Mazs līkums pa kaimiņzemi Lietuvu – 2.diena

pece
pece 7. septembris 2010 00:00
864

Mazliet ar kavēšanos, bet turpinu ceļojuma aprakstu. Otrais ceļojuma dienas rīts mūs sveicina pie Trakai ezera, pāri ezeram paveras burvīgs skats uz pili, nu jau dienas gaismā.

 

Lasi šeit 1.daļu!>>

 

 

Rīts ir gana drēgns un vējains, peldei ezerā nesaņemamies, bet dodamies uz pašu pilsētiņu. Kā jau ierasts izmantojam tūrisma informācijas centra pakalpojumus, lai iegūtu papildus informāciju. Dodamies iekarot pili.

 

 

 

Pils iekšpuse:

 

 

Izložņājam iekšpusi. Apskatām arī ekspozīciju par karaīmiem – kas savā laikā ir ieceļojuši Krimas tatāri, kuri savas tradīcijas, baznīcu, ticību un ēdienus ir saglabājuši līdz mūsdienām.

 

 

Šim bruņiniekam nez kāpēc nav aizsargāta vārīgā vieta....

 

 

Mazliet dīvains šaujamrīks.

 

 

Pārītis....

 

 

Pils ārpuse.

 

 

Te mūsu kempings no otra krasta.

 

Vēl viena muižiņa ezera krastā.

 

 

Kuģītis, kas vizina pa ezeru, mēs gan tā arī nesadūšojāmies izbraukt, jo viļņi bija gana lieli un vējšs brīžiem pūta dvēseli laukā no ķermeņa.

 

 

Karaīmu baznīca – ticība kaut kas pa vidu starp jūdaistiem un islamu.

 

 

Baznīca no iekšpuses.

 

 

Pusdienojam karaīmu kafejnīcā. Ēdieni ir specifiski, bet ļoti garšīgi. Visvairāk esam sajūsmā par viņu speciālajiem pīrādziņiem ar dažādajiem pildījumiem – sākot ar gaļu, beidzot ar ķiršiem un citiem kārumiem.

 

 

Tālāk mūsu ceļš ved uz Druskinikiem. Šīs pilsētiņas piekājē atrodas Grūtas parks, kur var apskatīt daudzas lietas no padomju gadiem. Kolekcija ir sākusies no pilsētām aizvācamiem Ļeņina pieminekļiem un dažādiem citiem padomju varas apliecinājuma simboliem.Mazliet kara tehnikas.

 

 

Manas bērnības karuseļi.

 

 

Neliels mūsdienīgs zoodārzs.

 

 

 

Mazliet padomijas sarkanā stūrīša.

 

 

Komunisma varenie.

 

 

Gāzētā ūdens automāts.

 

 

Vēl šādi tādi objektiņi.

 

 

 

Tālāk dodamies uz Druskinikiem - jo vakara noslēgumā plānojam apmeklēt Akvaparku. Akvaparks esot lielākais Baltijā, jāatzīst, ka trubu tur tiešām ir vairāk, viļņu baseins iespaidīgāks un pirts zona pieaugušajiem ar 18 dažādām (!) pirtīm pat nav ar ko Latvijā salīdzināt. Tā kā pirts zona ir tikai pieaugušajiem, tad bērnus ir iespēja atstāt rotaļlaukumā uz stundu par brīvu. Izmaksas - ģimenei ar diviem bērniem kopā ar pirts zonu izmaksāja ap 33 LVL uz trim stundām.

 

Nakšņojām privātmājā, kur tiek izīrētas istabiņas. Virtuvi un labierīcības dalījām ar vienu poļu ģimeni. Pie mājas lapene, kuru neizmantojām, jo nesanāca un šitāda dīvaina ierīce:

 

 

.... kas izrādījās ir lauku virtuve:

 

 

Un kaimiņš izvēlējies dīvainu veidu kā audzēt ķirbi:

 

 

Papildus informācija - Trakai:

http://www.trakai.info/trakai/en/e107_plugins/wrap/wrap.php?15.

 

Druskininki:

http://info.druskininkai.lt/en/

 

Druskininkai akvaparks:

http://akvapark.lt/en/

 

Grūtas parks:

http://www.grutoparkas.lt/

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 7. septembris 2010 15:58

amelie,
Paldies! Vismaz zināšu, ka kādam tas noder!

Tuvākajā laikā pabeigšu ceļojuma aprakstu, vēl trešā ceļojuma diena palikusi.

amelie 7. septembris 2010 15:08

Pece! Pateicoties Taviem aprakstiem - mūsu ģimene jau ir ieplānojusi dotie uz kaimiņu zemi pa Tevis veidoto maršrutu:)nu ar maziem izņēmumiem!Paldies!(F)