Maltas piezīmes

Autors: pece, 2017. gada 22. janvāris, 22:33:45
Maltas piezīmes

Šo mazo zemi es iemīlēju pāris dienās. Sanāca pabūt tur darba darīšanās. Ceļš turp un atpakaļ ir nogurdinošs –pusi dienas vajag, lai turp nokļūtu. Pirms brauciena Maltas kolēģis sūtīja ziņu – neaizmirstiet pie mums tagad ir ziema, laika prognozes solīja lietu un negaisu, kas par laimi nepiepildījās. Turpceļā īsināju laiku skatoties pa logu. Lidojot pāri sniegotajiem kalniem sapratu, ka tie izskatās tieši tā kā mācību maketos.

Pirms ceļojuma, studējot iespējas no lidostas nokļūt līdz viesnīcai, nekādi nespēju saprast, kā nepilnus 10 km sabiedriskais transports var braukt stundu un lai turp nokļūtu nepieciešams pa ceļam mainīt  au.tobusus. Tikai vēlāk sapratu, ka sastrēgumi arī Maltā nav sveši, sabiedriskais transports apstājas uz katra stūra, bet tas ir lēts – 2 stundu brauiciens maksā 1,50 eiro, un maršruti ved visos virzienos.Nospriedu, ka ja kādreiz iznāks atgriezties, tad sabiedrsikais transports būtu ērti izmantojams salas iepazīšanai  un apceļošanai. Iesākumam nolēmu izmantot shutlle-bus servisu – 8 eiro un tie nogādā jebkurā viesnīcā  uz salas.

Bus nesās kā mazliet aptracis pa mazajām ieliņām šosejām divi vienā , akmens sētas katrā pusē, kuriem pāri lūkojas kaktusi, ceļš veda starp graustiem, pusremontētām ielām un mazliet pelēcību visapkārt.

Viesnīca, lai ar manuprāt nomalē -St.Julians, toties ar skatu uz jūru, klintīm un smuku zilu ūdeni, tās priekšā lepni slējās palmas.

Pirmā iepazīšanās ar Valletu notika vakarā, pa ceļam braucu gar Smidina priecējot acis gar smuko promenādi, kas vasarā droši vien mudž no ļaužiem. Valleta jau bija ietinusies noslēpumainā krēslā, toties izgaismotā ponorāma un ēkas pilsētai piedeva mazliet mistisku tēlu. Pati galvaspilsēta Valleta ir nepinu 1 km plata un apmēram tik pat  plata, kas faktiski ir kalna galā celts cietoksnis, ar atbilstošiem nocietinājumiem, baznīcām, pilīm. No ārpuses grūti atšķirt parastu māju, no pils vai baznīcas – visas vienādā ārējā ietērpā – celtas no kaļķakmens blokiem – gaišas un staltas. Baznīcas un pils ir īstas dārgumu krātuves, laistās gleznās un zeltā, iespaidīgi!

Paviesojos arī Maltas vecajā galvaspilsētā Mdinā, kas ir mazs, mazītiņš cietoksnītis – vienlaikus atsevišķa pilsēta ar nepilniem 300 iedzīvotājiem, savu pašvaldību, skolu, pāris restorāniem, baznīcu un mini ieliņām. Toties skatam paveras puse no salas un labā laikā var redzēt part Sicīliju un Etnu. Starp citu šī gada janvārī apsnigušo Etnu var skatīt kāda fotogrāfa iemūžinātā bildē netā

Lai arī ziema, priekš latvieša tur bija silts +16 grādi un saule, lai arī vējš pēdējā dienā mēģināja izpūst dvēseli no manis, bet tas tomēr viņam neizdevās. Vien pamanījos saulē mazliet apdedzināt seju, bet tas jau nekas!

Atvainojos par ne pārāk kvalitatīvajām bildēm, jo tās tapušas ar mana telefona palīdzību.

Beztēmas blogu konkurss!

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.