Mana veselīgā apņemšanās

Autors: sauljuks, 2019. gada 31. oktobris, 02:24:27
Mana veselīgā apņemšanās

Foto: www.pixabay.com

Aizvien populārāk ir palicis runāt par veselīgu dzīves veidu. Uzsākt un piedalīties visādās kampaņās un pasākumos, lai notievētu, sāktu veselīgi ēst vai vismaz noiet kaut kādu soļu daudzumu dienā, kas vestu tuvāk veselīgam dzīves veidam.
Nekad nav patikuši šie pasākumi. Atliek kādam pateikt, ka man obligāti kaut kas ir jādara noteiktu dienu skaitu, lai es muktu kā velns no pirmā saules stara. Nekas, kas obligāti, nav priekš manis. Esmu mēģinājusi, tas ir neveiksmei nolemts pasākums. Tapēc, kad tika izsludināts konkurss, kurā 21 dienu ir kaut kas jādara sava dzīvesveida labā un jācenšas kļūt veselīgākai, es uzreiz zināju, ka tas nav priekš manis, lai cik vilinošas nebūtu balvas.
Līdz brīdim, kad pār mani nogruva ideja. Sapratne. Vai varbūt cits skatījums? No citas puses.
Es ik pa laikam apņemos un nupat jau atkal esmu apņēmusies dzīvot savu dzīvi. Rīkoties saskaņā ar savu es, tā kā sirds liek. Nevis tā kā no manis to gaida apkārtējie. Un šī apņemšanās ir veselīgāka par jebkuru veselīgo dzīvesveidu.
Tapēc pavisam droši apgalvoju, ka šeit mani 21 diena nebiedē. Grasos šo apņemšanos ieviest kā pastāvīgu stāvokli uz visu atlikušo dzīvi.

Lai nebūtu tikai tukši vārdi un neizskatītos, ka es negrasos darīt neko, lūk kur ir mana apņemšanās pirmajai nedēļai.

Tikt brīvai. Vēl vienā aspektā. Jo jūtos gana brīva arī tāpat. Pirmās nedēļas apņemšanās ir pabeigt iesākto un gada garuma šķirtību no vīra novest līdz loģiskam iznākumam - sakārtot dokumentus un atbrīvot mūs abus no saistēm, kuras ir vairs tikai uz papīra. Sīkāk par to kā man veicās - pēc nedēļas.

KONKURSS “Gatavojamies svētku sezonai veselīgi”