Mans šī brīža darbs

LosOjosVerdes
LosOjosVerdes 31. jūlijs 2016 16:35
1739

Meitiņa rudenī uzsāks bērnudārza gaitas, kā dēļ es varēšu doties sava darba gaitās. Palēnām sāku caurskatīt darba sludinājumus.  Katru dienu. Dažādos portālos. Tā aizrāvos, ka paskatījos dažādu profesiju pārstāvjiem piedāvātās vakances.

Jūs meitenes, gribat smieties? Brīžiem pat tā, ka vēders jāpietur?:D Lasiet darba sludinājumus!  Nerunāšu jau par to, ka gandrīz nekur, izņemot ārvalstu kompāniju darba piedāvājumus, netiek minēts atalgojums (vien neko neizsakošais "spējām atbilstošs, ieguldījumam atbilstošs utmldz.) Tas laikam tādēļ, lai pie darba tiktu nevis atbilstošākais kandidāts, bet gan tas, kurš mazāk paprasīs. Ak, jā, vēl algu min tur, kur tā ir minimālā:D Kā piemēru varu minēt firmas x sludinājumu ar tekstu "konkurētspējīgs atalgojums, sākot no 370 bruto". Nu mežonīga konkurence!

Un, protams, prasībām neatbilstošs atalgojums vai vispār prasības tādas, ka īsti nespēj saprast, vai ar vienu cilvēku ir plānots aizstāt vesela ofisa prombūtni (universālais kareivis) vai varbūt konkrētajā ofisā laiks rit savādāk kā šeit, ārpasaulē.

Smaidu sejā izsauc arī tāds bonuss kā ""apmaksāts atvaļinājums", "vienmēr laikā izmaksāta alga", "nomaksāti nodokļi" utt. It kā varētu un drīkstētu būt savādāk? Un to piemin arī zināmas, Latvijā vienas no lielākajām kompānijām. Saprastu, ja kaktu kantorītim apmaksāts atvaļinajums ir kaut kas ārkārtējs un nesasniedzams. ..

Tad, protams, daudzi piemin "labu, pretimnākošu, draudzīgu kolektīvu", bet man vislabāk patika tas priekšnieks, kurš apsolījās būt "cilvēcīgs":D

Tad bija uzņēmums, kurš savam administratoram vai kam tur pie galvenajiem darba pienākumiem min "klientu sagaidīšana un smaidīšana". 

Tad kāds darba devējs solījās savam menedžerim nodrošināt "klientus gatavus pirkt". Nez, kam tad vēl menedžeris nepieciešams? Ja jau stāv rinda, kas ir gatavi pirkt:D Tad tik jāsit čeki, un miers.

Vēl neizpratni raisa "mūsdienīga darba vide". Kas zem tā slēpjas, jūsuprāt? Apmaksāta kafija, pilnveidošanās kursi, kolektīva ceļojumi vienu reizi gadā? Vai tomēr vienkārši apmaksāts telefons, personālais dators, dienesta auto? Vai varbūt izremontētas telpas, kondicionēts gaiss, iespēja paēst pusdienas, neslēpjoties zem galda? 

Pie bonusiem darba devēs min "dalība korporatīvajās ballītēs", "iespēja dot guvumu firmas attīstībā", bet šis bonuss man patika vislabāk "iespēja uz darbu doties ar Rīgas Satiksmes autobusu". Lasīju vairākas reizes, domādama, ka esmu kļūdījusies vai kaut ko neizlasījusi. Nu nē, tieši tā tas arī bija-melns uz balta. Superīgs bonuss, ko pats sev nemaz nevar katru dienu nodrošināt:D

Un tad pasmaidīt lika uzņēmuma, kas tirgo kaut kādus piepūšamos sēžammaisus vai ko tmldz., prasība savam pārdevējam "viduvēja fiziskā sagatavotība, kas vajadzīga, demonstrējot preces klientiem". Mēģināju vizualizēt to skatu:)

Secinājums ir viens-vispievilcīgākās ir starptautiskās kompānijas ar skaidrām prasībām, mērķiem no savas puses un skaidriem piedāvājumiem man kā potenciālajam darbiniekam. Kad mūsu darba devēji sapratīs, ka jo neskaidrākas vai neobjektīvākas prasības uzstādīs attiecībā pret darbinieku, pretī solot vai nu neko vai pašu minimumu, jo mazāk atbilstošu pretendentu pieteiksies? 

Es, piemēram, arī senāk sūtīju savu CV ar norādītu vēlamo atalgojumu-gan lai darba devējs netērē savu, ne manu laiku, ja tas kādam no mums nav pieņemams. Bet bija taču arī tādi, kas pamanījās uz interviju aicināt, kaut solīja daudz mazāku algu.. 

