Medījot Austrumu noskaņu

Autors: Linduchy, 2017. gada 19. marts, 19:42:03
Medījot Austrumu noskaņu

Kādu laiku atpakaļ Rasas savā Facebook lapā padalījās ar bildēm no Austrumu noskaņās noformētas kafejnīcas. Toreiz nodomāju, ka man noteikti šī vieta ir jāapmeklē. Lai arī Dobele atrodas salīdzinoši netālu no manas dzīvesvietas, tomēr kaut kā nekādīgi nesanāca man doties izpētes braucienā. Bet nu beidzot tas ķeksītis ir ievilkts - kafejnīcā ir būts!

Kafejnīca "Karakums" atrodas netālu no Dobeles autoostas - tirdzniecības centrā Muldavas ielā. Agrāk šad un tad sanāca braukt uz Dobeli - un katru reizi šajā tirdzniecības centrā mani sagaidīja jau atkal jauna kafejnīca/picērija. Cerams, ka "Karakumam" būs ilgs mūžs. 

Bet nu vērtējums>>>

Interjers - šajā ailē kafejnīcai dodu 5 zvaigznes, jo Austrumu tēma man ir īpaši mīļa. Nedaudz gan pietrūka austrumnieciskas mūzikas atmosfērai, jo fonā skanošais radio ar mūsdienu pop-hitiem nenoliedzami atbilst jauniešu gaumei, bet absolūti neatbilst Austrumu koncepcijai.

Ēdiens - mani pārsteidza, ka "Karakumā" nav nekā no Austrumu tradicionālajiem ēdieniem. Sanāca nedaudz vilties, jo ēdienkartē plašā piedāvājumi latviešu iecienītie standarta ēdieni - soļankas, karbonādes, picas utt. Ēdienkarte absolūti neatbilstoša vietas nosaukumam un noformējumam. 

Lai arī ēdienkartē nespēju atrast neko pat attāli atbilstošu "Austrumiem", paliku pie meža sēņu krēmzupas un kartupeļu picas ar daudzsološu nosaukumu "Karakums".

20170319191718-23480.jpg

Krēmzupa izrādījās pat ļoti garda un sātīga. Protams, viens pasaulslavens pavārs vaicātu - kas tie par "zaļajiem putekļiem" uz šķīvja malas. :D Ja izdomāsiet ņemt šo zupu, otro ēdienu neņemiet - puncītis būs pilns! Cik labi, ka man pietika veselā saprāta neņemt vēl desertu.

20170319192017-52268.jpg

Pēc zupas mums atnesa kartupeļu picu "Karakums", kas būtībā ir milzīga kartupeļu pankūka ar biezu siera, salami un tomātu cepuri. No skata vien man jau bija skaidrs, ka šo milzeni es nevarēšu apēst. Nobaudīju vien nelielu gabaliņu, pārējo iepakojām picas kastē un aizvedām uz mājām - vakariņām. Kartupeļu pica tev patiks, ja garšo kartupeļu pankūkas un nav iebildumu pret kalorijām. Es pat negribu zināt, cik tur to kaloriju ir. :D

Ēdienu vērtējums svārstās starp 3 un 4 zvaigznēm - mani tiešām apbēdināja, ka ēdienkartē nebija nekā austrumnieciska.

Kopumā vērtējot, Karakums ir vizuāli stilīga vieta, kur var kārtīgi paēst STANDARTA latviešu ēdienus, bet Austrumu noskaņai ar interjeru vien ir par maz.