Manas Grāmatas...

Kerstyna
Kerstyna 5. septembris 2014 13:43
1893

 Man nav VIENAS vismīļākās grāmatas... Ir grāmatas, kuras pārlasu laiku pa laikam.

No latviešu autoriem man cauri laikiem ir patikusi R. Ezeras  "AKA" Neesmu šajā ziņā patriote, protams, lasu latviešu autorus, bet nevienu nevaru likt rindā pie mīļākajām grāmatām, mīļākajiem autoriem. 

K. Makkalovas "Dziedoņi ērkšķu krūmā" Skaists stāsts, ar fatālas nolemtības smaržu... Lasi nez kuro reizi, pārdzīvo par varoņiem, zini, ka beigas nebūs laimīgas, bet tāpat ceri.... Pirmo reizi šo grāmatu izlasīju 16 gadu vecumā, līdz ar briedumu, lasu šo grāmatu ar citām sajūtām.

M. Mitčelas "Vējiem līdzi ", 90. gadu sākums, mana mamma izstāvējusi baiso rindu, bija to nopirkusi. Jau M. Tabakas gleznas fragments uz vāka bija rosinošs. Man tad bija 17 gadu, filmas fragmentus biju redzējusi, kad dabūju grāmatu, es to  "apēdu".. burtiski neaizvēru to, kamēr izlasīju. Un joprojām pārlasu un joprojām raudu. Nē, Skārleta nav mans ideāls, bet es viņu nekad neesmu nosodījusi, nekad, un jo vecāka palieku, jo mazāk man gribās viņu kritizēt :)

L. Bromfīlds "Lieti nāk..." - pirmo reizi izlasīju , kad man bija 15... un pārlasu šo grāmatu bieži, īpaši jauki ir lasīt par musonu lietiem, kad aiz loga ir -20...

A. Kronins "Cepurnieka pils" ... Lasīju un lasu ar dalītām sajūtām, īpaši tad, kad manam radītājam reizēm uznāca "broudijisma" lēkmītes.

 Kādreiz šīs grāmatas bija mammas bibliotēkā... bet tagad man ir pašai savas - pa antikvārajiem veikaliem un citur sameklētas...  Mans grāmatplaukts būtu gauži tukšs, ja tajā nebūtu šo grāmatu.

 Varbūt kāds teiks - ka  šis ir seklās literatūras apraksts...  Bet man šīs grāmatas ir vienmēr patikušas...  Ir, protams, arī citas, kuras tiek lasītas un pārlasītas, bet šīs minētās tiek pārlasītas visbiežāk.

 

Konkurss: Grāmata, kuru nevar aizmirst

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies