Mazais ceļojums uz Bauskas pusi

pece
pece 15. jūnijs 2012 08:00
1038

Pamodāmies sestdienas rītā un ieraugot labos laika apstākļus nolēmām doties mazā izbraukumā uz Bauskas pusi.

Mazā ceļojuma sākums nebija diez ko veiksmīgs, jo uzdūrāmies ceļa remontiem un satiksme virzījās ļoti lēnām. Atpakaļceļā izmantojām citu maršrutu uz Rīgu un apbraucām ceļa remontus bez problēmām. Tāpēc plānojot mazos izbraukumus ir vērts pirms tam apskatīties Plānoto ceļa remontu karti: http://www.lvceli.lv/LV/?i=1141.

Pirmais apskates objekts – Trušu pilsētiņa Codes pagastā, pašā šosejas malā. Apskates objektā pirmais mūs sagaida ēzelis, kurš ir gatavs komunicēt ar visiem, kas to vēlas.

Te ir aplūkojamas vairāk nekā 65 dažādas trušu šķirnes, kuras dzīvo skaistās mājiņās, kuras līdzinās baznīcai, pilij, muižām un mājām.

Un tieši šobrīd lielākajai daļai trušu mammu ir jau apvēlies mazo trusēnu metiens un aploki mudž no maziem dažnedažādu krāsu pūkainiem trušu mazuļiem. Trusēnus var paglaudīt! Ieejas maksa 2 lati no pieaugušā, un 1.50 lati no  bērna, ģimenes biļete 5 lati.

Mūs sagaidīja pats saimnieks, kurš iekasēja samaksu tikai par pieaugušajiem un bērniem ļāva apmeklēt trušu pilsētiņu par brīvu. Man būtu gribējusies kāda skaidri pamanāma norāde no šosejas, bet kā jau minēju šo pilsētiņu var pamanīt no šosejas tāpat. Vairāk informācijas http://www.trusupilsetina.lv/

Tālāk mūsu ceļš veda uz V.Plūdoņa muzeju „Lejniekiem”, kur noskatījāmies Multiplikācijas filmu „Zaķīša pirtiņu”, iepazināmies ar muzeja ekspozīciju, iepazīstināju mazos ar stellēm, un dažādām citām mājas ierīcēm. Pēc tam aplūkojām ekspozīciju ratnīcā, kas ir unikāla ar saviem apskatāmajiem objektiem – greznajiem līķu ratiem.

Pēc tam paviesojāmies „Zaķīšu” pirtiņā pie zaķiem, izšūpojāmies šūpolēs.

Pie pirtiņas ir burvīga terasīte ar skatu uz upi, tā vien gribējās paņemt tasi kafijas un tur pasēdēt un pameditēt. To gan atlikām uz citu reizi, jo kafijas nebija līdzi.

Ja paveiksies ar muzeja darbiniekiem, tad dzirdēsiet fantastisku aizraujošu stāstu gan par pašu dzejnieka dzīvi, gan ekspozīcijas priekšmetiem. Vienmēr ir iespēja paņemt gida pakalpojumus. Šī ir arī ideāla vieta piknikam – klusa un skaista! Ieejas maksa 1 lati no pieaugušā un 0,50 lati no skolnieka.

http://www.latvia.travel/lv/vila-pludona-memorialais-muzejs-maja-lejenieki

Pēc tam nolēmām meklēt vietu, kur sākas Lielupe saplūstot kopā Mūsai un Mēmelei. Tā vieta ir apmēram puskilometru aiz Bauskas pils. Atstājām auto stāvvietā, un devāmies gar Bauskas pils mūriem ekspedīcijā. Ceļš ved gar estrādi, kur starp solu rindām ir mārpuķīšu klājies, cauri parkam, pāri tiltiņam un tad līdz salas galam. Mazie bija priecīgi izstaigāties un izskrieties. Šeit ir izveidodas arī vairākas piknika vietas, tā, ka droši var ņemt līdzi piknika grozu! Šoreiz Bauskas pili no iekšpuses neizpētījām, atstājām to citai reizei.

Tālāk mūsu ceļš veda uz zemnieku sētu un mašīnu muzeju Miķelis. Šī ir vieta, kuru esam apmeklējuši vairākkārt un gribētos, lai tādu vietu būtu aizvien vairāk. Tā kā bijām izsalkuši, tad iesākumā ieturējām pusdienas kafejnīcā, ar burvīgu apkalpošanu, gardiem ēdieniem, lielām porcijām. Cenas vidējas, ļaužu ar netrūkst.

Kamēr gaidījām ēdamo, bērni izdauzījās pa rotaļlaukumu turpat blakus. Kas patīkami, gan par ēdieniem kafejnīcā, gan muzeja apmeklējumu var norēķināties ar karti. Tālāk devāmies uz motormuzeju, kur angārā izvietotas gan ugunsdzēsības mašīnas, gan vecās padomju laika vieglās automašīnas, gan arī lauksaimniecības tehnika.

Pie ekspozīcijas sagaida vīriņš, kurš iedod biļetes, jo par tām esam jau samaksājuši. Vīriņš ir šī muzeja dvēsele, kurš ir gatavs par katru no eksponātiem izstāstīt visu ko vien viņš zina. Gan jau ir iespējams pieejami arī gida pakalpojumi, bet šoreiz bez tā var arī iztikt. Tālāk dodamies uz lauku sētu un kārtīgi visu apskatām. Ieejas biļetes pieaugušajiem 1 lats, skolēniem 0,50 lati, pirmsskolas vecuma bērniem par brīvu.

Vairāk informācijas http://www.mikelis.lv/

Gribējām vēl apskatīt Bauskā esošo Rīgas motormuzeja filiāli, bet to atstāj kādai citai reizi, jo nespējām iekļauties darba laikā.

Vairāk bildes fotoblogā! 

{fotoblog:2528}

Kopumā bijām labi pavadījuši laiku un izklaidējušies!

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kad Tu pēdējo reizi biji Bauskā? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies