Mans rudens kino

Autors: LosOjosVerdes, 2015. gada 24. oktobris, 19:22:49
Mans rudens kino

20151024193856-88615.jpg

Kad sāku "tīt filmu atpakaļ",secināju, ka esmu diezgan liela kino skatrītāja, kaut pašai jau šķiet, ka nav vaļas baudīt šo mākslu. Bet šoruden tomēr esmu sevi  palutinājusi. Tā kā man ir 3 bērni, protams, pa dienu nav iespējas skatīties kādu filmu, bet vakaros, kad pie miera devusies arī mazā meitiņa, ņemu no ledusskapja laukā atdzesētā baltvīna pudeli vai citu vakaru ābolu sulu, vai uzsildu piparmētru vai jasmīnu tēju (vienīgās, ko dzeru), ietinos savā oranžajā pledā un slēdzu iekšā DVD aparātu. Tajā brīdī ir pilnīgi kaut kas maģisks, tā kā brīdis pirms...

Jau iepriekš rakstīju, ka grāmatas izvēlos rūpīgi. Tad tagad varu atkal apstiprināt, ka arī kino, pirms tas nonāk manā plauktiņā un vēlāk televizora ekrānā, nav nejaušība (vismaz vairākumā gadījumu). Mīlu labu kino, kino, kas liek domāt, kino, kas vēl kādu laiku, kad beigušies pēdējie titri (tos arī vienmētr noskatos, ja ir bijis labs kino) dzīvo manā galvā un sajūtās. Man laba filma ir tāda, kas pat mazliet traucē naktīs gulēt, kas izspēlētos dialogus liek pārdomāt vairākas reizes, pašai apsverot, kā es būtu rīkojusies, ko es būtu teikusi. Un, protams, labs kino ir tāds, kas ne mirkli neliek just, ka tas ir kino:)

Mans kino žanrs ne tikai rudenī, bet vispār -ir drāma. Dievinu filmas, kas ir smagas, pārdzīvojumu pilnas, tādas, kas liek raudāt un skumt, just līdzi, domāt-filmas, kas liek mīlēt dzīvi. Un drāmas jau nav tikai skumjas. Kā jau dzīvē, ik pa laikam ir iespēja arī no sirds izsmieties.

Un vēl, ko secināju, atskatoties uz šo divu rudens mēnešu filmām, ir, ka man sanācis diezgan Oskarots kino TOPs.

Konkurss - Rudens kino vakars