MansPrezidents.lv aicina rīkot saprotamu prezidenta izvēli

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2015. gada 14. aprīlis, 00:00:00
MansPrezidents.lv aicina rīkot saprotamu prezidenta izvēli

13.aprīlī, iestājoties par Latvijas Republikas Valsts prezidenta vēlēšanu savlaicīgu kandidātu izvirzīšanu, kas ļautu sabiedrībai ar tiem pienācīgi iepazīties, kā arī aicinātu deputātus rūpēties par valsts augstākās amatpersonas saprotamāku izvēli, portāls ManaBalss.lv uzsāk līdzdalības kustības MansPrezidents.lv pirmo kārtu, kurā iedzīvotāji aicināti iesūtīt savu prezidenta kandidātu.

Pēc nedēļas, 20. aprīlī, MansPrezidents.lv atklās otro kārtu, kad vietnē publicēs kandidātus, kuriem partijas vai atsevišķi deputāti pauduši publisku atbalstu, kā arī cilvēkus, par kuriem no 13. līdz 17. aprīlim būs saņemti visvairāk iedzīvotāju ieteikumu. Visbeidzot, no 20. aprīļa Latvijas iedzīvotāji varēs nodot savu virtuālo balsi par kādu no publicētajiem kandidātiem, šādā veidā arī aicinot Saeimas deputātus uz atklātu balsojumu, kurā ņemts vērā sabiedrības viedokli.

MansPrezidents.lv veidotāja, portāla ManaBalss.lv vadītāja Madara Peipiņa uzsver, ka šī nav kustība par tautas vēlētu prezidentu, bet gan aicinājums deputātiem veidot demokrātiskas sabiedrības cienīgu un caurskatāmu prezidenta izraudzīšanās procesu:

“MansPrezidents.lv būs iedzīvotāju atbilde uz Saeimas deputātu atkārtoti pausto vēlmi Valsts prezidentu ievēlēt slepenā balsojumā, un mudinājums deputātiem nākotnē nodrošināt caurspīdīgāku un saprotamāku ievēlēšanas kārtību. Prezidenta izvēle ir izvērtusies par traģikomisku farsu un absurda teātri. Bet vairāk nekā citus gadus iedzīvotāji vēlas debatēt par prezidentam nepieciešamajām kvalitātēm, ir neapmierināti ar kandidātu izvirzīšanu pēdējā brīdī. MansPrezidents.lv ir instruments, ar ko cilvēki varēs paust savu atbalstu kandidātiem un mēs rūpēsimies, lai šis sabiedrības viedoklis tiktu publiski nodots tieši Saeimas deputātu rokās,” stāsta Peipiņa.

Atklātais iedzīvotāju balsojums MansPrezidents.lv sāksies 20.aprīļa 12:00 un ilgs līdz Valsts prezidenta ievēlēšanas brīdim.  Par izvirzītajiem kandidātiem ar savu internetbankas autorizāciju varēs parakstīties ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Savāktie paraksti apkopotā veidā tiks nodoti Saeimas deputātiem Valsts prezidenta ievēlēšanas dienā.

Projektu īsteno nodibinājums “Sabiedrības līdzdalības fonds” un portāls ManaBalss.lv.

Iniciatīvas mājas lapa: mansprezidents.lv