. Ideāli, ja atradīsiet kādu purva ezeriņu. Un veltiet laiku viens otram, rotaļīgi lasot viens otram priekšā fragmentus no grāmatas. Es esmu pārliecināta, ka lasīšana transformēsies jaunās sajūtās.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies