Mārcis Maņjakovs, Zane Dombrovska un Raimonds Macats ieraksta īpašu veltījumu Latvijas dzimšanas dienai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 4. novembris 2020 11:16
348

Īpašu sveicienu par godu Latvijas valsts 102.dzimšanas dienai, ko svinēsim 18.novembrī, sarūpējuši Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārcis Maņjakovs, dziedātāja un aktrise Zane Dombrovska un mūziķis Raimonds Macats, ierakstot Brigitas un Andra Ritmaņu dziesmu «Es mīlu Latviju» (atgādināsim, ka viņi ir arī populārās dziesmas «Manai tautai» autori), kas klajā nāk tieši pirmssvētku laikā.

M. Maņjakovs stāsta, ka pirmoreiz Brigitas un Andra dziesmu dzirdējis, pirms daudziem gadiem viesojoties Amerikā, kur viņš piedalījās mūzikla «Brīnumputns» iestudējumā un satika Brigitas ģimeni. «Toreiz dziesmu «Es mīlu Latviju» bija iedziedājušas Brigitas meitas un Artūrs Rūsis. Klausījos šo dziesmu, un, skumstot pēc Latvijas, bieži arī pats to dziedāju. Turklāt Andra Ritmaņa sarakstītie dziesmas vārdi mani uzrunāja tik ļoti, ka tieši tos izvēlējos nolasīt svinīgajā koncertā, kuru mūsu teātris rīkoja 2018.gada 18.novembrī, kad svinējām Latvijas valsts simtgadi.» Dziesma Latvijā Mārča sniegumā pirmoreiz publiski izskanēja 2018. un 2019.gada vasarā rīkotajos koncertos «Mīlestība». 

Savukārt šoruden, kad vīrusa dēļ notiek daudz mazāk kultūras pasākumu un ir zināms, ka 18.novembrī netiks rīkoti nekādi plaši Latvijas valsts dzimšanas dienas pasākumi, Zane un Mārcis nolēma, ka būtu labi šo dziesmu ierakstīt vēlreiz un šoreiz to veltīt tieši Latvijas dzimšanas dienai, jo, «šis ir īpašais mīlestības vēstījums. Varbūt tieši mīlestība var izārstēt pasauli šajā laikā, kad visi cīnās un grūstās, paši īsti nesaprotot, kāpēc to dara.»  Tā tapa mūziķa Raimonda Macata aranžētās dziesmas ieraksts, kuru Zane un Mārcis nu piedāvā klausītājiem. 

Savukārt dziesmas mūzikas autore Brigita Ritmane, uzzinot par tapušo ierakstu, saka paldies māksliniekiem un novēl: «Mīļie latvieši, sūtu jums sveicienu no Kalifornijas! Mūs visus vieno mīlestība uz Latviju, un to vislabāk, manuprāt, izsaka manas un tēta kopīgi uzrakstītās dziesmas pēdējās rindiņas: «Lai gaisma vienmēr tumsu aizdzīt spētu, un mēs ikviens šai zemē zelta graudus sētu!»»

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies