Mani Helsus festivāla mirkļi

Linduchy
Linduchy 21. maijs 2018 08:51
971

Saulainās un vējainās brīvdienas pavadītas Helsus festivālā. Helsus festivāls ir viens no festivāliem, kuru es gaidu ar nepacietību un lielu interesi. 

Iepriekš festivālam bija iespēja plaši izpausties Jelgavas Pasta salā, piedāvājot neskaitāmus veselības uzlabošanas, konsultatīvus, izglītojošus un tirdzniecības stendus. Šogad Helsus notika citā vietā - arī Jelgavā, bet Uzvaras parkā. Parka ierobežotā platība lika samazināt festivāla apmēru. Taču, neskatoties uz samazināto formātu, festivāls bija izdevies lielisks.

Pirmais uzdevums, kuru es biju iecerējusi īstenot festivālā, bija hennas tetovējuma zīmēšana. Kurš putniņš agri ceļas, tas paspēj īstenot savus mērķus bez rindas. Un tā tapa burvīgs Austras koks.

Latvju zīmes ir ļoti spēcīgi simboli, tāpēc ir jābūt uzmanīgiem ar to lietošanu un kombinēšanu. Katra zīme ir paredzēta kādam noteiktam mērķim. Un nav arī noslēpums, ka ir zīmes, kuras ir vēlams izmantot tikai sievietēm vai tikai vīriešiem. Mans dvēseles stāvoklis un notikumi dzīvē mudināja izrotāt rokas ādu ar Austras koku.

20180521083219-56133.jpg

Visas dienas garumā varēja baudīt Yogi Tea tējas. Un tas bija ļoti noderīgi īpaši vakara stundās, kad ārā kļuva manāmi vēsāks laiks. Sildoties ar tēju, varēja mierīgi piedalīties dažādās nodarbībās.

Mani ļoti patīkami pārsteidza ēdināšana. Ēdiens bija garšīgs, cenas nu ļoti, ļoti pieņemamas, apkalpošana laipna. Veģetāriešiem gan nebija pārāk liela izvēle ēdienu ziņā, bet neviens badā nepalika.

Domāju, ka katrs festivāla apmeklētājs varēja atrast kaut ko tieši sev - gan jogu un dejas, gan sarunas, gan masāžu un pēršanu, gan astrologa konsultāciju u. c.

Vakarā devos arī uz Ritas Lasmanes izglītojošo nodarbību. Un mani pat neizbrīnīja, ka erotiskās masāžas pamatu apgūšanas nodarbību vairāk apmeklēja sievietes. Laikam jau mums vairāk rūp attiecību uzturēšana, saglabāšana un kopšana.

Ap 22 visas nodarbības bija beigušās, teltis pamazām tika novāktas, bet izturīgākie festivāla dalībnieki un apmeklētāji pulcējās pie ugunskura, lai sagaidītu gongu nakts meditāciju.

20180521084241-45692.jpg

Bija auksts (pat ļoti), koda odi (arī ļoti, ļoti), bet es ietinos pledā un pacietīgi gaidīju, jo gongu meditācija manā festivāla apmeklēšanas programmā bija viens no obligātajiem punktiem. Vienpadsmitos vakarā, kad pie debesīm spoži spīdēja mēnestiņš, bet ugunskura liesmas vizuļoja gongos, sākās šamaniskais priekšnesums pusotras stundas garumā. Skaņa, vibrācija, enerģija - to nevar aprakstīt, to var tikai just klātienē. Tas bija kā ķirsītis uz tortes, kā punktiņš uz i - lielisks festivāla noslēgums.

Milzīgs paldies organizatoriem un visiem dalībniekiem! Paldies, ka jūs visi veidojat šo pasauli harmoniskāku, veselāku, skaistāku, smaržīgāku, lokanāku, mīlošāku, labestīgāku, saticīgāku un atsaucīgāku. Festivāls mani patiesi pozitīvi uzlādēja un iedvesmoja. Ar nepacietību gaidīšu 2019. gada Helsus festivālu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies