Māras Upmanes-Holšteines dzelzceļa pieturu atmiņu punkti

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2016. gada 23. jūlijs, 19:06:04
Māras Upmanes-Holšteines dzelzceļa pieturu atmiņu punkti

Ikvienam no mums ir vietas, kas saistās ar patīkamām atmiņām, kurās kādreiz gribētu atgriezties. Vienam tās ir vecvecāku lauku mājas ar omītes gardajām maltītēm, bet citam – vieta, kur pirmoreiz tika sastapts vīrs vai sieva. Par saviem mīļākajiem dzelzceļa pieturu atmiņu punktiem šoreiz stāsta mūziķe Māra Upmane-Holšteine.

20160723190420-55702.jpg

Ķemeru stacija. “Ķemeru dzelzceļa stacija ir mana bērnības stacija, kurā ar ģimeni viesojāmies ikreiz, kad devāmies uz vasarnīcu. Neskaitāmas reizes uz to ir arī skriets un knapi paspēts uz vilcienu. Tāpat - ar velosipēdu braukts uz staciju pretī kādam no mājiniekiem,” teic Māra.

20160723190444-57815.jpg

Siguldas stacija. Dzelzceļš savu lomu nospēlēja arī Māras Upmanes-Holšteines kāzu dienā – tieši Siguldas stacija kļuva par vienu no nozīmīgākajiem pieturas punktiem, kurā draugi bija izveidojuši mazu skatuvīti un lika Mārai ar vīru kopīgi dziedāt vienu no satikšanās dziesmām. Apkārt esošie cilvēki bijuši ne mazāk pārsteigti kā pati Māra un Jānis. Nu katru reizi, braucot garām Siguldas stacijai, viņa atminoties šo notikumu.

20160723190500-52689.jpg

Skats no Friča Brīvzemnieka ielas viadukta. Kā stāsta Māra, viens no dzelzceļa punktiem, kur sanāk atgriezties atkal un atkal, ir nelielais tilts netālu no Torņakalna stacijas, no kura paveras skaistais skats uz Friča Brīvzemnieka ielas viaduktu. Pa šo tiltu itin bieži sanākot doties pastaigā ar mazo meitiņu, ejot ciemos pie Māras tēta. Tētis savukārt vienmēr priecājas, ka no šī tiltiņa labi var redzēt Jaunā gada nakts salūtu.

20160723190523-92079.jpg

Daugavpils stacija. “Tieši Daugavpilī šovasar kopā ar grupu aizvadījām pēdējo koncertu, pirms devos mazuļa gaidību brīvdienās. Pēc koncerta, pašā nakts melnumā, devāmies uz Daugavpils staciju, lai uzņemtu fotogrāfiju aplikācijai “Dzelzceļa spēle. Toreiz un tagad”. Nu man Daugavpils stacija asociējas ar skaistu koncertu sezonas noslēgumu un arī ar to, kā spēlē tika “ievilkti” pārējie “Astro’n’out” dalībnieki,” stāsta mūziķe.

20160723190540-40062.jpg

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs. “Jau kā ikgadēja tradīcija ir izveidojušies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” ziemas koncerti, kuri noris Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Katru gadu mēs visi atkal aicinām draugus, atbalstītājus, Ziedoņa fanus tikties un ar mums kopā meklēt “ziedoniskās” vērtības, un vienkārši izbaudīt skaistu koncertu. Tas ir ikgadējs notikums, kuru paši ļoti gaidām, un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja būtība ļoti labi saskan ar Imanta Ziedoņa muzeja galveno domu – vienmēr būt ceļā.”