Manas jūlija grāmatas

VesmaSk
VesmaSk 8. augusts 2014 18:13
2617

Jau meitenēm šeit minēju, ka esmu cītīga grāmatu lasītāja un mēnesī mans minimums ir vismaz 4-5 pieklājīga apjoma grāmatas. Katru dienu divas stundas – no un uz darbu – pavadu vilcienā, līdz ar to arī tas ir mans lasīšanas laiks, kad varu atslābināt prātu pirms darba vai vakaros savukārt atbrīvot galvu no darba lietām. Šeit spilgtākās jūlijā baudītās grāmatas:

20140808181000-47316.jpg

Nesen tepat, Sieviešu Klubā, blogu konkursā laimēju Deboras Hārkensas grāmatu „Raganu atklājums”. Raganas Diānas un vampīra Metjū Klērmonta mīlasstāsts, kas, sācies rāmi un it kā nejauši, pāraug kaisles, alku un  noslēpumainu piedzīvojumu pilnā stāstāī. Tomēr šis nav tikai kārtējais banālais stāsts par vampīriem, šajā grāmatā jūtams kas pamatīgāks – ne velti grāmatas autore ir zinātnes un medicīnas vēsturniece, vēstures profesore un viņa ir studējusi arī alķīmijas, maģijas un okultisma vēsturi. Grāmata patiks romantiskajām un tām, kurām patīk vampīru romāni. Viennozīmīgi šī grāmata ir kvalitatīvāka un pārāka par „Krēslu”.

 20140808181029-73757.jpg

 

Nākamā lieliskā grāmata – Keitas Mortones „Aizmirstais dārzs”. Grāmatas sižeta pamatā – kādas dzimtas sieviešu likteņi vairāku paaudžu garumā, sasaistīti ar senu noslēpumu, kurš lasītājam atklāsies soli pa solītim visa stāsta gaitā. Aizraujoši, noslēpumaini un bezgala interesanti atklāt, kā pēkšņi Austrālijā dzīvojoša vecmāmiņa mazmeitai atstāj mantojumā kādu noslēpumainu māju Anglijā, par kuru neviens līdz šim neko nav zinājis, kā stāsts nonāk līdz Aizmirstajam dārzam un tā īpašnieku baisajiem noslēpumiem. Iesaku izlasīt – grāmata saglabā intrigu līdz pašām beigām. Patiks tām, kurām patīk seni noslēpumi, detektīvi un piedzīvojumi.

 20140808181046-87981.jpg

Un tagad – Sallijas Grīnas grāmata „Tumšā puse” – pirmā daļa no autores iecerētās triloģijas. Grāmata vairāk domāta jauniešiem, bet es to lasīju ar lielu aizrautību. Grāmata burtiski ievelk sevī un jau tagad ar nepacietību gaidu nākamo daļu, tik ļoti gribas zināt, kas notiks ar puisi Neitanu, kurš ir svešais starp savējiem, jo piedzimis baltasiņu burvei, bet tēvs ir melnasiņu burvis. Neitans ir sabiedrības izraidītais. Visa grāmata ir zēna cīņa par izdzīvošanu, cīņa par vietu savā ģimenē, cīņa par pirmo mīlestību, sevis un savu sakņu apzināšanās. Brīžam grāmata ir nežēlīga, brīžam skarba. Man, lasot šo romānu, nevilšus prātā uzpeldēja sasauce ar Patrika Nesa „Nazis, ko neatlaist”. Ja esat lasījušas šo, tad patiks arī „Tumšā puse”.

 20140808181106-26947.jpg

Un nobeigumā – saldais ēdiens – Džodžo Mojas „Pirms atkal tiksimies”. Smeldzīga grāmata, smiekli un asaras, sirdi plosošs mīlestības stāsts. Raudāsiet ar garantiju. No vienkāršas ģimenes nākušu meiteni Lū  pieņem darbā par slimnieka kopēju bagātā ģimenē.  Viņas uzdevums – 6 mēnešos atgriezt dzīvotgribu savā pacientā Vilā, kurš iepriekš bijis veiksmīgs biznesā, skaists, sportisks un aktīvs, bet pēc avārijas ir paralizēts un bez cerībām atveseļoties. Viņiem neiet gludi, nepavisam nē, tomēr beigu beigās viņi iemīlas viens otrā… Un grāmatas beigās jūs raudāsiet….. Šī ir grāmata ar pēcgaršu, tāda, kas liek apjaust dzīvi, izbaudīt katru tās mirkli un uzdot sev jautājumu – vai tu novērtē to, kas tev ir? Grāmata vēl ilgi pēc izlasīšanas šad tad uzpeld atmiņā, un jautājums - kāpēc? - joprojām neliek man mieru.... Un kā Jums liekas - kāpēc?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
spiiguliite 14. augusts 2014 12:18

Paldies par rakstu, papildināju savu izlasāmo grāmatu sarakstu ;)

Es arī vairāk gan priekš sevis rakstu par grāmatām blogu :) Ja nu interesē tad te var ielūkoties http://gramatudienasgramata.blogspot.com/ Gramatiku skarbi netiesājiet :$:X

VesmaSk 10. augusts 2014 22:21 krx

Nē, fantastika nav gluži mans lauciņš. Man patīk romantiskās un tādas, ka liek domāt un paraudāt. Bet vispār esmu vislasītāja - lasu visu, kur ir burti.
"Nepakļāvīgā" ir lasīta, tā man arī patika. Vēl nesen lasīju tās pašas autores grāmatu "Izprecinātā", tas pats stils un uz to pašu pusi - ja patika viena, patiks arī otra. Tās 90 diebas Ženevjēvai man gan ne visai, Grejs patika labāk. Bet tā, protams, gaumes lieta katram.

KRX 10. augusts 2014 21:03

Es tā skatos, ka tēmas autore vairāk orientējas uz fantastikas žanru (emo)

Manā šīs nedēļas kontā ir veselas divas erotiskās grāmatas :$
Simona Ārnstede "Nepakļāvīgā": http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/66888-nepaklaviga.html viegls sieviešu romāns, bez tik atklātas erotikas, kā biju iedomājusies (Grejs radījis šo priekšstatu, acīmredzot), bet interesanta vasaras vakaru lasāmviela.
Lūsinda Karingtone "90 dienas Ženevjēvai": http://www.gramata24.lv/gramatas/dailliteratura/romantiskie-romani/p/11998-devindesmit-dienas-zenevjevai Salasījos briesmīgi labās atsauksmes un ņēmu ar' lasīt :) Ja salīdzina ar Greju - daudz "vieglāka" bez SM u.tml.smagajām rotaļām. Ļoti viegli lasās (izlasīju vienā dienā). Iesaku kā rosinošu lasāmvielu vairākiem vasaras vakariem/dienām, kad vīrs ir rokas stiepiena attālumā (manējais, diemžēl, šodien darbā) :D /pieņemu līdzjūtības ROFL

Kerstyna 9. augusts 2014 15:21

:) Rosinoši.