Arī darba devējiem, ne tikai ņēmējiem, ir jāpaseko tam, vai "mājasdarbs" ir izpildīts. Visur raksta par nepareizi vai kļūdaini noformētiem CV, par smieklīgām e-pasta adresēm, no kurām, tie tiek sūtīti. Un tā ir taisnība-pati reiz tādus saņēmu kaudzēm. Tāpat darba ņēmējam būtu jāpainteresējas par potenciālā darba devēja darbības sfēru un arī reputāciju utt. Taču arī darba devējs tomēr rūpīgāk varētu gan izvērtēt sava darba sludinājuma tekstu, gan intervijās neiztikt ar "kā jūs sevi redzat pēc 10 gadiem?" tipa jautājumiem vai vienkāršukandidāta sociālā profila izzondēšanu.

Lai mums visām izdodas atrast savu sapņu darbu par sapņu algu pie sapņu priekšnieka:)

 

Foto no bestcareermatch.com

Vasaras beztēmas blogu konkurss

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LosOjosVerdes 1. augusts 2016 18:37 hiperkeri

Manai mazākajai būs 3 oktobrī. Tā kā laiks doties dzīvē....laikam....:D
Tev jau tikko pārmaiņas bija, tā kā varbūt vajag piebremzēt, ne?:)

hiperkeri 1. augusts 2016 15:20

Sveika! O,apsveicu ar jauno plānu:)
Nu tēma Darba meklējumi ir īpaši komiska:) Pašlaik arī mani skar idejas,vai kaut kas būtu jānomaina manā profesijā,tādēļ interesanti palasīt Tavu pieredzi arī:) Cik gadiņu jau ir meitiņai?

Kerstyna 1. augusts 2016 09:53

Darba sludinājumiem vienmēr pārlaižu acis... pa diognāli, bet tie teksti... jā.. nu tie ir ļoti pat dīvaini, kā Bites reklāmas, kur piesola bonusā to, kas jau ir komplektācijā. Pati pilnīgi netīši izlasīju sludinājumu un tā nu 14 gadus vairs nestrādāju reanimācijā, kur domāju, ka strādāšu ilgi, ilgi. Nekad nevari zināt, kad ieraudzīsi savu liktinego... sludinājumu :D

Linduchy 31. jūlijs 2016 21:39

Mūsdienīga darba vide ir tāda, kur darbs nenorit sveču gaismā, nestāv vergturis aiz muguras ar pātagu :D

Ciao 31. jūlijs 2016 21:35 LosOjosVerdes

Taisnība(Y)

LosOjosVerdes 31. jūlijs 2016 21:18

Ja ir personāla vadības speciālista sacerējums, tad jābrīnās arī par tā gudrīša, kas viņu tur iesēdināja, kompetenci vai vienaldzību. Kaut gan, protams, visu jau tā nevar izsvērt. Bet atbildot uz VIT@, ka ne visur ir personāldaļa, kas patiešām tā arī ir, gribu teikt-bet tad lai vadība neuzvedas tā, it kā viņi būtu mega liels uzņēmums ar superkonkurētspējīgu piedāvājumu. Jo mana personīgā darba pieredze un tagad, lasot darba sludinājumus, ļauj man secināt, ka tieši tie lielie un maksatspējīgie, un darbinieku novērtētspējīgie, un "moderno vidi" piedāvāt varošie īstenībā nemaz tos blablabla neraksta. Tikai ambiciozi kaktu kantorīši, kas grib būt megastāri un kas meklē sev peramos:D

Ciao 31. jūlijs 2016 21:05 LosOjosVerdes

Krēls, galds , stacionārais dators ROFL nu tādā garā.. atļaušos piebilst, ka ne visiem uzņēmumiem ir tādi lielumi un cilvēka resursi, lai būtu atsevišķa personāla nodaļaROFL

ilzy 31. jūlijs 2016 20:59

Sludinājumus sacer Personāla vadības speciālists, nu tad nu var novērtēt kāds katrā vietā ir gadījies.

LosOjosVerdes 31. jūlijs 2016 20:52

Bet mūsdienīga darba vide ir kas? Idejas?

LosOjosVerdes 31. jūlijs 2016 20:47

Ai, atalgojums ir nieks. Zinu, ka dabūšu tik vai apmėram, cik vēlos jeb cik vajag:D Bet tie teksti, tiripiri riņķī apkārt, bez konkrētām lietām....kā tādi daiļ@irsėji.

Linduchy 31. jūlijs 2016 20:42

Jap, es arī esmu pamanījusi, ka sludinājumos meklē darbiniekus ar kosmoskuģa inženiera kvalifikāciju...par apkopējas atalgojumu :D

LosOjosVerdes 31. jūlijs 2016 20:41 VIT@

Jā, biju to pamanījusi:) Tipiska situācija:D

Linduchy 31. jūlijs 2016 20:41 VIT@

ROFL

Ciao 31. jūlijs 2016 20:33

Par tēmu ROFL

LosOjosVerdes 31. jūlijs 2016 16:45

Ui, piedodiet, divas reizes iekopējies!